Jump to content

Fsc Amİlo Pro V2045 Bİlgİsayarim Kapaniyor

promises

Recommended Posts

MERHABA ,

BEN FSC AMİLO PRO V2045 1.73 GHZ İŞLEMCİ 1.25GB RAM 64MB EKRAN KARTI dizüstü bilgisayar kullanıyorum..bilgisayarım belli bir süre kullandıktan sonra kapanıyor...bu kapanma saatleri kullanıma bağlı olarak değişiyor...örnek olarak winamp ile birlikte nette gezdiğim zaman 2 saat kadar çalışıyor ve kapanıyor..yada sürekli oynadığım call of duty 4 oyunu var ki çok severim kendisini önceden 12 - 13 saat kadar oynardım herhangi bir sorun olmazdı bilgisayarımda...şimdi ise ancak 30 - 40 dakika oynayabiliyorum ve yine aynı sorun bilgisayar kapanıyor...format çekmek istedim ve cd yi taktım formatın belli bir yerinde bilgisayar yine kapandı...

fsc teknik servis hattını aradım 444 0 372 yi bigisayarımın garantisi dolduğundan dolayı bana istanbuldaki bir teknik servis adresi verdiler ve oraya göndermemi istediler ...sorun şu ki ben ankarada oturuyorum...kargoyla elimde herhangi bir belge ve bilgi olmadan bilgisayarımı göndermek istemedim...ne olacağı veya yönlendirdikleri teknik servisin güvenirliğinden emin olamadım..telefonda bana fsc yetkilileri teknik servisin adını ve telefon numarasını vermek istemediler...bundan dolayı sorunu kendim halletmek istiyorum...

bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar şimdiden teşekkkürü bir borç bilirim...

hmm arkadasın bence cpu ısısından kaynaklanıo olabilir bendede amilio var amd işlemcili ama sıcak odada 10 dk sonra kapnıo dısarda kapanma yok:D ama en iyi sen cpu hızlarını takip et cunku dediğin işlemlerle cpu kullanımın dogru orantılı bende cpu da sensor yok bakamıyorum ama seninki daha yeni vardır mutlaka olmazsa test programından bakarsın yada biosu update et yada xp nin loglarına bak bakalım ne dior buyuk ihtimal ısısdan kaynaklıyor 10dkk calıştır cpu nun ısısına bak elinle yada bilgisayarı sonsuz donguye sok cpu 100 de 100 kullansın o zaman daha kısa zamanda kapanır. He cpu 70C den sonrası resetler normali 30 40 50 C dir 50 densonrası tehlikelidir biosa gir orda hangi sıcaklıkda kapandıgını bulabilrsin normalde 70 dir ama kapatma sakın kaptırsan cpu yanar

Arkadaşım,

bende de FSC var ve aynı problemi yaşıyordum.Muhtemelen değil.Kesinlikle ısı problemindendir.Ben makinayı servisine gönderdim,içindeki fan ile beraber şu bakır boru geçiyor ya ,adı her neyse onu değiştirdiler.Şimdilik düzeldi.

duyduğum kadarı ile çoğu Amilo FSC makinalarda bu problem var.

windows olay goruntuluyecisimi bozulmuş? alala ben onu durduramıyorum bile izin vermi tabi bagımlılkları kaldırmadıgın takdirde hizmetlere gir orda windows olay goruntuntuleyici var oto yap ve başlat yada cpu z yi yukle orda olabilir ısı gosteriyiciler yada sisoft sandara ayada formada varı aklıma gelmio şimdi amilio iğrenc bi notebook biosunda hiç bir ayar yok cpu hızını dusur dicem yokdur ama bak yinede notebooku sogukda calıştır yada bakır fan al:D

• 3 hafta sonra ...
Arkadaşım,

bende de FSC var ve aynı problemi yaşıyordum.Muhtemelen değil.Kesinlikle ısı problemindendir.Ben makinayı servisine gönderdim,içindeki fan ile beraber şu bakır boru geçiyor ya ,adı her neyse onu değiştirdiler.Şimdilik düzeldi.

duyduğum kadarı ile çoğu Amilo FSC makinalarda bu problem var.

evet arkadaşım senin dediğin gibi oldu da ilave olarak işlemciyi de değiştirdim ve sorun çözülmüş oldu...herkese ilgi ve alakalarından dolayı teşşekkür ederim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...