Jump to content

Bilgisayar Kendini Resetliyor!

SpeedyIsteam

Recommended Posts

Herkese iyi günler.Benim bilgisayarda yaklaşık 2 haftadır bi sorun var.Sorunum bilgisayar kendini sürekli resetliyor.İnternette araştırdım ve arkadaşların dediğine göre bu sorunun tek sebebi ram,işlemci ve ekran kartı dediler.Ram e baktım yerlerini değiştirdim yine sorun devam etti.İşlemci nin sebep olacağı şey ısınmasıymış.Baktım sıcaklığına 39-40 derece arası.Ekran kartıda tıpkı işlemci gibi sıcaklığından oluyormuş.onun sıcaklığıda gayet normal.Sorunu bir türlü çözemedim.yardımlarınızı bekliyorum.Son bişey daha.Bilgisayarı formatlamam sorunu çözermi?

Teşekkürler.

ram in kaçlık. eğer fazla program çalışmıyorsa 456 mb çok fazla. eğer ram in zorlanırsa reset atabilir o yüzden sordum.

ram 1 gb lık.pc kendini resetlediği için fazla bi program açma fırsatımda olmuyor yani.

psu da başka bi sorun olabilir, bence farklı bi psu ile test et

yaklaşık 1 ay önce psu yu değiştirmiştim.fanında problem vardı.yani daha yeni bu psu ondan kaynaklanabilirmi.

yazılımsal bir sorun yok dediğin gibi donanımsal. ancak yazılımsal bir sorun olursa burdan yardımcı olabilir. donanımsal olunca yardımcı olmamız biraz zor. ben anlayamadım anlayan varsa yazar zaten ama bence sen servise ******ür garantisi varsa tabi. yoksa da zaten cepten.

yazılımsal bir sorun yok dediğin gibi donanımsal. ancak yazılımsal bir sorun olursa burdan yardımcı olabilir. donanımsal olunca yardımcı olmamız biraz zor. ben anlayamadım anlayan varsa yazar zaten ama bence sen servise ******ür garantisi varsa tabi. yoksa da zaten cepten.

Gerçekten yardımcı olduğun için teşekkürler.Ben aslında parçaların hepsini değiştirmeyi düşünüyordum.bu da bahanesi oldu :D

arkadaşım kasayı epeydir kullanıyorsan power yada reset tuşuda söylediğin soruna yol açabilir.denemek için anakarttan power ve reset fişlerini çıkar power pinlerine tornavidanın ucuyla kısa devre yaptırıp pc yi aç bakalım.yine aynı sorun devam ediyormu.etmiyorsa sorunun bunlardandır

kardeş rem in yerlerini değişmişsin iyi güzel peki rem i değişmeyi denedinmi ayrıca bunları bir formattan sonra yap ve pc ne bişe yükleme yüklediyin proğramlardan olabilir virüslü olursa reset atabilir pc kur hiç bişe yükleme bakalım rest atıcakmı sonrada atarsa rem değiş

Dostum işlemcine bakmışssın en büyük sebebi bu aşırı ısınmasından dolayı ama onda problem yok diyorsun power ve ram ıkısınde ram slotu değiştirmen sana bir sonuc vermez ram ı değiştiriceksin ama ilk olarak power ı değiştir düzelcektir tecrübeme dayanarak söylüyorum yanlış bir şey söyled,ysem kusura bakmayın kolay gelsin

VIP

Arkadaşım bende böyle sorunlar çok oldu virüs den dolayıdır çoğunlukla.PC hoşgeldin die 10 sn sonra restart atıyordu.kafayı yedı pc.Sonra Direkt pc acılırken güvenlik moddan baslattım vırus taramadır falandır bısıler yaptım duzeldı.sen guvenlık moddan acmayı dene oradan bısıler kurcala olmazsa.hata duzenleyıcı gıbı bır secenek var onu dene benım dusuncem bı

SAYGILAR...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...