Jump to content

5+1 Sorunu

GoGoM23

Recommended Posts

Öncelikle arkadaşlar ben burda yeniyim ve yardımlarınızı bekliyorum. Pc dende çok fazla anladığımda söylenemez. Sorunum şudur ;

Philips Multimedya Hoparlör 5.1 SPA2600 70w 5+1 sistem aldım ve pc me bağladığım zaman sadece 2 kolondan ses geliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? nette araştırdım ama sağlıklı bir bilgi bulamadım. Tam randımanlı çalışması için neler yapmam lazım ? Şimdiden çok teşekkürler....

sub un arkasında yanı ana kolonun arkasında 3 giriş olması lazım. kutudan çıkan 3 soketli kabloyu üçüne bağla sonra pc deki ses kartı çıkışlarına tak. yani mikrofon hoparlör bide diğer girişe tak ve bütün hoparlörlerden ses gelene kadar kabloların yerlerini değiştir olur

simdi oncelikle ses kartınızın modei nedir aldıgınız ses sisteminde sadece 5+1 cıkısmı var yoksa coax olrak adlandırdgımız 2 kablo cıkısı olan cıkısıda mevcutmu subwofer yani ana kolonun arkasında 5+1 yada 2+1 diye secmeyi saglayan bir dugme varmı yada kumandasında ınput selector denilen bir tus varmı bu bilgileri verisen daha yardımcı olabilirim

Ses kartınızın 5+1 için yeterli çıkışı varmı...Var ise ses programınızın ayarlarından gerekli düzenlemeleri yaparak sorunsuz ses alabilirsiniz...

2+1 çıkışlı bir onboard ses kartınız varsa mono olarak ve birleştirici kullanarak 5+1 çıkış sağlayabilirsiniz...

Üsteki (ayazzma) arkadaş ses kartınız yanar diyerek hatalı görüş bildirmiş...

Ses kartınız yanmaz...

Çünkü 5+1 ses sistemi kendinden anfilidir....

Çift giriş, tek çıkış jack mı denir nasıl derseniz artık. Öyle aparatlar var. 2 tane jack al (1 ytl felan) birbirne geçir. geride kalan boş girişlerede hoparlörler + subwoofer tak. (veya boşta kalanlar) Biraz enteresan durabilir ama sorun olmaz. Zaten bunun dışında da pek bir alternatifin yok.

ayazzma

arkadaşım yeni nesil anakartlarda onboard 7+1 destekli ses kartı mevcuttur ve normal bir kullanıcıya yetecek kadar ses kalitesi vardır fazladan ses kartı almaya gerek yoktur

arkdaşın sorununa gelince eğer anakartında 3 tane ses cıkışı varsa kasa arkadasında 5+1 desteklidir büyük ihtimalle eğer bundan az cıkış varsa ses kartı alman gerekir veye musadilek arkadaşımızın dediğini yapacaksın ama suan senin ses sisteminden pc ye takılacak 3 tane 3,5mm stereo jack olması lazım bunların siyah kırmızı gibi renklidir bunlar kitapcığında sağ sol ve sub woofer olarak belirtilmiştir oradan bakabilirsiniz ama pc den ayar yapmadan sadece takarak sesleri alamazsınız ses kartının yazılımdan 5+1 seçilmiş olmalıdır

ayarlar denetim masası ses konuşma ve müzik aygıtları

ses efekti ve ses aylgıtları sağ alt köşede gelişmiş butonunu tıkla oradanda

5+1 seç uygula bilgisayarını yeniden başlat sorun bıtmesı lazım yok olmassa

hangi ses kartını kullanıyorsa ordanda ayar yapman lazım mesala benimki realtek

audio dan 6 ch hoporlör seçili umarım işine yarar dostum bu arada ses sisteminde hayırlı olsun

• 9 ay sonra...

Eğer hala sorunun üstesinden gelemediysen.Bİ tane 5+1 destekleyen usb audio al ben usb audio kullanıyorum herhangi bi sorun ile karşılaşmadım.Varsayılan ses kartımdan daha iyi ses veriyor.

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

Güvenlik Paketi v1

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=107534[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...