Jump to content

Youtube Yasak Rekoru Kıracak

69sihirbaz69

Recommended Posts

62406.jpg

Youtube yasak rekoru kıracak

20 Kasım 2008 Perşembe 09:47

Popüler video sitesi artık bizim için çifte yasaklı. Sitenin ceza tahtasına yeni bir yasaklama kararı daha eklendi.

YouTube'a erişimin Türkiye'den mümkün olmadığını artık sağır sultan bile biliyor. Uzun süredir Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin, 05.05.2008 tarih ve 2008/402 nolu kararı gereğince yasaklı olan YouTube, şimdi çifte yasakla boğuşmak zorunda... Sitenin ceza tahtasına yeni bir yasaklama kararı daha eklendi.

Ankara Çubuk Sulh Ceza Mahkemesi'nin, 30/10/2008 tarih ve 2008/558 nolu kararı gereğince YouTube'a erişim bir kez daha engellendi. Zaten Türk internet kullanıcılarına yasaklı olan site, böylece bir kez daha yasaklanarak "önemli bir rekora doğru" adım adım ilerlemeyi sürdürüyor. Herhalde YouTube ya da diğer bir site hakkında bizde olduğu kadar çok yasaklama kararı veren başka bir ülke yoktur!

Şu an YouTube'a girmek isteyenler, karşılarında 2 farklı mahkeme kararı görüyor. Daha önce aynı sayfada 3 mahkeme kararını bir arada görme şerefine ulaşan bizler için önemli bir olay olmasa da, yeni mahkeme kararına "hoş geldin" diyoruz! (chip)

(ama biz bunu dinlermiyiz bilemem) :unsure:

kaynak: www.internethaber.com

Gerçekten bende çok merak ediyorum. Kimdir bu şikayet edenler. Hiçmi dğnyadan teknolojiden haberleri yok. İnternette birşeyi yasaklıycan madem komple imha et başka türlü olmaz ki! Hadi onu geçelim bu hakimler savcılar yani bu kararı verenler en azından okumuş insanlar onlarda mı bilmezler bu yasağın bir anlam ifade etmediğini? Amaaan giremeyen yok nede olsa :D

• 1 ay sonra...

benim tahminim bu kararları veren hakim yada savcının çocukları bile bu tür sitelere giriyordur , ayrıca bizlerin oradaki videoları seyretmemizde ne gibi bir sakınca görüyorlar anlamak mümküm değil, ya interneti bana satanların bunu kabullenmesine ne demeli , örneğin ben onların bu konuda sessiz kalmasını anlamıs değilim , bana araba satarsın ama arabamla nereye gideceğime ben karar veririm , varmı oyle bir internet saglayıcı , yok telekom yok bree yok smile ,, nerdeler , ben inadına giriyorum , hemde tum yasaklı sitelere , sırf girmek o yasagı delmek için üstelik çünkü ben "Türk" üm ve akıncı soyundan geliyorum, eger her seye kayıtsız sartsız evet diyen bir millet olsaydık akıncı olamazdık, tarihe baksınlar Çin Seddi niye inşa edildi , bu bizleri temsil edenler yada bizlerin adına karar verme yetkisine sahip olanlar bu gerçeği göremiyorlar mı. biz engel tanımayız çünkü özgür bir ruh yapısına sahibiz

Sağlıcakla kalın

Tayyip Erdoğan'a sordular : " Youtube yasağı var ve kimse giremiyor" diye Tayyip Erdoğan " Ben giriyorum sizde girin"

Demek ki girmek yasak değil siteye erişim engelli sadece..

Şimdi bir çocuk Atatürk'e iki bişi yapsa photoshopta yasaklanıyor...Bu ülkede Atamıza saygısızlık yapılmasını elbet kimse istemez! isteyenlerde azınlık olduğu için pek kayle alınmıyor.

Devlet Youtube den kontrol yapılmasını bazı videoların kaldırılmasını istemişti..

Youtube ne zaman resmi olarak açılır?

Youtube Ülkemizde düşünce özgürlüğü olursa o zaman yasak kalkar yada videoları denetlemesi için Türkiyede temsilcilik açarsa erişimi sağlanır ( Vergisiz olmaz tabikide ) :(

Düşünce özgürlüğüde şehir efsanesi olduğu için youtube 0-1Turktelekom maç skoru uzarrr gider.

bunu savciya suc duyurusu yapan adamlari gormek ısterdım kımdır nedır nerde oturur ne ıs yaparr ınternet e hıc gırmıs mı 10 parmak klavye bılır mı "tnctr ye uyelıgı var mı" fılan gıbı sorular sormak ısterdım

Keşke olsaydı Tnctr ile başa çıkamayacakalrını analr yasaklar bir günde kalkardı :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...