Jump to content

Hdd Bölme Problemi

AxiUfuk

Recommended Posts

arkadaşlar yaknlarda 500 gb hdd aldım pc direk kendisi biçimlendirdi direk D olarak yerleştirdi bende kullanmaya basladım ama ben önceki sistem kurulu hdd mi cıkarıp 500 lük hdd yi bölüp format atmak istiyorum ama hdd yi bölemiyorum format atarken bölsem bu sefer 100 gb lık dosyaları nereye sokucam :S bilemiyorum önerdiginiz programlar warsa yazabilirmisiniz şimdiden teşekkürler ...

:unsure: :unsure: :clapping: :clapping:

Önceki hardiskin kaç gb lık.Eğer yeterli ise bu hardiski harici hardisk kutusuna koyup bilgisayarına bağla.Ve o 100 gb lık dosyalarını buraya kopyala.Ardından 500 gb lık hard diskine format atarken size uygun gelen biçimde hardiskini böl.Ve sonra bu eski hardiskini yine harici kutuna takıp dosyalarını format attığın yeni hard diskine kopyala.Bu arada yeni hardiskini güle güle kullan.Saygılarımla

Hiren cd'in varsa onunla bilgisayarı boot et. Partition Magic ile diskini 500 GB veya 465 GB görürseniz üste grafikte diskin dolu olan kısım mavi renkte görülmesi lazım. Bu bölüme kadar kaydırma çubuğunu yakın bir yerine kadar getirerek bölmeyi onaylayın. Fakat dikkat! formatlarken boş olan kısmını formatlamayı unutmayın. Yada formatlamadan da windows ortamında da bu boş olan yanı formatlayıp bilgilerinizi oraya taşırsırınz. Akabinde yine başladığımız ilk noktadaki gibi işlemi tekrarlayıp bu kere birinci tarafı formatlayıp Primery Master olarak bırakıp apply diyoruz. Windows kurulurken bu alanı kullanarak (Kapasitesini bilmek kuşuluyla diğer bölüme kurmamak için :unsure: ) işlemi yapabiliriz. Belki iyi anlatamayabilirim kusurumuzu afeyle...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...