Jump to content

Bilgisayarım Xp Cd Sini Okumuyor

immortalitylion

Recommended Posts

arkadaşlar bilgisayarıma format atacağım.xp cd sini takıp bilgisayarımı yeniden başlattığımda başlangıçta xp cd sini görmüyor.boot ayarlarında dvd rom seçtim fakat yinede görmüyor.acaba başka bir ayar mı var.aynı cd yi arkadaşımın bilgisayarı görüyor.bu konuda bir bilgi verir misiniz.

PC XP CD sini neden Okumaz

1- Biostan Boot CD-Rom Seçilmediyse

2- XP CD Kopya ise Okuma Sansı Yoktur

3- XP Nero ile Yazıldıysa

4- CD-Rom Bozuktur.

bence 3. seçenektir büyük bir ihtimal nero kalıbı ile Veri Disk Yaratılmıstır ondan dolayı xp boot olarak cd rom okumaz xp cd ni nLite adlı pro ile düzeleyin ve o pro ile bir bos cd ye yazın bu sorun cözülmüş olucaktır

Saygılarla

bazı bioslarda boot sctor un secimi cd/dvd rom da secilmiş olsa tk basına işe yaramayabiliyor.bios acılımındaki tam adnı hatırlamıyorum 1.master 2.slave ide gibisinden secnklr vardı.onlardan 1.sini cdrom 2.sinide none yapıp denermisin arkadasım....

BIOS AYARLARINA GİR VE CD ROMU TANIT SORUN DEVAM EDİYORSA SLAVE MASTER AYARLARINI YAP ÇAKIŞMA OLABİLİR.

SADECE XP CD SİNİ OKUMUYORSA BİBAKA ARKAŞININ PC SİNDE DENE

EĞER ONDADA OKUMUYORSA CD DE BOZUKLUK OLABİLİR NERO İLE YAZILMIŞ OLABİLİR BU DURUMDA OKUMAZ

CDNİN ORJİNALİ TAVSİYE EDİLİR

Mesajlarınızı büyük harflerle yazmayınız..Size Forum Kuralları'nı okumanızı öneririm ilerde başınızın ağrımaması için :clapping:

Ayrıca sorun hakkında morning gibi düşünüyorum çünkü benimde başıma geldi :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...