Jump to content

Bilgisayarıma Vista Kuramıyorum :(

CaYLaKs

Recommended Posts

Arkadaslar benim HP Compaq nx 7300 model laptop'um var ilk geldiginde üzerinde windows vista - basic yüklüydü sonradan XP ye döndüm suan

üzerinde TNCXP var ancak vistaya dönmek istedim ama kuramadım TNCVista'yı kurmaya kalktıgımda güncelleme gercekleştireLemedigi için

yükleme sonuclandırılamadı ve ayarlarınız kaydedilmedi diye uyarı veriyo anlayacagınız Vista'yı kuramadım :D ama neden kuramadım hala anlamıs

degilim :D:drinks:

denedim hatta arkadasımın vista recovery'sini bile denedik olmadı kurdu pc'ye fakat acılırken öle takıldı kaldı hiç ilerlemedi onun HP recovery cd sini denedik ondada hata verdi vista kuruyor ama sonlara geldiginde öle bir hata veriyor işte Windows7 kurmayıda denemiştim bir ara ondada aynı buna benzer bir hata vermişti benim pc demi bir problem var bilmiyorum hiçbir anlam yükleyemedim:s

arkadaşım xp cdsi ile c ni yanı tncxp nin olduğu bölümü biçimlendir.Daha sonra kurulumdan çık.Ve vista cd sini tak.kuracakdır.Eğer kurmazsa tam olarak nerede ve ne hatası verdiğini söylersen daha iyi olur.Kolay Gelsin.

harddıskını sök başka bır ps tak orada biçimlendir

ardından tekrar dene dvd rom surucusu dışındaki sürücülerinde fişi

çek

Arkadaşın sorunu Notebook...Okadar kolay sökme takma olmaz...

Harddiski sökme....

Verilerini istersen yedekle...Live CD ler işini görür...

Dos ortamında Partıtıon magic vb. bir programla disk biçimlendir veya Fdisk çek...

Sonra Saglam hatasız bir CD/DVD ile kurulum yapmayı dene ...

Sorunsuz kurulması lazım.Eger kurulum sorun verirse bios a bir göz at...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...