Jump to content

E Sürücüsü Gözükmemekte Ve Cd-dvd Açmamakta

santafe0202

Recommended Posts

Windows XP ile dene bi belki windows xp yapınca olur

Olay çok acayipmiş :)

senin makinan bozuk kırık çizik

şaka bir yana

bilgisayarım - sağ tuş - özellikler -yönet - disk yönetimine gel ordaki listede varsa eğer sorun yazılımsal eğer yoksa cd sürücüsü gitmiş.

başka bir deneyim söyliyim cd sürücülerinden anakarta giden bir kablo var onu çıkart çalışır ki bir çok makinada o sorunu yaşamıştım

kolay gelsin...

bende acer 5520 kullanıyorum bilidğimce yardım edeyim

Please register to see this content.

eğer böyle bir kırmızı çarpı işareti varsa dvd devredışıdır, okumaz ve bilgisayarımda görünmez

bilgisayarın açılırken herhangi bir xp cd si varsa tak ve okuyormu bak bakalım

Dostum ilk olarak aygıt yöneticisinde görüyormu oraya bak orda da görmüyorsa birde bıos a göz at büyük İhtimal ile bıos dan gözükür gözükmüyorsa kaplolarını cıkar tekrar tak.... bıos dan görüyorsa bu sadece senin yazılımından kaynaklanan bir sorun yanı virüs..trojen..sürücü gitmiş olabilir

VIP

dostum aynı sorun bende de vardı acer'ın 5520 modeli optik okuyucusu calışmıyo die gerantiye gönderdim harddiskte sorun var dediler değiştirdik dediler tmm dedim aradan 1 hafta geçmedi gene optik okuyucu çalışmadı bidaha gönderdim sonuç bekliyorum garantiden sende gönder garantiye garantisi varsa tabii gönderecegin yer T.P.M teknoloji bu firmaya gönder...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...