Jump to content

Kısayollar Ve Sistem Geri Yükleme Sorunu!

ccemyy

Recommended Posts

Arkadaşlar slm..

Sorunu buraya yazmadan önce nette baya araştırdım fakat çözemedim ve son olarak burada sormak istedim.. :p

Masaüstümde bir klasörün kısayolu vardı fakat nolmuşsa açılmıyordu.. bende kurcalarken "birlikte aç" diyerek internet explorer'ı seçtim.. (seçmez olaydım :D ) tabi aynı zamanda menüde "bu tür dosyaları seçmek için her zaman seçili programı kullan" seçeneğide işaretli olduğunu farketmemiştim..

nese şimdi sorun şu: bütün kısayollar i.e. simgesinde ve çalışmıyor.. başlat menüsünde, hızlı başlatta, masaüstünde ve bütün kısayollarda.. bi programı açmak için 'program files'tan açmak zorunda kalıyorum..

düzeltmek için ilk önce "sistem geri yükleme" yapmak istedim ama onda da birim gölge kopyası hizmeti çalışmıyor 0x81000202 die bi hata veriyor..

Yardımcı olursanız çok sevinirim yoksa tekrar format atmak zorunda kalıcam... :D

Ayrıca işletim sistemi olarak tnc-vista kullanıorum...

sa kardeşim bak simdi dediğin sorunu okudum . ve aynını kendi makinama yapmayıdenedim olmadı .

1. sayet bahsettiğin olay sadece klasör kısa yollarında oluyor ise istersen su söyleyeceğimideneye bilirsin belki işine yarar

önce o klasör yada herhangi bir klasör kısayolun uzerinde saktıkla ve gine birlikte açı işaretle ve C:\WINDOWS\ içerisinde bulunan explorer i seç

2. geri yüklemeyi tncxp 1 veyahut ultimate 2009 kullanarak sistemi geri yukleye bilirsin

sa kardeşim bak simdi dediğin sorunu okudum . ve aynını kendi makinama yapmayıdenedim olmadı .

1. sayet bahsettiğin olay sadece klasör kısa yollarında oluyor ise istersen su söyleyeceğimideneye bilirsin belki işine yarar

önce o klasör yada herhangi bir klasör kısayolun uzerinde saktıkla ve gine birlikte açı işaretle ve C:\WINDOWS\ içerisinde bulunan explorer i seç

2. geri yüklemeyi tncxp 1 veyahut ultimate 2009 kullanarak sistemi geri yukleye bilirsin

sorun sadece klasörlerde değil neyle ilgili kısayol varsa (program v.b.) hepsi için aynı şey sözkonusu ama yinede 1. söylediğini akşam deneyeceğim.. saol..

geri yükleme konusunda da tncxp 1 ve ultimate derken tam anlamadım açıkçası vista kullanıorum ben. :p

ayrıca aklıma yeni kullanıcı açmak geldi onu denicem bir de.. :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...