Jump to content

New Folder Dosyası( Genel Bi Sorun)

bycanertk

Recommended Posts

arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.. pc açılışında masaüstünde new folder (2) adında bi dosya oluşuyor sıfır kb siliyorum....reset attığımda yine aynı şey oluyor...bitdefender,kaspersky,hijackthis,spwaredoctor gibi programlarla tarattım yanından bile geçmio...dosya uzantısı .exe değil ve arama yaptığımda new folder adı altında bi dosya var zaten oda masaüstündeki dosya....anlıcanız hiçbirşekilde silemedim google da kısa bi araştırma sonunda virüs çeşidi olduğunu öğrendim format atma dışında bi çözüm öneriniz varmı lütfen paylaşırmsnız???

birkaç gözlemleme sonucunda pc açılışnda msn açıldıktan saliseler sora dosya msaüstünde beliriyor...belki bi fikir verir die söledim..

extra yaptıklarım:

-güvenli modda sildim olmadı

-işlemler menüsünden dosyaların işlevlerini teker teker araştırdım sonuç yok..

-yukarıda yazılı programların dışında superantispyware,smart virüs remover programlarını denedim full güncel olarak

ayrıca altta yazılanlarıda denedim:

1- New Folder klasörünü oluşturan programın adı Windows Explorer.exe Virüsü temizleyebilmek için öncelikle bu programın çalışmasını durdurmamız gerekiyor. Bunun için Ctrl+Alt+Delete ile Windows Görev Yöneticisini açıyoruz ve İşlemler sekmesini tıklıyoruz.

2- İkinci olarak yapacağımız işlem Windows Explorer.exe dosyasını bulmak ve çalışmasını durdurmak. Bunun için Windows Explorer.exe dosyasını işaretliyoruz ve �İşlemi Sonlandır� diyoruz. Karşımıza bir uyarı penceresi çıkacak. Evet diyelim.

3- Programın çalışmasını durdurduktan sonra sıra geldi programı kaldırmaya ve ürettiği New Folder klasörlerini temizlemeye. İşlemin çoğunu hallettik bundan sonrası daha kolay. Öncelikle virüsün kendisini temizlemeliyiz. Bunun için Başlat/Ara/Tüm Dosya ve Klasörleri dedikten sonra arama bölümüne Windows Explorer.exe yazıyoruz ve programı aratıyoruz. Muhtemelen C/Windows klasörünün içerisindedir. Bulduğumuz dosyayı Geri Dönüşüm Kutusu�na göndermeden kalıcı olarak silmek daha akıllıca olacaktır. Bu nedenle dosyayı işaretleyip Shift+Delete diyelim ve okeyleyelim.

4- Exe dosyasını sildikten sonra 4. adım olarak programın ürettiği New Folder klasörlerini temizleyeceğiz. Yine Başlat/Ara seçeneğinden New Folder dosyalarını aratalım ve bulunan bütün dosyaları silelim. Bütün işlemler bittikten sonra antivirüslerin tespit edemediği bu virüsten böylece kurtulmuş oluyoruz. Yine de işi garanti altına almak için Geri Dönüşüm Kutusu�nu tamamen boşaltmayı unutmayalım. Hepimize geçmiş olsun.

taner ve cancan kardeşim o dediklerinizi yaptığımı zaten ilk mesajımda belirttim olmuyor olmuyor ama vardır mutlaka bi çözüm :rolleyes2: ama taner in dediği doğru gibi çünkü önceden wireless kullanıodum böle bi olay olmadı son bikaç gün kablolu oldu ondan mı acaba

tşk etim cancan fakat önemli olan nerden geldiği değil nasıl temizleneceği...DEJİAN dediğini hemen deniyorum sonucu yazarım

------------------------------------------------------------------------------SONUÇ:

avg yi kullandım kayıt defterinden avp.exe yi tehlikeli gösterio.. kayıt defterine girdim...kaspersky a ait gözüküo bende silemedim...avp exe bazı dosyaların çalışması için gerekli die biliorum...başka önerisi olan ????

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...