Jump to content

Aygıtlar Yükleniyor...

shadow07ysk

Recommended Posts

hocam sen tüm sorunlarını bir başlıkta açsan da forum çöplüğe dönüşmese mükemmel olur.neyse o donma gelince rest attın mı attıktan sonra manuel kurulmuyor mu bi de işletim sistemi ne editlenmiş mi onları bilmek gerek? :):friends:

Sorun xp yi yüklerken oluyorsa sisteminizde takılı olan flash bellek harici hardiskve diğer harici donanımları çıkarın.Sadece sisteminize ait ana donanım bileşenleri kalsın.Böyle yüklemeyi deneyin.Hala olmadıysa üzerinde hiç oynama yapılmamış bir xo cd si ile kuruluma geçin bu aygıtlar yükleniyor kısmına geldiğinde hata veriyorsa sorun ilk xp cd nizde olabilir(Donanımlarınız takılı iken deneyin cd den mi yoksa donanımdan mı anlamak için.)Eğer bilgisayarınızdaki takılı donanımları çıkarmadan orjinal xp ile yükleme yaptığınızda sorun çıkıyorsa gereksiz donanım bileşenlerini çıkarıp o şekilde xp nizi yükleyiniz.Saygılarımla

kardes aynı sorun bende de vardı i386 içinde ntoskrnl.ex ve ntkrnlmp.ex dosyalarını ki bilgissyarının boot ekranını olusturuyor, xp nin klasik boot ekranından sıkılıp vista boot ekranı olsun diye attıysan bunlar hata veriyor olabilir. ben bunlar yuuzunden az cekmedım, uyumlu dosyaları atınca donma duzeldi yanlış hatırlamıyorsam ntoskrnl.ex dosyası expand yapılıp acıldığında ntkrnlmp.ex dosyasının acılmıs halinden daha kucuk boyutlu olmasına dikkat et (terside olabilir tam hatırlayamadım kusura bakma dene bi ama birincisi daha sağlam) birde versiyon bilgilerine bak ingilizce olmasın türkçe için olsun bu dosyalar

yardım edebildiysem sevindim. kolay gelsin...

ekym üstadım çok sağol düzeldi boyutu az olan bi ntoskrnl.exe yaptım sorun çözüldü

eywallah kardes ne demek bana o hata ne kadar kafa yedirtti sana anlatamam bu yuden xp modifikasyonunu baya bi sure rafa kaldırmıstım. ama dayanamadım vistayı editledikten sonra xp media center ile geri donmeye hazırlanıyorum tek eksığım oobe ekranı sonunda bana kullanıcı adı ekranı gelmeyip sistemin admin olarak acılması. administrator değilde administrators olarak bı gosterebılsem olayı kullanıcı adı sorcakta işte orda patlıyoz anlıcan. herseyı hallettım ya onuda halledecem bakalım

hadi kolay gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...