Jump to content

Onboard Ekran Kartı

mutlku_1991

Recommended Posts

monitörü ekran kartı olmadığımız için onboarddan çalıştırıyordum onboarddan açılmıyor artık onboarda taktığımda monitörün kablosunu hiçbirşey gelmiyor neden olabilir arkadaşlar boşu boşuna ekran kartı masrafına girmeyeyim zaten sıkışığım bu aralar

bilgisayarınız açıldığında biostan ses gelmiyorsa normal çalışıyorsa monitörün bağlanan jakına bakın pinlerini kontrol edin ,düzeltin iğne v.s gibi bi cisimle ,monitörün hem bilgisayara bağlı hem monutüre bağlı olan kabloları kontrol edin mümkünse bi yenisi ile deneyin

pc yi açınca bib sesi gelmiyorsa ve kasayı açıp bişeyler yapmamışsan anakartın yanmış olma ihtimali yüksek benşim başaıma iki defa geldi son gelen içeride duruyor açıkta montaj yaptım.

yinede yapabileceklerin

1 pili çıkar biraz dur tekrar tak

2kaploları kontrol et

3 power supy dene

4 pc çok tozluysa tozuna hava tut

ben hepsini denedim ram işlemci de dahil çalışmadı anakart yanmış

Anakarta eklenen ve giriş çıkış yapan her unsur arızalanması için bir sebep olabilir. Arızalı bir monitör on board vga devresini yakabilir. Arızalı bir yazıcı veya kısadevre portların gitmesine sebep olabilir. Anakartınıza eklenen her bir parça ek bir güç gerektirir. Yeterli güç sağlayamayan bir Psu çeşitli arızalara yol açar .Başta anakart...Bu arada şehir geriliminin dalgalı veya aşırı yüklü olması PC bileşenlerine ciddi zararlar verebilir. Tüm bunlara ilaveten bilinmesi gereken, piyasadaki güç kaynaklarının bir çoğunun sadece kesintisiz elektrik vermek için tasarlanmış olmasıdır(OFF-Line). Yani voltajda gelebilecek her türlü dalgalanmalarında bu cihazlar hiç bir şekilde işe yaramamaktadır. sisteminizi en iyi şekilde korumak için ON-Line interaktif güç kaynakları kullanmak ve iyi bir topraklamakla sağlanabilir.

biri böyle yazmış, doğruda

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...