Jump to content

Kingston Ddr 677 1024 2, Taktım

deizmen

Recommended Posts

selam arkadaslar bende sapphıre pe-am2rs485 ana kart kingston ddr 677 1024 rem vardı ben 1 tane daha kingston ddr 677 1024 aldım taktım fakat pc acılınca goruntu cok bozyk cıkıyor remlerden birini cıkarınca duzeliyor çeşitli varyasyonlarda taktım slotlara ama yine olmadı remler 2 side tek basına rahat calısıyor ama yan yana calısmıyorlar birde sunu soyluyeyim onbord vga kullanıyor yardımcı olurdanız sevinirm

Bu anakartı daha önce bir süre kullandım. Eğer ram bozuk değilse (tek olarak denediğinde çalıştığına göre bozuk değil) bios ayarlarından olması ihtimal. Ram hızı ile ilgili bölümü auto yap.2 GB RAM destekliyor.YAlnız DDR 400 MHZ. Yani RAM frekans ayarlarını auto veya 400MHZ yapman lazım.

Anakartın genel özellikleri:

Chipset: ATI® RADEON XPRESS 1150 ATI RS485+SB600

Onboard VGA: X300 DX9.0, +TV out, Avivo

FSB: 1000MHz

Memory Bus: Dual DDR400*2 (2GB max)

Slots: 1* PCI-E x16, 2* PCI

Ports: USB 2.0 (4+4) , SPDIF, 1*Com, 1*FDD, 1* Parallel, 2* ATA133, TV-Out via header(optional), 10/100 LAN

2* SATA, SATA RAID 0/1 (2)

Audio: 6-channel Audio

Up to 256MB shared memory

VISTA Premium Hardware ready

sapphiregnt7.jpg

Ana Kartının Özellikleri Bunlar..

Ana kartında desteklemem gibi bir sorun yok, 32bit işletim sistemi kullanıyorsan (misal Windows XP 32Bit veya Windows Vista 32bit) 3Gb üstünü desteklemiyor, 3 küsür olarak görünür ve stabil olmaz bu yüzden bende bende 3GB olarak kullanıyorum..

Bu anakartı daha önce bir süre kullandım. Eğer ram bozuk değilse (tek olarak denediğinde çalıştığına göre bozuk değil) bios ayarlarından olması ihtimal. Ram hızı ile ilgili bölümü auto yap.2 GB RAM destekliyor.YAlnız DDR 400 MHZ. Yani RAM frekans ayarlarını auto veya 400MHZ yapman lazım.

Anakartın genel özellikleri:

Chipset: ATI® RADEON XPRESS 1150 ATI RS485+SB600

Onboard VGA: X300 DX9.0, +TV out, Avivo

FSB: 1000MHz

Memory Bus: Dual DDR400*2 (2GB max)

Slots: 1* PCI-E x16, 2* PCI

Ports: USB 2.0 (4+4) , SPDIF, 1*Com, 1*FDD, 1* Parallel, 2* ATA133, TV-Out via header(optional), 10/100 LAN

2* SATA, SATA RAID 0/1 (2)

Audio: 6-channel Audio

Up to 256MB shared memory

VISTA Premium Hardware ready

dediyini yaptım 400mhz ile denedim fakat olmuyor bu tum slot lar calısıyor ve remlerde saglam biyosdan baya bir deyiştirip ole denedim fakat acılısda 2 remde takılıyken biasa bile giremiyorum:D

tek sorun sanırım işletim sistemi ile kaynaklama ihtimalı varmıdır sizce

Anakart üzerindeki ram leri taktığınız zslotlardan herhangi birisi bozuk olabilir iki slotun da çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

ekran kartı onbord ve kontrol etim sorun yok ve pc acılıs logosundan itibaren ilerlemiyor orda takılı kalıyor

bende vaz gectim artık tek remle idare edeceyiz artık :clapping:

1.Bios güncelle kesin olacaktır.

2.Bios güncellemekle olmassa biosa girdiğinde load safety veya load optimize gibi seçenekler vardır onları

dene yeniden başlat o zaman olması gerekir.veya anakart ekran kartına 1gb ram taktığında ramin ne kadarını aktarıyor bak sonra 2.rami taktığında ne kadarını aktarıyor

eğer bu değişiyorsa 1gb taki değerle değiştir olması gerekir...

Not:Herkes sorunun cezasını ramlare kesmiş

Arkadaşım ramlerin ikiside takılı iken görüntü bozuk geliyor diyorsun herkes bu sayfada ramlere saldırmış bildiğim kadarıyla Ekran kartı drıverı düzgün yüklenmediğinde veya yüklü değilken ram'i tam olarak bilgisayar görmüyor ekrana da gönüntü düzgün gelmediğine göre bi ekran kartı driverına bak derim,şimdiden kolay gelsin...

ekran kartı onbord ve kontrol etim sorun yok ve pc acılıs logosundan itibaren ilerlemiyor orda takılı kalıyor

bende vaz gectim artık tek remle idare edeceyiz artık :clapping:

yapı ve model olarak ramler ikizmi buna dikkat ettinmi ikiz değilse zaten gerçek performans alamazsın iki farklı yapı frekanslar eşit olsada küçükte olsa uyumsuzluk ramların ısınmasına yanmasına yol açar ramler yapı ve frekans bakımından eşit olması gerekir makina sorunsuz açılsa bile uzun vadede sorun çıkaracaktır zaten anakart kitapçıklarında yanyana kullanbileceğin ramlerin listesi var her ram frekansı aynı die bir arada kullanılmaz yapısal fark çok önemli

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...