Jump to content

Bilgisayarımda 1 Aydır Ses Yok

Crazydarkdevil

Recommended Posts

Arkadaşlar PC'yi Açıyorum ve 3-4 Dk. Geçmeden Birde Bakıyorumki Böyle Bir Hata Geliyor;

hatart0.png

Bu Hata Geldikten Sonra "Gönderme" Tuşuna Basıyorum ve O Anda Çalan Müzik Şöyle Bir Hata Veriyor;

hata2nu6.png

Bu HAtayı Verdikten Sonra Hiç Bir Şekilde Bir Müzik Dinleyemiyorum Ne Winamp'ta Nede WMPlayer'da Hiç Birşey Dinlenilmiyor Lütfen Yardım Edin Yorumlarınızı Bekliyorum...

Şimdiden Teşekkürler...

en güzeli temiz bi format at cünkü belli ki daha önceden ses varmış sonradan gitmiş yani ses in driveri ya silinmiş yada virus ıstılasına ugramıs en guzelı format derım tabı once drıverını bulduktan sonra at foramtı..

Aslında sorununuz generic host services sorunu. Sadece ses sürücüsünü yüklemekle geçmeyebilir. Ses sürücüsünü yüklemekle düzelmezse forumda aratın generic host services diye orayı okuyun. İş format atmaya kadar gidebilir. İnşaAllah sadece ses sürücüsü yüklemekle düzelir, kolay gelsin.

Formatlarla iş çözmek kolay önemli olmak format atmamaktır.

Format atmakla kim hızlıca sorun çözmüşki _?Her yapılan sorun için yenilemeye gerek olmadığını düşünüyorum.Kopya bir crysis 2 yi Herkes format yoluyla işi yaparsın diyor formatı atmadım genede yaptım şimdi enerji içeceği gibi çalışıyor

Yani tek çözüm format olsaydı bazı sorunları çözmek için programlar olmazdı

Formatlarla iş çözmek kolay önemli olmak format atmamaktır.

Format atmakla kim hızlıca sorun çözmüşki _?Her yapılan sorun için yenilemeye gerek olmadığını düşünüyorum.Kopya bir crysis 2 yi Herkes format yoluyla işi yaparsın diyor formatı atmadım genede yaptım şimdi enerji içeceği gibi çalışıyor

Yani tek çözüm format olsaydı bazı sorunları çözmek için programlar olmazdı

Bende format atın diyenlere sinir olurum ama bazı sorunlar vardırki format atmadan çözülemiyor.

dostum alakası yok senınkı virüs bendede aynı sorun vardı dun formatla bıtırdım

ılk başta avast temızledı ama sonra yıne aynı olay benımkı sanırım ağdan bulaşıyor diğer makinalarda aynı

sorunu vermeye başladı ama adım gıbı emınım virüstür format senın tek çaren

kolay gele

sebebini söyleyim : Ses kartının sistem dosyalarına viürs bulaşmış ve kullandığın antivirüs programı virüsü silerken dosyalara zarar vermiş. aynı benim başıma da geldi bin tane yol denedim olmadı. yolun sonu format...

aynı sorun vardı ve bu şekilde halloldu, :clapping:

1- adımları takip et ve aynen uygula resimdeki gibi

ses1ww5.jpg

2- winamp turkceydiii , senin ing. ise / OPTIONS(Ayarlar) & OUTPUT(Çıkış) u bil yeter

ses2ve2.jpg

kardeş oldu sen kendi adına bu konu hakkında bir konu aç ve aynısı yaz oldu thanks ellerinden öperim :)))

Bad DirectSound Driver. Error code: 88780078 hatası [Çözüm]

2191518999_019c984738_o.gif

Winamp çalıştırırken veya oyundan çıktığınız zaman karşınıza zombi gibi yapışan;

'' Bad DirectSound Driver. Please install proper drivers or select another device in configuration. Error code: 88780078 ''

Hatasını alıyorsanuz yapmanız gereken çok basit.

Evet arkadaşlar eğer bu şekilde çözüme gidemiyorsak yapmamız gerekenler! %100 Çözüm !

Başlat -> Çalıştır -> services.msc yazıyoruz.

p><p>Daha sonra tamam tuşuna tıklayın. K

Daha sonra karşımıza Windows Audio Properties (Local Computer) çıkacaktır. Burada Başlangıç Tipi ya da Startup Type bölümüne gelip[Hackhell]

resimdeki gibi ayarlıyoruz. Daha sonra tamam diyip Start'a tıklıyoruz. Servis tipi (Services Type) çalıştırır duruma getiriyoruz ve işte herşey tamamdır artık sesimizde sizlerle

Please register to see this content.
alt='2192306720_3cefbf2769.jpg'>

Winamp için bu hatayı alıyorsanız;

Winamp > Options > Preferences > Plugins > Output > DirectSound Output'a çift tıklayın. Refresh'in yanındaki açılır menüden Primary Sound Driver yerine ses kartı modelinizi belirteni seçip ve Apply'a basıp çıkın.

Sorununuz düzelecektir.

Eğer oyunlarda bu hatayı alıyorsanız;

DirectX9.0c updatelerini yapmanız ve Windows'u güncellemeniz yeterli olacaktır.

Sorunun çıkış noktası ise K-Lite,AC97 gibi codec programlarıdır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...