Jump to content

Arkaplan Resmi Ve Tema Sorunum!

Recommended Posts

Öncelikle cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

İlk sorunum şu hazırlamaya çalıştığım XP cdsinde OEM klasörü mevcut.Bu klasörde sadece Background resmim, oeminfo ve oemlogom, birde reg dosyam var. İlk sorunum şu aşağıda background.reg dosyamın içeriğini sunuyorum:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\Background.JPEG"
"WallpaperStyle"="2"
"OriginalWallpaper"=""
"WheelScrollLines"="3"[/CODE]

bu dosya cmdlines.txt içeriğinde tanıtılmış vaziyette.Burada benim istediğim kurulum bitip masaüstü geldiğinde bu resmin otomatik olarak masaüstü arkaplanı olarak çıkması.Ancak kurulum bitip masaüstü geldiğinde klasik ekran çıkıyor, background u elle görüntü özelliklerinden tekrar uygulamam gerekiyor.Bunu düzeltmek için herhangi bir kod gerekiyormu?

İkinci sorunum ise Royale(Luna) teması ile ilgili nlite programı ile katılımsız bölümünden temayı luna olarak gösteriyorum ancak kurulum her bittiğinde karşıma hep windows klasik teması geliyor.Bu temayı tıpkı background da olduğu gibi OEM klasöründen otomatik olarak yükleme şansımız varmı?

arkadaşım birde böyle yap önce koymak istedigin temayı kendi systemin icerisine koy WINDOWS\Resources\Themes içerisine temanı koy walpaper resmini ise WINDOWS\Web\Wallpaper içerisine koy şimdi temanı kendi systemine degiştir.masa üstünde sag tüş özellikler de tema bölümünden farklı kaydet de kısa isimle farklı ad yaz ve aynı yere WINDOWS\Resources\Themes içerisine kaydet tamam.şimdi yapıcagın xpcd sinin içerisine $OEM$\$$\Web\Wallpaper\resmin tamam nlite ile tema eklede bu system dekileri ekle de burdan kendi adını ekledigini seç Seçenekler > Yamalar > uxtheme yamasını aktif yap tamam dır hayırlı olsun

• 1 ay sonra...

Arkadaslar ben

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

"Wallpaper"="%SOURCE%\\prog\\6.jpg"

"WallpaperStyle"="2"

"OriginalWallpaper"=""

"WheelScrollLines"="3"

Bu sekılde yapdım kurulumdan sonra calıscak sekılde nlıteden ayarladım kurulumdan sonra calısıyor fakat arkaplan resmı gelmıyor baska bı tema atıyorum ve temadada bunun cıkmasını ıstıyorum beceremedım yardım edermısınız

Teşekkurler ama bıse anlamadım :) soyle yapcam ama bununda eksıgım var :)

"Wallpaper"="%systemroot%//Web//Wallpaper//Background.JPEG"

su sekılde yapsam dosdan da dosyayı oraya kopyalatsam olurmu onun dos kodunu buldum ama ondada bı eksık var

copy buraya ne yazıcam :\prog\6.jpg*.* C:\WINDOWS\Web\Wallpaper

wındows kuruldugunda surucu adını ne verecek se bunu nasıl belırte bılırız

Windows kurulan sürücü adı : %SystemDrive% ama %SystemRoot% yazmakla bir şey kaybetmezsiniz.

"Wallpaper"="%systemroot%//Web//Wallpaper//Background.JPEG"[/CODE]

Burada dosyanın uzantısı JPG olabilir kontrol edin.

[CODE]copy buraya ne yazıcam :\prog\6.jpg*.* C:\WINDOWS\Web\Wallpaper[/CODE]

Bu dosya nereden kopyalanıyor ve bu komut nereden çalışıyor? Önemli olan bu.

Bunu yapmak yerine kısayoldan, XP'nin ana dizininde $oem$\$$\web\wallpaper klasörüne arkaplanları atmak daha mantıklı.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...