Jump to content

Kimliğim Kayboldu Ne Yapmalıyım

carkit58

Recommended Posts

Arkadaşşlar ben Kayseri'de yaşıyorum ve bikaç gün önce kimliğimi kaybettiğimin farkına vardım. Şu anda 16 yaşındayım ve ne yapmam gerektiğini tam olarak bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olanların yardım etmesini bekliyorum

Şimdiden Çok Teşekkürler

ilk önce yerel gazetelerden birisine gideceksin ben kimliğimi kaybettim kimlik kayıp ilanı verdirmek istiyorum diyeceksin (oturup fiyatınıda anlaşacaksın) ertesi gün çıkan gazeteyi alacaksın nufus müdürliğüne gideceksin ben kimliğimi kaybettim diyeceksin senden ilan yaptır oyle gel diyeceklerdir sende ilanı göstereceksin büyük bi ihtimal işlemi gerçekleştirip kimliğini yeniden çıkartıp verirler (tabi ücreti var) yaşın 16 ise baban gelsin diyebilirler... benim bildiğim böyle...

Gazeteye ilan vereceksin, ( yerel gazete de olur ), daha sonra nüfus idaresine gidip 3-5 ytl karşılığında yeni kimliğini çıkartacaksın. Yanında ilanın yayınlandığı gazete de olsun.

Abi keşke 3-5 ytl olsa.Benim de ablamın kimliği kayboldu 21 ytl istediler yeni kimlik için.Ama gazete ilanı vermedik.Etkisi var mıdır ilanın?

fazla zaman geçmediyse ilk polise git onlar gerekli olan şeyleri sana söyler...

yerel gazeteye ilan ver....kelime başına para alınıyor....

nüfüs müdürlüğüne git...... ceazi işlem parası öde (maliyeye yatıyor .....35 milyon.)

1:tüm bu yazdıklarım 2004 dü sanırım benimde başıma geldi..

2:kanunlar değişmiştir sen ne olursa olsun polise danış...

Abi keşke 3-5 ytl olsa.Benim de ablamın kimliği kayboldu 21 ytl istediler yeni kimlik için.Ama gazete ilanı vermedik.Etkisi var mıdır ilanın?

Ben Malatyada 2 sene önce 2,750 yada 3 lira verdiğimi biliyorum. Bu dediğim nüfus cüzdan değiştirme içindi, kayıp için ekstra bir ücret olabilir.

Bağlı oldugun muhtarlıktan kayıpilmuhabiri almak gerekiyor ilk önçe kardwşim..

Gazeteye ilan vermenin anlamı başkaları kullanmasın diye...

Bağlı oldugun Nüfus Müdürlügüne gideçeksin 5 dk alırsın...

Yenisi hayırlı olsun birdaha kaybetmemeye dikkat et...

kaybetme sende (bide don her yerde kaybedilmez...)

paşam karakola git kimliğim kaybolmuştur diye tutanak tutsunlar ki başın belaya girmesin, muhtardan ikametgah ilmuhaberini alıcaksın doldurtucaksın vesikalık resmin ve bilgilerin ile birlikte nufus memurluğuna gidiceksin. yukarıda arkadaşların belirttiği gibi veli'n ile gitmen şart olabilir geçmiş olsun ;)

kayıp ilanı verdikten sonra emniyet müdürlüğüne gideceksin ondan sonra nüfusa

bence bulundugun yerdeki cumhuriyet savcılgına tedbir liteliginde dilekce ver

kimligim kayboldu diye

benim basıma geldi dünya kredi cekilmis ve telefon acılmıs

o yuzden sonra da emniyete git oraya da ver sonra diger arkadasların dedigi gibi gazeteye ilan ver nufus dairesine git

selamlar

benimde hemen hemen 1 yıl oldu sadece nufus mudurlugune gidip cıkartırdım basıma daha bisey gelmedi ama bunları okudukca tırstım simdi ;) banada ilan ver demislerdi ama yapmadım insallah biseyde gelmez basıma zaten yeni verilen cuzdanda seri numarası degistigi icin eskisi gecersiz oluo benim bildigim yani mantık bu sekilde cuk oturuo sen gitsen faydası olmaz velin gitsin 1 gunde halediolar hadi gecmis olsun

neeeeeeeee 21 ytl mi ne zaman oldu bu olay kimlik ücreti 3 ytl yahuuuu fena çarpmışlar kardeş eğer bu olay son 2 sene içinde olduysa ;)

bu arada kardeş yapacağın şey yerleşim yeri muhtarlığından nüfus cüzdanı değiştirme belgesi yaptıracaksın iki fotoğraf gerek biri belgeye yani muhtardan alacağın belgeye biride nüfus müdürlüğüne yani cüzdana :)(belgeyi kendin al doğru doldur fotonu yapıştır muhtara onaylat para verme muhtara ;)) kolay gelsin...

Size, nüfus cüzdanını kaybeden Sabah Gazetesi yazarlarından birinin kendi başından geçen olayları anlattığı yazısından alıntı yapıyorum. Yazı çok uzun olduğu için sadece son paragrafı alıntı yapıyorum.

"Ancak; siz siz olun; kimliğiniz çalındığında veya kaybolduğunda, "Gazeteye 'hükümsüzdür' diye ilan verip kurtulurum" diye düşünmeyin. O gün, karakolda tutturduğum zabıt, dolandırıcılık yapmadığımı kanıtlamak için kullandığım tek delil oldu. İşte bu yüzden, başınıza aynı kötü olay geldiğinde bu yazıyı hatırlayın ve soluğu hemen karakolda alın..."

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...