Jump to content

Samsung Harddisc Tık Ediyo çalışmıyor

ensoniqman

Recommended Posts

arkadaşlar

samsung harddisc tık ediyo çalışmıyor

pc tanımıyor.

bilgilerim içinde kaldı.

üstelik mahkemede delil olarak kullanıcağım bir çok belgem de onda kaldı.

Zor durumdayım.

Teknik servis olarak bizim buradaki tnctr forum sayfasının üzerine tanımıyorum.

Gösterin kendinizi dostlarım.

İnanın sizlerden çok şey öğrendim, bir kez daha el atın zahmet olmazsa.

Sizlere güveniyorum. kolay gelsin.

anakart MSI

AMD64

SATA HDD (ÇALIŞIYOR AMA YAVAŞ)

IDE HDD ( TIK DEDi anası çıktı kızım evde yokhh dedi vay vay)

512 RAM

CPU (%100 DE ÇALIŞIYOR FORMATA RAGMEN)

IDE hdd takılı değilken bile cpu %100 de

ses kartı ekran kartı hepsi onboard aslında ayrı ayrı ses ve ekran kartım var ama sorunu bulmak için çıkarttım halen de takmadım.

USB hdd ye sahibim ama takmadım onuda yemeyeyim diye , zaten HDD içinde 1 mb bile yer yok.

usb kutusu var ona bu çalışmayan IDE HDD yi taktım ordada tanımadı.

Başka pc ve laptoplarda kutudayken tanımadı.

sorun kesinlikle pc de

MxBlst4W la görürmü dedim olmadı.

kafayı gömecem HDD ye sonunda .

Ya siz nasıl sabrediyorsunuz serviste çalışanlar?

Helal olsun sabrınıza valla. sizin kazandığınız paralar gerçekten helal bana göre.

bende tam maxblastı dene dicektim o görmediyse umudu kessen iyi olur tüm jumperler ve kablolardan emin olduktan sonra maxblast görmediyse o hardisk gitmiştir yaptırılabiliyor ama bence yenisini almaya çalışsan daha iyi...

bende tam maxblastı dene dicektim o görmediyse umudu kessen iyi olur tüm jumperler ve kablolardan emin olduktan sonra maxblast görmediyse o hardisk gitmiştir yaptırılabiliyor ama bence yenisini almaya çalışsan daha iyi...

inanın harddiscte değilim içindeki deliller lazım bana.

Tamir edilse çöpe atmazsam namerdim.

delilleri alayım bana yeter.

maxblast görse ne olur zaten gözükürse öyle bir program kullanma bence o program hdd ye low level format atar yani onun gibi işlem yapar buda senin kurtarmak istediğin dosyaları tarihe karıştırır sen yeni bir hdd alıp takıcan pc ye onuda ikinci olarak pc ye takıp görmesini sağlıcan eğer windows ortamında görmeyi başarırsan veri kurtarma yazılımlarını kulllan yada hirens boot cd içerisin de de mevcut onları kullanabilirsin ama hdd yi hdd arza tamir programları ile taratırsan verilerin kaybolabiilr ilk once veri kurtama programlarını dene zaten senin için önemli olan dosylar hdd değil öyle değilmi ?

maxblast görse ne olur zaten gözükürse öyle bir program kullanma bence o program hdd ye low level format atar yani onun gibi işlem yapar buda senin kurtarmak istediğin dosyaları tarihe karıştırır sen yeni bir hdd alıp takıcan pc ye onuda ikinci olarak pc ye takıp görmesini sağlıcan eğer windows ortamında görmeyi başarırsan veri kurtarma yazılımlarını kulllan yada hirens boot cd içerisin de de mevcut onları kullanabilirsin ama hdd yi hdd arza tamir programları ile taratırsan verilerin kaybolabiilr ilk once veri kurtama programlarını dene zaten senin için önemli olan dosylar hdd değil öyle değilmi ?

Hiren boot cd deki hangi programı tavsiye edersin.

Veri kurtarmadaki en başarılısı hangisi.

Bu arada maxblastı zaten devam ettirmeyecektim sadece görecekmi diye baktım ama hiç bir numara yoktu onda da.

pardon ben en başı görmemişim mahkeme delilleri belgelerin varmış maxblast gibi bişey sakın kullanma valla bu sorun programla çözülcek bişey değil gibi yani hardiskini al veri kurtarmak için bir bilgisayarcıya git sadece belirli verileri kurtarırsan örneğin sadece word dersen daha ucuza yapıyolar...tabi gittiğin yere göre değişir yazılımsal veya sökülüp yapılcak bişey olsa anlatalım dicem ama bunu teknik servistede sadece diski çıkartıp özel kafa veya başka kafalarla veya diğer yöntemlerle verilerin okuncak tamamen bozulmuş hardiskden bile veri kurtarılabilir o diske temas olmadığı sürece yani bence yapabiliceğin tek şey bilgisayarcıya gidip istediklerini almak evde yapılıcak bişey değil....en ucuz yapan 20 ytl 50 ve 100 diye devam ediyor fiyatlarda böyle ...20 lik bulmak çok zor 100 ve üstüne yapıyorlar genelde ama şansın varsa 50 ytlye kurtarırsın verilerini...

Dostum Acaba HDD nin Karti Yanmiş Olabilirmi Aynisindan 1 tane bulup Karti Değiştirip Denemek gerekir

bide saçma gelicek ama ( işe Yarayan bişey )

Streç filim naylon war ona sar iyice sar ama sonra buz dolabina koy buzluğa değil ama

5 dakka tut tam sonra pc tak ama havluya sar önce buhar yapmasin başka yöntem yok ;)

__ Görmüyorsa Maxblast ile sorun çözülmeyebilir,sonuçta sizin için önemli bilgiler olduğu için kaybetme riskinizde var

Daha önce hard diskten kurtarma işlemleri yürüten bir şirket duymuştum denemeleriniz boşa giderse,madem önemlilik arz eden bir durum bilgileriniz buraya bir bakın isterseniz !

http://www.verikurtarma.com/?gclid=CLCvv8T08JYCFQOx1AodqnLrYw[/CODE]

[color=#800080]Saygılarımla iyi geceler...[/color]

Şu an daha huzurluyum sağolun.

En azından bilgilerin kurtulabileceğini öğrendim.

Ben hiç bir müdehale etmeden dediğiniz gibi bozuk HDD den bilgi alan bir teknik servise başvuracağım.

Gerçekten alakanız için çok teşekkürler.

Sayenizde yarın güneş daha bir anlamlı doğacak.

Benim tatdığım huzuru sizlerde en yakın zamanda tadarsanız inşallah.

Pahali bir işlem olcaktir Hazirlikli ol :D $$$$$ lar gidicek

Bahtsız bedevi olarak kutup ayısına hazırım.

Onurum daha önemli . delilleri işçi mahkemesine sunmak zorundayım. gerçi mahkemeye daha zamanım var ama bu deliller mahkemeyi sonlandırcak derecede önemli.

Böye bir harddiskin içinden tık ses geliyorsa o harddisten pek bişey bekleme Artık. çalışacağı varsada 2 günlüktür. O harddisk gitmiş donanımsal hata olarak görünüyor. ;)

Selam;

aynı sıkıntı benim başıma geldi c.tesi günü çaşlışan hdd pazartesi günü çalışmıyordu pazar günü ne olduysa gitmiş hdd ve 24 saatten fala o halde çalışmış (server in hdd si ) sabaha pc den tık tık tık ses geliyordu hdd yi söktüm başka bir pc taktım olmadı dersen verikurtarmaya yolladım ve hdd malesef gitmiş demem oki arakdaşlar hdd ilk sesi duyar duymaz eger pc çalışır haldeyse hemen yedekleri alın yada pc kapatıp hdd verikurtarmaya yollayın şansınız çok daha fazla oluyor yoksa benim gibi 3 aylık evrakları tekrar işlemek zorunda kalırsınız.

Unutmadan arkadaşlar 500 gb hdd almayın böyle sıkıtıları çok oluyor hdd nin ;)

Yanmış HDD lerden bile veri kurtulabiliyor... Senin Plakalarına zarar gelmediğini düşündüğüm HDD'en demi kurtaramayacaklar ;)

Tamam haledecekler .

Hdd den bilgileri alıcaklarmış.

Üstelikde kıyak yaptılar bedava.

Hukuk'a destek olalım dediler.

saolsunlar.

Sizleri çok seviyorum arkadaşlar.

Kendinize iyi bakın.

• 2 hafta sonra ...

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Yarın harddiscimdeki bilgileri dvd olarak almaya gidiyorum.

Kurtarıldı ne varsa.

Çok teşekkürler.

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="349"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="349"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">

• 9 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...