Jump to content

Toplu Kurulum Paketi V3 (Özelleştirilebilir Sürüm)

mustafa_x

Recommended Posts

Çalşman gerçekten çok güzel.

Sadece bu çalışmanı paylaşabilir misin? (İçerisinde programlar olmadan)

Kendim kullanmak istiyorum, incelemek istiyorum.

katılıyorum sadece çalışmayı paylaşabilirmisin

çok güzel dostum ellerine sağlık ama sana birsey soracağım benim editelmiş olduğum dll var onları nasıl cd ye entegre edebilirim...........

tekarar tesekkürler..

DLL'in normalde (elle kurulumda) nasıl kullanıldığını, nereye kopyalandığını filan yazarsan yardımcı olabilirim.

katılıyorum sadece çalışmayı paylaşabilirmisin

Arkadaşım, sadece Derleyici klasörü (komple program içeriği olduğu için) 14 MB kaplıyodu, birkaç örnek ve şiddetle tavsiye edebileceğim birkaç programı de ekleyeyim bari dedim ve toplam 43,7 MB'lık halini upload ettim uygulamamın. Daha fazla küçültsem kullanım örneği olarak eklediklerimi filan da silmem gerekiyo. Sadece (Örnek Yapılandırma).ini dosyası da bence yeterli değil. "Uygulamalı eğitim" diye bi olay var ya, o tip bişey olsun istediğim için bu çalışma, o yüzden 14 MB'lık (hiç bi kurulum dosyası içermeyen) halini upload etmedim.

43,7 MB'lık sürümle idare et lütfen.

İndirebilirsem kullanacam %99 bağlantı kopyur (4-5 defa aynısı oldu )

Gönderebilsem başka bi adrese göndericem de, son hazırladığım Vista Home Premium CD'sinin ilk part'ını (177 MB) upload etme sırasında çıkan hatalar yine çıkarsa diye (en azından bugünlük) erteledim. (Rapidshare.de, rapidshare.com, divshare.com ve filedropper.com'a göndermeyi denedim. Toplam upload 1,5 GB, kaydedilen upload 0. Yaklaşık 20 saattir cihazı sadece dosya göndersin diye bırakıyorum, her seferinde bağlantı kopuyo. Ne iştir anlamadım. Upload'ı bitse açtığım Vista SP1 CD Edition Plus konusunda vericektim linkleri "Yazıcı Desteği, Yardım ve Windows Update'i de silinmemiş Vista" diye de, böyle devam ederse ben upload'ı tamamlayana kadar Windows 7 Final sürümü çıkacak. Bi haftadır hâlâ ilk part'ı upload etmekle uğraşıyom :S .)

Please register to see this content.

Güzel bi uygulamaya benziyo. Yalnız neden her kurulum öncesi onay istiyo, onu anlayamadım. Bi ayarı vardır heralde .ini dosyasında gerçi onun da. Pek uğraşmadım şimdilik.

Bunda açıklama için tek satırlık yer var, o da mesela bana yetmiyo. WPI'da bikaç satıra izin veriyodu bildiğim kadarıyla. Bi de, Türkçe karakter desteklemiyo açıklamalar.

Yalnız tüm uygulamayı ve 22 tane de ikonu tek .exe içine toplamaları güzel olmuş. Tek .exe ve tek .ini dosyası galiba yetiyo uygulamanın çalışması için.

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar, şimdi de T.K.P v4 üzerinde çalışıyorum. Bu kez gerçekten WPI alternatifi olabilcek gibi görünen bi uygulama oldu. (İtiraf etmeliyim ki v3'ün çok eksiği vardı.)

v4'te derleme olayından kurtulduk (Yapılandırma.ini dosyası okunup direkt uygulanıyo, tabii 4,5 MB'lık derleyici klasörü de gerekmiyo artık :D), görüntü esnek hale getirildi (hem açılış hem de kurulum ekranını yeniden boyutlandırabiliyosunuz ve tam ekran da yapılabiliyo, tabii nesneler ortalanıyo düzgün görünmesi için), artık varsayılan açılış ekranı yüksekliği ve açılışta seçili gelecek programlar Yapılandırma.ini'de belirtilebiliyo, bi geri sayım sayacı ekledim "Kurulum ... saniye sonra otomatik olarak başlayacak. Sayacı durdurmak için buraya tıklayın" yazan (ayarı yine Yapılandırma.ini'de) ve şimdi de program ekleme/kaldırma penceresi üzerinde çalışıyorum.

Bu kez gerçek bi .ini okuyucu modülü kullandım, .ini dosyasını düzenlemek de daha kolay artık.

İsteyen olursa şu anki halini yayınlayabilirim. Dediğim gibi, sadece program ekleme/kaldırma (ve değiştirme) penceresi kaldı, diğer işlemler tamamlandı.

[uygulama, resimler dahil (UPX'le sıkıştır(mak zorunda kal)dım) 0,5 MB civarı ama favori programlarımdan en küçük boyutlu olanları eklemeden edemiycem. Sonuçta boyut 3-4 MB civarı bişey oluyo.]

• 3 hafta sonra ...

Nihayet Toplu Kurulum Paketi v4'ün çekirdeğinin yazımı bitti. Şu an programları güncellemeyle uğraşıyorum.

Program Ekle/Kaldır/Değiştir penceresinde sıralama eklentisinin yazımı oldukça zor oldu.

ekranalntshm9.png

Neyse... Görünüşe göre şu anda tamamlandı T.K.P v4. Biraz daha deneyip öyle yayınlamayı düşünüyorum.

Denemek isteyen olursa direkt (reklamsız, hatta penceresiz) indirme linki:

(Boyut 5,9 MB.)

Paket içinde gelen programlar yukarki resimde görüldüğü gibi. Yalnız LimeWire'ın sadece adı var, kurulumda hata oluşması durumu örneği olsun diye ekledim LimeWire'ın yapılandırma bilgilerini.

Bu arada şu anki Yapılandırma.ini içeriği:

(Açıklama satırlarının tamamını yazınca sayfa aşırı genişliyo, o yüzden açıklamaların bi kısmını kestim.)

[Görünüm Ayarları] 

Arkaplan Resmi     = Resimler\Glass Windows Logo.jpg
Arkaplan Rengi     = RGB(0, 255, 160)
CheckLabel Rengi   = RGB(0, 180, 255)
CheckLabel Rengi 2 = RGB(255, 128, 0)
Açıklama.Lbl Rengi = RGB(100, 0, 0)
Varsyln. Genişlik  = 9950
Varsyln. Yükseklik = 9100

Kurulum Arkaplanı  = Resimler\Glass Windows Logo.jpg
Arkaplan Rengi 2   = RGB(0, 128, 255)
Kur.Form.Lbl Rengi = RGB(140, 140, 240)

[Varsayılanlar]
G.S.S.B.D=30
Program 1=Başlat Menüsü
Program 2=Masaüstü, Başlat Menüsü
Program 4=Sadece kur.
Program 5=Masaüstü, Başlat Menüsü, Hızlı Başlat
Program 6=Başlat Menüsü

;Gerektiğinde otomatik olarak yeniden oluşturulacaktır ama bence silmeyin:
[Diğer]
CD-ROM Yolu=C:\Users\Administrator\Desktop\T.K.P v4\
İptal Onayı=Aktif

[7Zip]

Adı                =7Zip Arsiv Yoneticisi (TR + FW)
Açıklama           =7Zip Arşiv Yöneticisi, (bi kez de olsa kısa- yolundan açarsanız Türkçe oluyo) yüksek sıkıştırma...
Kurulum Komutu     =Kurulumlar\7Zip Archiver.exe
Katıl. Kur. Param. =/S
Kurulum Son. Bek.  =1500
Başlat Menü Öğesi  =7-Zip

[CCleaner]

Adı                =CCleaner v2 (Turkce + Freeware)
Açıklama           =CrapCleaner; kapsamlı bi dosya ve ayar temizlik programı. Sunduğu seçenek sayısı biraz fazla...
Kurulum Komutu     =Kurulumlar\CCleaner.exe
Katıl. Kur. Param. =/s
Kurulum Son. Bek.  =2000
Sonraki Komut 1    =%SystemRoot%\System32\cmd.exe
Son.Parametre 1    =/c copy /y Kurulumlar\CCleaner.txt %UserProfile%\Desktop
Bekleme Sür. 2.1   =500
Masaüstü Kısayolu  =CCleaner
Hızlı Başlat Linki =CCleaner
Başlat Menü Öğesi  =CCleaner

[Explorer XP]

Adı                =Explorer XP (Turkce + Freeware)
Açıklama           =Explorer XP, Windows Dosya Gezgini'ne alternatif olarak geliştirilmiş yazılımlardan biri...
Kurulum Komutu     =Kurulumlar\Explorer XP.exe
Katıl. Kur. Param. =/s
Kurulum Son. Bek.  =2000
Masaüstü Kısayolu  =Explorer XP
Hızlı Başlat Linki =Explorer XP
Başlat Menü Öğesi  =Explorer XP

[Foxit Reader]

Adı                =Foxit Reader v2.3 (TR + Freeware)
Açıklama           =Foxit Reader, Adobe Reader'a alternatif olarak geliştirilmiş bi PDF görüntüleyici. Adobe...
Kurulum Komutu     =Kurulumlar\Foxit Reader (+).exe
Katıl. Kur. Param. =/s
Kurulum Son. Bek.  =2000
Masaüstü Kısayolu  =Foxit Reader
Hızlı Başlat Linki =Foxit Reader
Başlat Menü Öğesi  =Foxit Reader

[Bu programın dosyaları yok aslında]

Adı                =LimeWire 4.18.8 PRO (Turkce)
Açıklama           =LimeWire (bilen çok gerçi ama yine yaziim dedim) bi dosya paylaşım programı... Ben (çoğu...
Önceki Komut 1     =Kurulumlar\Java Runtime 1.6.11.exe
Ön.Parametre 1     =/s
Bekleme Sür. 1     =5000
Kurulum Komutu     =Kurulumlar\LimeWire 4.18.8.exe
Katıl. Kur. Param. =/s
Kurulum Son. Bek.  =2500
Masaüstü Kısayolu  =LimeWire PRO 4.18.8
Hızlı Başlat Linki =LimeWire PRO 4.18.8
Başlat Menü Öğesi  =LimeWire PRO 4.18.8

[Unlocker]

Adı                =Unlocker 1.8.7 (TR + Freeware)
Açıklama           =Unlocker; herhangi bi sebeple (özellikle "...Sistem belirtilen konumu bulamıyor." hatası)...
Kurulum Komutu     =Kurulumlar\Unlocker.exe
Katıl. Kur. Param. =/s
Kurulum Son. Bek.  =1500
Başlat Menü Öğesi  =Unlocker

[XMPlay]

Adı                =XM Player (Freeware)
Açıklama           =XM Player, emektar audio player'ımız Win- amp'a alternatif bi audio player programı...
Kurulum Komutu     =Kurulumlar\XM Player (+).exe
Katıl. Kur. Param. =/s
Kurulum Son. Bek.  =2000
Masaüstü Kısayolu  =XM Player
Hızlı Başlat Linki =XM Player
Başlat Menü Öğesi  =XM Player

;...
;...
;...

;[Program ##]

;Adı                = RDF (PDF diil) Reader
;Açıklama           = Hiç bi işe yaramıyo...
;Önceki Komut 1     = Yok1.exe
;Bekleme Sür. 1     = ilk 500
;Önceki Komut 2     = Yok2.exe
;Bekleme Sür. 2     = 2. 500
;Kurulum Komutu     = RDF şeyisi.exe
;Kurulum Son. Bek.  = 1000 beş 100
;Son.Parametre 1    = regedit.exe /s Kurulumlar\yok.reg
;Bekleme Sür. 2.1   = 3. 500
;Sonraki Komut 2    = Yine Yok2.exe
;Bekleme Sür. 2.2   = 4. 500
;Masaüstü Kısayolu  = Adsız
;Hızlı Başlat Linki = Adsız
;Başlat Menü Öğesi  = Adsız işte

;[/Program ##]

;...
;...
;...

;Böyle gider bu...

Çok iyi görünüyor.WPI'nin yerine kullanılabilir hale gelmiş.

Evet hocam çok iyi iş çıkarmışsın.

Çok daha iyi olmuş, daha da geliştireceğine ve WPI sistemini aratmayacağına eminim.

Başarılar...

Gerçekten başarılı bir program olmuş yeni sürümlerinde wpi'ı gerçekten yakalayacak kalitede.Hatta bazı özellikleriyle şu durumda bile geçmiş.Örneğin hız ve kısayol konusu wpidan çok daha ilerde.Yalnız geliştirmen için bir iki fikir vermek isterim

1. Arkaplan vs. seçildiğinde bir dahaki açılışta tekrar aynı resimler seçili olsa güzel olur.Yapılandırma.ini ye [KullaniciSecenekleri] gibi bi başlık ekleyip altında tutturabilirsin bu bilgiyi.

2. Kısayolları belirlemek program içinde çok yer kaplıyor.Daha az yer kaplarsa örneğin bir <Kısayollar> butonuyla açılır bi menüden tikleyerek seçebilirsek daha az yer kaplar ve kalan yerlere daha güzel fonksiyonlar getirilebilir.Yani şöyle:

adszrr1.jpg

3. CD değişkenini kullanmışsın ama hiç bir yerde cd değişkenini nasıl belirleneceğine dair bir kod göremedim.CD'den denedin mi.Örneğin burada var ama cmd de cd değişkeni yazılmamış:

Copy /Y "%CD%\System32'ye\*.*" "%SystemRoot%\System32"[/CODE]

En başa şöyle bir kod gerekir diye düşünüyorum:

[CODE]for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\project_x.exe set CDROM=%%i:[/CODE]

4. Dosyaları tempe kopyalatarak çalıştırdığımız için extra bir yük oluşturacağını düşünüyorum.Bunun yerine direk cd'den çalıştırılabilir.Aynı kurulum paketleri nasıl çağırılıyorsa, hem böylece nircmd ye de gerek kalmaz...

Gerçekten başarılı bir program olmuş yeni sürümlerinde wpi'ı gerçekten yakalayacak kalitede.Hatta bazı özellikleriyle şu durumda bile geçmiş.Örneğin hız ve kısayol konusu wpidan çok daha ilerde.Yalnız geliştirmen için bir iki fikir vermek isterim

1. Arkaplan vs. seçildiğinde bir dahaki açılışta tekrar aynı resimler seçili olsa güzel olur.Yapılandırma.ini ye [KullaniciSecenekleri] gibi bi başlık ekleyip altında tutturabilirsin bu bilgiyi.

2. Kısayolları belirlemek program içinde çok yer kaplıyor.Daha az yer kaplarsa örneğin bir <Kısayollar> butonuyla açılır bi menüden tikleyerek seçebilirsek daha az yer kaplar ve kalan yerlere daha güzel fonksiyonlar getirilebilir.Yani şöyle:

adszrr1.jpg

3. CD değişkenini kullanmışsın ama hiç bir yerde cd değişkenini nasıl belirleneceğine dair bir kod göremedim.CD'den denedin mi.Örneğin burada var ama cmd de cd değişkeni yazılmamış:

Copy /Y "%CD%\System32'ye\*.*" "%SystemRoot%\System32"[/CODE]

En başa şöyle bir kod gerekir diye düşünüyorum:

[CODE]for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\project_x.exe set CDROM=%%i:[/CODE]

4. Dosyaları tempe kopyalatarak çalıştırdığımız için extra bir yük oluşturacağını düşünüyorum.Bunun yerine direk cd'den çalıştırılabilir.Aynı kurulum paketleri nasıl çağırılıyorsa, hem böylece nircmd ye de gerek kalmaz...

@blackman12, arkaplan ayarlarının kaydedilmesi zor bişey değildi, gözümden kaçmış ama yine de eklemem biraz zaman alıcak.

Resimdeki gibi butondan açılan pop-down menü Visual Basic'de nasıl yapılır, bilmiyorum, o yüzden ekleyemiycem. Zaten gerek de yok bence.

%CD%, "bu klasör" anlamına geliyo, bi yerde görmüşsündür mutlaka, hatırlatiim. Zaten tanımlı yani.

Dosyaları %Temp%'e kopyalamak ek yük getirmiyo, çünkü kopyalancak dosya boyutu 1 MB'tan az. Belli olmuyo ama uygulamanın açılışı biraz kasıyo program listesine göre (açılış ekranı görüntülemeden önce) 215 tane nesneyi yeniden konumlandırıp gerekmeyenleri gizlediği için. (VB6 daha fazlasını kabul etse eklerdim, 28 program sınırı da bundan kaynaklanıyo ama daha uzun sürerdi o zaman uygulamanın açılışı.)

NirCmd'nin tek görevi dosyayı doğru handler'la açmak değil. Kur.bat dosyasında bekletme (sleep), eklediğim kurulum dosyalarında (+ işareti olmayanlar) kısayol oluşturma, kurulum sonunda shellrefresh çekme filan gibi bi kaç işlemde daha kullandım.

Direkt CD'den de çalışıyo. Zaten, sadece CD'den (salt okunur ortamdan) çalışma durumunda Çalıştır.bat gerekiyo. Mesela harddiskten çalışmada direkt Project_x.exe üzerinden de çalışıyo.

T.K.P v3'te olduğu gibi, bu sürüm de ana exe'nin yanında Kur.bat diye bi dosya oluşturup onu çalıştırarak kurulum yapıyo. Tabii bu dosya salt okunur ortamda (CD/DVD) oluşturulamıyo. Çalıştır.bat'ı o yüzden yazdım.

Sonuçta, direkt CD'den çalıştırma için Çalıştır.bat'tan açılış gerekiyo, onun haricinde ister Çalıştır.bat ile, ister direkt Project_x.exe'den açıp çalıştırabiliyoruz uygulamayı. Tabii program listesinde değişiklik için harddisk, flash disk vb.den, direkt Project_x.exe'den açılış gerekiyo.

[Maalesef Visual Basic 6 ile yazabileceğim uygulama bu kadar. Daha da geliştirmem gerekirse .NET çatısı (.NET Framework) kullanmam gerek, o da XP içinde gelmiyo, ilk kez Vista içinde geldi işletim sistemi bileşeni olarak. Sırf bu uygulamayı çalıştırmak için .NET Framework kurmak da tuhaf olur tabii. O yüzden çoğu kişinin Vista ya da Windows 7 kullanacağı zamana kadar beklemem gerekçek.

Adamlar WPI'da HTML Application ve JavaScript kullanarak bi hayli geliştirmiş uygulamayı ama ben tek başıma ve JavaScript bilmeyen biri olarak HTML Application şeklinde yazamıyorum. O yüzden .NET kullanmak zorundayım. Bulsam Visual Studio 2003 (.NET 1.1) kullanıcam ama bulamıyorum, en az .NET 2.0 gerekiyo o yüzden.]

• 3 hafta sonra ...

T.K.P v4'teki arkaplan bilgilerini kaydetme olayıyla uğraşıcaktım ki bi sorun olduğunu farkettim: Uygulamam, sadece kendi yanında olan dosyaları kullanabiliyo. Mesela uygulamam C:\Users\Administrator\Desktop konumunda çalışırken C:\Resimler konumundan bi resim seçersek o anlık resmin kopyasını RAM'de kendine ayırdığı yere kopyalayıp ordan kullanıyo.

Yapılandırma dosyasına adres yazarken ise bu adresin ..\..\..\Resimler\Dosyaadı.uzantı gibi garip bi şekilde yazılması gerekiyo, ki bu çok riskli.

Kısacası, çıkışta resim adresini kaydetme olayı olmadı. Böyle idare etçez mecburen.

Bu arada Foxit Reader'ın bazen kurulamaması sorununu hallettim ve güncel çekirdekle (Project_x.exe dosyası) paketi tekrar upload ettim:

(Bu kez, yönlendirme hatası olmaması için orijinal link verdim.)

Bu, uygulamamın VB6 ile yapabileceğim son hali. Kurulum bittiğinde belli bi süre sonra otomatik kapanma ekledim en son. Şu an yayınlamaya hazırlandığım Win7 Görünümlü Vista SP1 CD v2'de de var zaten. İsteyen yukarıdaki linkten küçültülmüş halini (6,2 MB) indirip deneyebilir. [Temel dosyaları (0,25 MB'lık arkaplan resmi ve diğer çekirdek dosyaları) toplam 0,5 MB, kalanlar da örnek olarak eklediğim programlar. Bi tane de adı olup kendisi olmayan program (LimeWire) var, o da hata durumu örneği...]

[Varsayılan olarak seçili gelecek programlar ve kısayolları için ek arayüz hazırlayamadım. Onları elle (kopyala - yapıştır ile) yazmak gerekiyo. Elle yazması (kopyalaması) oldukça kolayken ve paket içinde gelen Örnek Yapılandırma.ini dosyasında nasıl yapılacağını açıkça belirtmişken bunun için arayüz hazırlamak zor geldi.]

Edit: CD'den kurulumda CD-ROM yolu kaydedilemiyomuş. Bi çeşit mantık hatası yapmışım. Hatayı düzeltip, programların da güncel hallerini (tam güncel olmayabilir) ekleyip tekrar upload ettim paketi. Yukarıdaki link en son sürüme ait. (Konuya yaptığım ekteki linki de güncelledim bu arada. Eski link tamamen silindi yani. Nedense bunu da yazma gereği duydum.)

• 1 ay sonra...

hocam gerçekten mükemmel olmuş belki yanlış bi istek olacak ama sizden birşey rica edebilirmiyim ben bu projeyi okul bitirme projem olarak aldım visual basic 6 da yapmam lazım bundan başka hiç bi örnek bulamadım eğer mümkünse kodlarını yollayabilirmisiniz eğer yardımcı olmak istrseniz msn adresim

viola979Forumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız.com

yardım etsenizde etmesenizde çok tşk ederim çalışma gerçekten takdire değer

çalışmalarınızın devamı dileğiyle...!!

• 2 hafta sonra ...
hocam gerçekten mükemmel olmuş belki yanlış bi istek olacak ama sizden birşey rica edebilirmiyim ben bu projeyi okul bitirme projem olarak aldım visual basic 6 da yapmam lazım bundan başka hiç bi örnek bulamadım eğer mümkünse kodlarını yollayabilirmisiniz eğer yardımcı olmak istrseniz msn adresim

viola979Forumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız.com

yardım etsenizde etmesenizde çok tşk ederim çalışma gerçekten takdire değer

çalışmalarınızın devamı dileğiyle...!!

T.K.P v4 kaynak kodları, linkini verdiğim rar'lı dosya içindeki Project_x.exe'nin içinde var. :D (Herhangi bi dosyaya, başka bi dosya ya da klasörü zipleyip/rar'layıp komut isteminde copy /b anadosya.uzanti+eklenendosya.zip bileşikdosya.uzantı komutu ile ekleyebiliyoruz. 7Zip ya da WinRAR ile açılıyo bileşikdosya.uzantı ve bu örnekteki bileşikdosya.uzantı dosyası boyutu haricinde anadosya.uzanti ile aynı özelliklere sahip oluyo.)

İlk iletideki linkten (

) rar'lı dosyayı (6,2 MB) indirip içindeki Project_x.exe dosyasını sağ tık -> WinRAR ile aç ya da sağ tık -> 7Zip -> Arşivi Aç yoluyla açıp içindeki Kaynak Kodları klasörünü herhangi bi dizine çıkart. Sonra da Kaynak Kodları klasörüne rar'lı dosya içindeki Resimler klasörünü, bi de Yapılandırma.ini dosyasını at. Projeyi o şekilde inceleyebilirsin. Çalışırken hata vermemesi için Resimler klasörünün (içindeki Olumlu.jpg ve Olumsuz.jpg resimlerinin) exe'nin yanında olması gerekiyo. Yapılandırma.ini dosyası da arkaplan resimlerinin konumlarının belirtilmesi ve program listesi için gerekli.

Yalnız söyliim, bi çok yerde For Each kullanarak tüm kaynak kodlarını toplam ~1000 satıra indirebilirdim, yeni farkettim bunu, kodlar olması gerekenden çok daha uzun oldu yani. Ve hâlâ bi kaç eksiği var. [Özellikle de varsayılan olarak seçili gelecek programların arayüzden ayarlanması. Ki zaten orda takıldım. Orası bitse v4.9 hazır. v5.0'ı C#'ta (.NET) yazıcaktım .NET'in olanakları sebebiyle, (açılışta bile) kontrolleri yeniden konumlandırması çok kasıyo diye vazgeçtim.] Üzerinde biraz çalışsan iyi olur yani bu projenin. Okuduğum kursta dersler artık ağırlaştığı için şu anda T.K.P. ile ilgilenemiyorum. Yaklaşık 2 ay kadar daha da ilgilenemiycem.

Hadi, kolay gelsin.

Not: For Each kullanımı C#'taki gibi güvenli olmuyo Visual Basic 6'da. For Each kullanıcak olursan önce çalışmanın o anki halini bi yere kopyala (yedekle). Sonra projenin ilk haline geri dönmek zorunda kalma (benim gibi). Ne alâkası olduğunu anlayamadım ama label'lar filan ortadan kaybolabiliyo For Each kullanınca. Bi de, arkaplan değiştirme formunda hiçbişeye dokunma. Yoksa direkt kayboluyo Ana Ekran label'ları filan ne alâkaysa. Arkaplan değiştirme formunda label caption'larını değiştirme filan gibi işlemleri, proje açık değilken Arkaplan Seç.frm dosyasını not defteri ile açıp yapabilirsin. Diğer formlar üzerinde değişiklik yapmak sorun olmuyo zaten.

[Ne olur ne olmaz diye söyliim: Hakkında kısmını değiştirdikten sonra yayınlama projeyi. Zaten istediğim hale gelmiş olsa (tabii ki bu sitede) yeni konu açıp orda yayınlardım 4. sürümü. Kullanmak isteyen arkadaşın olursa burdaki sunudaki (ilk iletideki) linki ver. Çok değil (?), 2-3 ay içinde güncellerim zaten uygulamayı. Tabii database yerine .ini dosyası kullanma inadıma rağmen varsayılan programlar kısmını halledebilirsem.]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...