Jump to content

Arkadaslar 1000 Wattlık Subwoofer

semih_1989

Recommended Posts

merhaba arkdaşlar benim söyle bi sorunum varr

bende şimdi logitech x540 haporlör sistemi var onun 140 wattlık subwooferını söksem yerine 1000 watlık kabinli bir jbl veya pıooner koysam nasıl olur acaba

seste bi anormellik yaşarmıyım şimdiden teşekürler

arkadaşım ben bir elektronikçi ve ses sistemleri ile ilgilenen biri olrak söyliyim olmaz neden olmaz dersen o ses sistemi anfi cıkışları senin takacağın 1000w lık subwooferi süremez ve yanar ve sesde pek iyi olmaz ben yerinde olsam onun gibi güzel bir ses sitemine müdahele etmem onlar combo sistemler kılı kılına hesaplar yapılarak ses yükseltici ve hoparlorü üretiliyor onun yerine sen o jbl e bir araba anfisi tak onu ayrıca kullan daha iyi olur

hoparloru yukseltmenin bir espirisi olmaz onemli olan anfi cıkısıdır ve kullandıgın ses sistemi ile subwooferını orantıları uyumlu denemeni tavsiye etmem. Ama haricden anfide ekliye bilirsen işte ozaman iyi bir filitre ile sadece bas olarak ek takviye yapa bilirsen muzik dinlerken camı acmak zorunda kalırsı kırılmasın

en iyis ayrı bir kabin yaptırsın arkasına pioneer bir anfi ile o subwooferi sürersin ama arkadaşın dediği gibi eğer bunu ev ortamında yaparsan camlarda baskı olacaktır :D zamanında eski evin camlarını kırdım güzel bir test olmuştu :D

Walla Güç trarsistörlerini değişsen ama anlamiyorsun eloktronikten PCB üzerinde Geliştirirdim ben olsam :D 1000 waat neymiş ben 2000 watt çikartirdim ondan :D euheue ben dedim diikat ederseni yüksel eloktornik bilsine sahip olman lazim bozma bence hiç

en iyis ayrı bir kabin yaptırsın arkasına pioneer bir anfi ile o subwooferi sürersin ama arkadaşın dediği gibi eğer bunu ev ortamında yaparsan camlarda baskı olacaktır :) zamanında eski evin camlarını kırdım güzel bir test olmuştu :)

yavaş birader o dediğin bir efsane! evin camını kırman için tam tamına 240db ses şiddetine ihtiyacın varki, bunu oluşturman için 40-50.000 wattlık çıkış yapacaksın yada odana bir F-16 sıkıştırıp bas gaza aşkım bas gaza yapacaksın :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...