Jump to content

Obama’yı Bilen Kahin: Amerika çökecek!

YAMANER

Recommended Posts

Obama’yı bilen kahin: Amerika çökecek!

Amerika’nın yeni siyahi başkanını 18 yıl öncesinden bilen Bulgar kahine göre, Barack Obama, ABD’nin çöküşüne yol açabilir

Amerika’da 4 Kasım’da yapılan seçimlerde ülke tarihinde ilk defa siyahi bir adayın başkanlık koltuğuna oturması tüm dünyada coşkuyla karşılandı. Küresel finans kriziyle boğuşan dünya liderleri, Demokrat Başkan Barack Obama’yı bir umut ışığı olarak niteledi. Dünya basını, 50 milyon beyazın da tercihi olan Obama’nın Bush politikalarını terk ederek dünyaya barış getireceğini, vergi indirimi sayesinde Amerika’yı ekonomik krizden kurtaracağını yazdı. Ancak Obama’nın başkan seçileceğini 18 yıl önce bilen Bulgar kahin Baba Vanga’ya (Vanga nine) göre Obama’nın “değişim” sloganı sanılanın aksine dünyaya barış değil felaket getirecek. İkinci dünya savaşı sırasında Nazi Lideri Adolf Hitler tarafından bizzat ziyaret edilen, Rus gizli servisi KGB’nin bile tavsiyeler aldığı Baba Vanga 1996 yılında 84 yaşında hayata veda etmişti.

11 Eylül saldırıları, Kursk faciası, ve Rusya’nın Gürcistan’ı işgal edeceğini bilen Baba Vanga Amerika’ya dair şu kehanetlerde bulundu:

“Amerika Birleşik Devletleri’nin 44’üncü başkanı (Yani George Bush’tan sonraki başkan) siyah olacak. Bu Amerika’nın göreceği son lider olacak. Çünkü siyahi liderin göreve gelmesinden kısa bir süre sonra ülke büyük bir ekonomik krize girecek.

Kuzey ve güney eyaletler arasında anlaşmazlık çıkacak. Endonezya karışacak. Tüm bunlar Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatacak... Üçüncü Dünya Savaşı’nda ilk kez atom bombası kullanılacak.

KEHANETLERİN %80’İ TUTTU

Hayattayken kehanetleri Bulgar hükümeti tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga’nın kehanetlerinin yüzde 80’i doğru çıktı. 1989’da Rus televizyonuna “İki çelik kuş kulelere çarpacak gökyüzü aydınlanacak, (11 Eylül saldırıları) Kursk (2000 yılında 118 Rus askerine mezar olan denizaltının adı) su altında kalacak bütün dünya arkasından ağlayacak, dedi. Kahin 1994 yılında da ” Vladimir’in zaferi dünyada herşeyi eritecek. (Gürcistan savaşı). İklimler değişecek (küresel ısınma). Rusya ayakta kalacak ve dünyaya hakim olacak” demişti.

Baba vanga KİMDİR?

AsIl adı Vangelina Pandeva olan Baba Vanga, 1911 yılında dönemin Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde olan Bulgaristan’da (şimdiki Makedonya) doğdu. 13 yaşında sele kapılarak toprak altında kaldı. İki gözü de iltihaplanıp kapandı. Bu kazadan sonra geleceği okumaya başladı. Dokunduğu her şeyi tüm ayrıntılarıyla tarif ediyor, bastığı toprakta yıllar önce ne olaylar geçtiğinin hepsini söylüyordu. Ünü arttıkça Bulgar devletini bir organı gibi çalışmaya başladı. Aylık maaşa bağlandı. Bilim adamları görüşmek isteyenlerin randevularını ayarlamaya başladı. Kehanetlerin hepsi Bulgar hükümeti tarafından kaleme alındı. Kayıtlara göre ünlü kahini zamanında Nazi lideri Adolf Hitler bile ziyaret etti. Hitler’in bu görüşmeden çok sinirli çıktığını söyleniyor. Baba Vanga 1996 yılında 84 yaşındayken öldü.

(Vatan Gazetesi)

Kaynak

http://www.milliyet.com.tr[/CODE]

[b]Kaynağa Direk Link[/b]

[CODE]http://www.milliyet.com.tr/Dunya/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=dunya&KategoriID=&ArticleID=1013727&Date=09.11.2008&b=Obamayi%20bilen%20kahin:%20Amerika%20cokecek[/CODE]

[b]Kaynağa Direk Link[/b]

[CODE]http://www.bugun.com.tr/haber_detay.asp?haberID=45586[/CODE]

saçma:D şimdi ben desem yakında büyük bir savaş çıkıcak dengeler değişcek desem bu ilerde illaki tutucaktır yani kahanet diye bişey yoktur sadece iyi sallama vardır:D yani adam bi şekilde tutturmuş klasik şeyleri sallarsanız sizde tutturur örneğin lise çağında zeki bi çocuğa sen bu okulu bitirip ünüversitede iyi bir yere gelceksin dersen ki o çocuk ilerde %80 okucaktır yani mantıklı sallama vardır :) kahanet yoktur...

ki dini açıdanda PEYGAMBER efendimiz (s.a.v) bile ALLAH izin vermediği sürece gelecekten haber veremiyor o kıytırık adamlar nasıl geleceği bilebilicek ki bununla bu kahanet olaylarını çürütücek bir sürüde hadis vardır yani olamaz ama amerika illaki çökecek büyükde bi savaş çıkıcak bunu bilmek için kahin olmaya gerek yok

saçma:D şimdi ben desem yakında büyük bir savaş çıkıcak dengeler değişcek desem bu ilerde illaki tutucaktır yani kahanet diye bişey yoktur sadece iyi sallama vardır:D yani adam bi şekilde tutturmuş klasik şeyleri sallarsanız sizde tutturur örneğin lise çağında zeki bi çocuğa sen bu okulu bitirip ünüversitede iyi bir yere gelceksin dersen ki o çocuk ilerde %80 okucaktır yani mantıklı sallama vardır :p kahanet yoktur...

ki dini açıdanda PEYGAMBER efendimiz (s.a.v) bile ALLAH izin vermediği sürece gelecekten haber veremiyor o kıytırık adamlar nasıl geleceği bilebilicek ki bununla bu kahanet olaylarını çürütücek bir sürüde hadis vardır yani olamaz ama amerika illaki çökecek büyükde bi savaş çıkıcak bunu bilmek için kahin olmaya gerek yok

ALLAH Tarafından Bağzı İnsanlara Doğmadan - Doğuştan - Doğduktan Sonra Gelecekle İlgili Bilgi verilir Yada Bu Saydığım Kişi Yada Kişiler Geleceği Görür...Örnek Vericek Olursak Kıyametin Olucağını Daha Biz Dünyaya Gelmeden Bilmişler Bizde Biliyoruz KıyameTin Kopacağını ne Yazıkki Ne zaman Olacağını Bilmek Kolaydeğil...Bu Doğru İnsan Sonunu Bilirde Ne zaman Sonu Olacağını Bilemez...Buda Örnek...Bilmek Ayıp Değil İnanmamak Ayıp ve Öğrenmemek Ayıptır Tabi her Hurafeye her Kulaktan Dolma Şeylerede İnanın Demiyoruz. Ne demek İstediğimi Anlamışsınızdır İnşallah Herkese Kolaygelsin...

ALLAH Tarafından Bağzı İnsanlara Doğmadan - Doğuştan - Doğduktan Sonra Gelecekle İlgili Bilgi verilir Yada Bu Saydığım Kişi Yada Kişiler Geleceği Görür...Örnek Vericek Olursak Kıyametin Olucağını Daha Biz Dünyaya Gelmeden Bilmişler Bizde Biliyoruz KıyameTin Kopacağını ne Yazıkki Ne zaman Olacağını Bilmek Kolaydeğil...Bu Doğru İnsan Sonunu Bilirde Ne zaman Sonu Olacağını Bilemez...Buda Örnek...Bilmek Ayıp Değil İnanmamak Ayıp Değil Öğrenmemek Ayıptır Ne demek İstediğimi Anlamışsınızdır İnşallah Herkese Kolaygelsin...

katılmıyorum tam cümlesi cümlesine hatırlamıyorum ama gelecekten haber veren bizden değildir gibi bişeydi bir hadis var yani hiç bir şekilde gelecekten haber verilemez hiç olmadı ALLAH tarafından bazı insanlara verilmiştir diyorsun PEYGAMBER efendimize sormuşlar gelecekler ilgili bişeyler sormuşlar o ALLAH bana söylemediki veya (söyletmediki) ben size söyliyim demiş...yani sen diyorsun ALLAH tarafından bazı insanlara verilmiştir bi düşün ALLAH peygamberine vermediği şeyi başkasına verirmi?yani elçisi en büyük insan dünyadaki en mükemmel insana böyle bir özellik verilmemişse başka insanlara verilirmi?yani hiç bir şekilde kaynak gösterirseniz iş değişir tabi diğer şekilde böyle bişeyin olcana inanmıyorum ...eğer bir kitap-HADİS veya KURAN'dan bir ayet göstermediğiniz sürece şu andaki fikrim bu...son yazdıklarınızıda üstüme alınmıyorum çünki benim araştırdığım kaynaklara göre öyle yinede insan herşeyi bilemez..benim baktıklarımda öyleydi

ben inanrım abi böle şeylere :clapping: baksana adamın sölediklerinin %80 i tutmuş :p valla herşey olabilir... walla tülerim diken diken oldu şimdi.. bide bu obamanın isminin anlamı ahkkındada açıklamaalar yapılmışdıı geçenlerde, bu adam bişiler yapacak ama bakalım görecez :rolleyes:

Bakın söylüyorum Bhutan krallığının başına 57. Jigme Singye Wangchuck diye bir adam geçicek. Bu adam beyazlara renklilerle karıştırarak çamaşırları yıkatacak. Bu da etnik (siyahbeyaz) bir çatışmaya ******ürecek ülkeyi ve 4. Dünya savaşı çıkacak

Not: Yandaki çamaşır makinesi konusunun etkisinde kaldım galiba

Not2: 3. Dünya Savaşı Babanın Savaşı olacak :p

Obama kömür aldı sobama :p

Desene Obama'nın sırtı Türkiye'de yere gelmez :rolleyes:

Ben bu Kâhinin Amerika konusunda haklı çıkmasını çok istiyorum. Burnu büyük Amerikan halkının bir yudum suya, bir lokma ekmeğe muhtaç kalmalarını, hastanelerinde salgın hastalıklardan yığılmalar olmasını çok istiyorum. Bunların kalıcı olmasını istemem ama akılları başlarına gelinceye kadar sürmesini isterim.

Kısacası Amerikan Rüyasının bitmesini istiyorum.

Geçen Star TV,Show Tv dede Cıktı ama Bende @exitly yi sonuna kadar destekliyorum...Geleceği Allahtan Baska kimse bilemez.. Amerikanın Basına Siyahi biri geçicek demesi gayet normal cünkü amerikada siyahi sayısı gittikçe artıyor.Bunlardan birinin Amerikanın basına geçmesi gayet normal...

(Biliyorum biraz uzun bir yazı. Ama baştan sona okursanız çok bilgilendirici bir yazı olduğunu göreceksiniz.)

Bilindiği gibi asrımıza gelinceye kadar, madde ötesi varlıklar hakkında ilmî seviyedeki araştırmalar bugünkü buudlarıyla henüz gerçekleştirilmemişti. Bununla beraber ilmî bir kariyer ifade etmese de, insanoğlu madde ötesi âlemlerle yakından alakadar oluyordu. Bu da bize, her şeyin maddeye bağlı ve bağımlı olmadığını gösterme bakımından önemli bir referanstı.

Önceleri bir kısım insanlar, o günlerde izahı yapılamayan bir takım gizli kabiliyetler ve maharetler göstermişlerdir. Ne var ki bunlar sadece maden ve su arayıcılığında, bir kısım hastalıkların teşhisinde, cinayet suçlularının tesbit edilişinde, çalınan eşyaların saklandığı yerlerinin tayininde, hırsızların izlerinin takibinde ve kaybolmuş insanların ortaya çıkarılması gibi hususlarda kullanılıyordu. Bugünkü yaklaşım tamamen farklı ve fizik ötesi hadiselerin hayatımızla ne kadar içli-dışlı olmasıyla alakalı. Hemen herkes farkında olsun veya olmasın başından geçmiş bir hayli esrarengiz hadise vardır. Mesela, herhangi bir hadiseyi önceden hissetme veya zikredilen bir şahsın, üç-beş dakika sonra çıkıp-gelmesi, ilk defa karşılaştığı şahsı veya manzarayı önceden görmüş olma hissi.. birinin içinden geçenleri okuma, bir düşüncenin bir-kaç insan tarafından birden ifade edilmesi, olduğu gibi zuhur eden ilhamlar.. hepimizin başından geçen dünya kadar hadise vardır ki, bunların hiçbiri üzerinde ne düşünmüş ne konuşmuş ne de imâl-i fikretmişizdir. Buna rağmen bu sırlı hususlar ve bu esrarengiz alaka bizlere daima bir takım gizli mesajlar sunmakta, hayatı ve kâinatı daha şuurlu bir şekilde duyup yaşamaya davet etmektedir.

Hayatı duyarak yaşayan ve bir kısım garip hadiselere maruz kalan insanın, belki de en çok karşılaştığı ve telestezinin bir buudu olan hiss-i kable'l-vukû (önsezi, hadiseleri önceden hissetme) mevzuu da yine rûhî duyularla ilgili ve madde ötesi varlıkların mevcudiyetine ayrı bir delil teşkil eder.

Önsezi ile ilgili yüzlerce, binlerce hatta yüzbinlerce misal bulmak mümkündür. Biz burada sadece kendi dünyamıza ait birkaç misal ile yetineceğiz:

İncelerden ince büyük bir kadın Hz. Fatıma anamız, Efendimizin vefatından sonra, her günü bin ölümden daha ağır bir hicran ve ayrılığa ancak altı ay kadar dayanabildi. Babasını kaybedince, âdeta semasının bütün yıldızları sönmüş ve onun için dünya, zindandan farksız bir hale gelmişti. Son bir iki ayı da hep yatakta geçirmişti. Ayağa kalkamayacak, hatta doğrulamayacak derecede hasta idi. Ümmü Seleme validemiz (Efendimizin zevcât-ı tâhiresinden) ise başucundan ayrılmıyor, Allah Rasulü'nden (sav) geri kalan bu tek ve biricik emaneti gözü gibi koruyordu. Saçlarını okşuyor, yüzünü, gözünü öpüyor ve her türlü hizmetinde bulunuyordu. Belki o da bu yaptıklarıyla Allah Rasulü'nün rûhâniyatını hoşnud ve memnun etmeye çalışıyordu. Şimdi hadiseyi, nurlu validemiz Ümmü Seleme'den dinleyelim:

"Son günüydü. Gözleri eskisi gibi pırıl pırıl yanıyor, her tarafından neşeli olduğu belli oluyordu. Bir ara 'Artık ben kalkmayacağım, bana bir gusül abdesti aldırın' dedi. Denileni yaptım. Bana tekrar baktı ve neşe dolu bir eda ile 'Ben biraz sonra vefat edeceğim ve Sevgili Babama kavuşacağım. Artık beni ikinci bir defa daha yıkamayın' dedi. Aradan birkaç dakika ya geçmiş ya geçmemişti ki nur kadın vefat etti." (İbni Hacer, el-İsabe, 8/57,58; Ebu Nuaym, Hılye, 2/42,43)

İşte Hz. Fatıma (ra) vefat edeceği haberini verirken henüz ölümün manyetik alanına girmiş değildi. Hatta sekerâta bile maruz kalmamıştı; acaba ölüm nasıl bir tebessüm ile kendisine görünmüştü ki, biraz sonra vefat edeceğini söylemişti.

Allah'ın bildirmesi ile insanlar, "gayb" dediğimiz ve insan ilmine perdeli olan malumatları da bilebilmektedir.

İnsan ilminin muttali olamayacağı kadar uzak mazi ve istikbale ait hadiseler ''gayb" kabul edilmektedir. Gaybı da Allah'tan başka hiç kimse bilemez. Ancak bu ifadeyi çok iyi anlamak gerek. "Gaybı sadece Allah bilir" demek Cenab-ı Hakk, gaybı kimseye bildirmez demek değildir. Nitekim ayette bu husus açık ifade edilerek, istisna yapılmıştır. "Gaybı bilen O'dur. Gizli bilgisini kimseye göstermez. Ancak razı olduğu elçiye gösterir. O elçinin önüne ve arkasına gözetleyiciler koyar." (Cin, 72/25-26) denilmiştir. Peygamber böylece Allah adına konuştuğunu ispat etmiş olacak ve bu da onun hesabına mu'cize sayılacaktır.

Diğer taraftan seviye farkı çok değişik olmakla beraber, Cenab-ı Hakk bazı veli kullarının da gözlerini açar, onlara, başkalarının göremedikleri noktaları gösterir. Yani bazı kimseler fıtratlarında bu duyuya ait meleke mevcuttur. Hatta bazı medyumlar da böyle bir ruhî melekeye sahip olarak yaratılmışlardır. Onlar, da kendi cehd ve gayretleriyle, Cenab-ı Hakk'ın fıtratlarına yerleştirdiği bu melekeyi çalıştırır ve istikbale ait çok meseleleri hissedebilirler. Ancak bunların hiçbiri, mutlak gaybı bilmek değildir. Mutlak Gaybı bilmek, Allah'a mahsustur. Peygamberlerin, velilerin ve medyumların bildikleri ise, mutlak gayba göre oldukça sınırlı ve mahduddur. Ve yine bu da ancak Allâmü'l-Guyûb'un bildirmesiyledir. Yoksa normal şartlarda ve beşeri ölçüler dahilinde, gaybı bilmek, maziyi ve istikbali, hadiseleriyle ihata etmek imkansızdır.

[1> Buhari, İlim 28,29; Mevakit 11; Tefsir 5,12; Fiten, 15; İ'tisam, 3; Müslim, Fezail, 134-138

[2> Müslim, Cihad 83; Cennet, 76; Ebu Davud, Cihad 115; Nesei, Cenaiz 117

[3> Müsned, 4/359,363

[4> Müslim, Fezailü's-Sahabe 97-99; Buhari, Menakıb 25; Fezailü Ashabi'n-Nebi 12; İzti'zan 43

[5> Buhari, Fiten 20; Sulh 9; Menakib 25; Darimi, Sünnet 12; Tirmizi, Menakib 25

Alıntı: www.sorularlaislamiyet.com

katılmıyorum tam cümlesi cümlesine hatırlamıyorum ama gelecekten haber veren bizden değildir gibi bişeydi bir hadis var yani hiç bir şekilde gelecekten haber verilemez hiç olmadı ALLAH tarafından bazı insanlara verilmiştir diyorsun PEYGAMBER efendimize sormuşlar gelecekler ilgili bişeyler sormuşlar o ALLAH bana söylemediki veya (söyletmediki) ben size söyliyim demiş...yani sen diyorsun ALLAH tarafından bazı insanlara verilmiştir bi düşün ALLAH peygamberine vermediği şeyi başkasına verirmi?yani elçisi en büyük insan dünyadaki en mükemmel insana böyle bir özellik verilmemişse başka insanlara verilirmi?yani hiç bir şekilde kaynak gösterirseniz iş değişir tabi diğer şekilde böyle bişeyin olcana inanmıyorum ...eğer bir kitap-HADİS veya KURAN'dan bir ayet göstermediğiniz sürece şu andaki fikrim bu...son yazdıklarınızıda üstüme alınmıyorum çünki benim araştırdığım kaynaklara göre öyle yinede insan herşeyi bilemez..benim baktıklarımda öyleydi

Bir Din Adamına Şu Soruyu Sor Kardeşim. Soru Bu: Hayvanlar Oluşacak Doğa Felaketleri Olmadan Önce Nasıl Hissediyor ve Biliyor Diye Bir Sor Kardeşim O sana En İyi CevaBı Verecek...

Gönderen: 28 aralik 2006 Saat 02:40 | Kayıtlı IP

Selamun Aleyküm Arkadaşlar

Resul Allah'ın İzniyle Gelecekten Haber verendir. Sitede aksi iddialara rastladım.

Aşağıda bu konuyla ilgili çalışmalarımı aktarıyorum.

Resullullah 'ın Gelecekten haber verebileceğine selahiyet veren ayeti Kerimeler;

(Allah gaybı herkese bildirmez; ancak dilediği resul müstesna, [Mucize olarak ona bildirir.] Çünkü her peygamberin önünden ve ardından gözcüler [melekler] salar.) [Cin 26, 27]

(Allah, müminleri bulunduğu şu durumda bırakmaz, temizi pisten ayırır. Allah size gaybı da bildirmez. Ama Allah Resullerden dilediğini seçip, ona gaybı bildirir. Artık Allah’a ve resullerine inanın, eğer iman eder, müttaki olursanız sizin için de çok büyük bir ecir vardır.) [Al-i İmran 179]

(O, gaybın bilgilerini [vahiy ile bildirilen gizli şeyleri sizden] esirgemez.) [Tekvir 24]

Şimdi Allah'ın ayetlerindende görülüyorki Peygamberimiz Allah'ın izin verdiği ölçüde peygamberimize gelecekten bildirmeler yapabileceğini bildiriyor.

Resulun bize bildirmiş olduğu Gelecekten haberler ve sonuçları;

(Bir zaman gelecek, insanlar, yalnız parayı düşünüp, helal haram düşünmeyecekler.) [Buhari]

** Buhariye hakaret içeren tüm yazarlarınız bu 10 asır önce yazılmış bu doğru hadisin karşısında ne derler?

(Rüşvet, hediye adı altında verilecek, gözdağı için suçsuz kişiler öldürülecek.) [İ. Gazali]

** İmamı Gazali için hayalperest diyen kardeşler ....

(Âmirler, imamlar, namazı öldürecek, vaktinden sonraya bırakacaklar.) [Müslim]

** Evet bakın olmamışmı?

(Peygamberim diyen yalancılar çıkacak, benden sonra peygamber gelmeyecek.) [Mişkat]

** Peygamberim diyen birçok yalancı çıkmıştır. Hala onlarla uğraşıyoruz.

(Sünnetimi öldürerek dini bozmaya çalışan kimseler çıkacak.) [Deylemi]

** Bu hadis birazda sizimi anlatıyor ne? İŞTE ALLAH VE RESULUNUN YOLUNDAN GİDEN SAPITMAYACAĞINI ANLATAN HADİSLER... KÖR VİCDANLARA BİRDAHA DÜŞÜNMELERİNİ RİCA EDİYORUM.

(Allah’ın kitabının dışında uyacağımız bir şey yok diyenler çıkacaktır.) [Ebu Davud]

(Bir zaman gelecek, beni yalanlayanlar çıkacaktır. “Hadisi bırak, Kur'ana bak” diyeceklerdir.) [Ebu Ya’la]

** BAKIN BU HADİSLER 10 ASIR ÖNCE YAZILMIŞ(TAM TARİH İSTEYENLER ARAŞTIRABİLİRLER) AMA YALAN DEDİKLERİNİZ ALİMLERİMİZ BAKIN SİZLERİ 10 ASIR ÖNCE RESULUN DİLİNDEN TANIMLAMIŞLAR. SİZLERİ BEKLİYORDUK ZATEN. :)

(Kâfirler için gelmiş olan âyetleri, müslümanları kötülemek için delil olarak kullanacaklar.) [İbni Ömer]

Vehhabiler, müşrikler hakkında inen âyetleri müslümanlar için, rafiziler de münafıklar hakkında inen âyetleri Eshab-ı kiram için delil gösterdiler. Şimdi bunlar Resulullahın mucizesidir ve aynen meydana çıktı.

(Sünnet, bid’at gibi çirkin, bid’at da sünnet gibi rağbet görecek. Sünnete uyan garip olacak, yalnız kalacak. Bid’ate uyan, çok yardımcı bulacaktır.) [Şir’a]

** Ne Dersiniz. Bu hadisler yalansa Aynen nasıl nüksetmiş. Hepsi Tesadüfmü? Eğer öyle ise Bu işin sonu Dünya tesadüfler üzerine kurulmuş diyenlere kadar gider.

Bunda düşünenler için gerçekten ibretler vardır (Allah sözüdür)

(Kur’an, dünyalık için okunacaktır.) [Ebu Davud]
(Camilerde binden fazla kişi namaz kılacak, içlerinde bir mümin bulunmayacak.) [Deylemi]

(Âlimler fitne unsuru olacak, camiler ve hafızlar çoğalacak, ama, hakiki âlim hiç bulunmayacak.) [Ebu Nuaym]

(Sonra gelenler, önceki âlimleri cahillikle suçlayacak.) [Asakir]

** Evet sitede yazılanlar %90 nı bu konuya değinmeden geçmemiş. Eski alimler sapıtmış diyorsunuz. Gerçi Resulum bunu bana Allah'ın izniyle haber vermiş. Allah çok merhametlidir.

Asıl bunlar bana ulaşmış iken sizlerin fikirlerini benimsesem Allah bana sormazmı ? Bu bilgiler sana gelmedimi diye? Bu bilgileri bana getiren Allah , Beni yok saymamış bana yardım etmiştir. ALLAHA HAMD OLSUN.

(Din adamları, ince meseleleri ele alıp, halkı şaşırtacaklar.) [Taberani]

(Din âlimi kalmayacak, din adamı yerine geçirilen cahiller, bilmeden fetva verecek, herkesi, doğru yoldan çıkarmaya çalışacak.) [Buhari]

** kuranı açıklayan bazı alim geçinen insanlar olmasın bunlar. Sizde onların mealleri ile yolunuz sapıtmak üzere olmayasınız sakın...

(Din adamları, halkın istediği yönde fetva verecek, helale haram, harama helal diyecekler, dini ticarete, menfaate alet edecekler.) [Deylemi]

(Kişi dinini ve dünyasını ancak para ile ayakta tutabilecek, altını gümüşü [parası pulu] olmayan rahat edemeyecek.) [Taberani]

(İnsanın bütün kaygısı midesi olacak, şerefi mal, kıblesi kadın, dini para olacak.) [Sülemi]

(Her asır, öncekinden daha kötü olacak, böylece Kıyamete kadar hep bozulacak.) [Hadika]

(İstanbul fethedilecektir. Bunların kumandanı ne güzel emir, askerleri ne güzel askerdir.) [Hakim, İ. Ahmed, İ. Süyuti]

** Bunuda yalanlayanlar var . Ama istanbulun fethinden önce yazıldığını ve yalansa bunu yazanın gaybi bilgileri bildiği düşünülürki Allah sadece izin verdiği resullerine gaybi bilgi verir diyor.

Demekki bu hadisi de yalanlayanlar, Osmanlı ve Ecdad düşmanı insanlardır.

(Ey dağ, sallanma, üstünde bir peygamber, bir sıddık, iki de şehid var.) [Buhari]

** Hz. Ömer ve Hz. Osman’ın şehid olacağını haber verdi. ve öylede olmadımı?

(İnsanlar temizlikte fazla titiz olacak, vesvese edip dinde haddi aşacaklar.) [Ebu Davud]

** Dinde haddi aşanlardan olmayalım. Çok vesvese edipte yok o yalan dır yok bu yalandır demek olmaz. Bu din yalanlar üzerine kurulmadı. Eğer dinimiz doğruysa (Hiç şüphem yok) ki o zaman doğru insanlar vardır. Yoksa 1kişi ile 3 kişi ile bu din bu hale gelemezdi. Din Allah'ın istediği gibi olacak.

(Çeşitli isimler altında şaraplar çıkacak, helal sayılacak.) [İ.Ahmed]

(Ortalık bozulacak, dine uymak avuçta ateş tutmak gibi zor olacak.) [Hakim]

(Kötü kadınlar, çoğalıp, zina bir toplum içinde yayılırsa, halk, daha önce görülmemiş [frengi, AIDS gibi] bulaşıcı hastalıklara maruz kalır. Ölçüde, tartıda hile yapılırsa, geçim darlığı baş gösterir.) [Beyheki]

** Evet bakın hadislere Hangisini yalanlarsınız. Ama kendini bilmez kardeşlerimiz ileri geri konuşup duruyorlar. Allah Hidayetine erdirsin ne diyeyim.

(Erkekler azalacak, kadınlar çoğalacak.) [Buhari]

Bakın dünya nüfüsüna... Bu hadisi uydurmuş olan adamlar diyorsunuz , sence hangi akıl ve mantığa sığar.

(Çalgı her yere yayılacak, güvenlik güçleri çoğalacak.) [Beyheki]
(Anarşi ve ölüm çoğalacak.) [İbni Mace]

** İtirazı olan varmı?

(İşler, ehli olmayana verilecek.) [Buhari]
(Bu dinin başlangıcı gibi, sonu da garip olacak!) [Tirmizi]
(Sadece tanıdıklara selam verilecek ve yazarlar çoğalacak.) [Hakim]

(Zengine malı için tazim edilecek, fuhuş yayılacak, *****ler çoğalacak. Büyüğe hürmet, küçüğe de merhamet edilmeyecek. Kurtlar, kuzu postuna bürünecek.) [Hakim]

** Ah resulum İşte günyüzü gibi ortadasın. Şefaat et ya resulullah

Bunları açıklamak yerine dinimizi nasıl güçlendiririzi konuşmak isterdim. Ama heyhat ki itikadi iman meselelerinde konuşuyoruz hala.

Allah'ım Sen bizi Hak ile indirdiğin Kitabın O yüce Furkan'ın hükümleri ve resulun sünnetine mahkum kıl bizleri yarabbi.

Kıyametin kopması ile ilgili hadis-i şerifler:
(Erkek erkekle, kadın kadınla yetinmedikçe, kıyamet kopmayacak.) [Hatib]
(Lutilik mubah sayılmadıkça kıyamet kopmayacak.) [Deylemi]

** Evet görebilirsek Kıyameti bu hadiste meydana çıktı diyeceğiz. Tabi son iman fayda verirmi bilmem? Ben iman edenlerdenim. İbrahimede İshaka ..... da Ve bana gönderilen Peygamberede......

Allah basiretinizi ve basiretimizi artırsın.

** Yazılarım kimseye hitap etmez. Lütfen şahsi rencideleri ön plana çıkarmadan genel konuşalım. Ve bana Lütfen cevap verilecekse (verilebilecekse) açık ve net satır satır olarak verin. Teşekür ederim.

Sevgi İle[/CODE]

[b]Kaynak[/b]

[CODE]http://www.hanifdostlar.net/forum_posts.asp?TID=2708&PN=2[/CODE]

[b]ALINTIDIR[/b]

yamaner kendini haklı çıkarmaya çalışıyorsun ama nafile. biraz ilim öğrenin kuran okuyun namaz kılın.yok o kıyameti biliyor yok bu gelecekte savaş olcak gibi şeylerle uğraşcağınıza ibadetinize ağırlık verseniz tartışmalara son verirsiniz

haha arkadaşlar bunların neden önce piyasaya çkmadığını, böyle yalanların saçmalıkların olaylar olduktan sonra gündeme bakılarak tahmin edilmesi ne kadar zor olabilir ? ;) düşünün geleceği gerçekten görseydi öleceği zamanı da görebilirdi saçma işler bunlar arkadaşlar boşuna heyecan yapmayın ;).. selametle..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...