Jump to content

Çamaşırları 1 Dakikada Yıkıyor !

BeyazEylem

Recommended Posts

124521.jpg

Çamaşırları 1 dakikada yıkıyor !

Koreli uzmanlar kirli çamaşırları deterjan kullanmadan sadece bir dakikada tertemiz yapan çamaşır makinesi geliştirdi.

İnsan bağırsaklarından esinlenerek tasarlanan çamaşır makinesi, önce elektronik bir sistem sayesinde lekeleri ayrıştırıyor.

Ardından yüksek basınçlı su ile çamaşırlar temizleniyor. Yüksek emişli vakum sayesinde kurutuyor.

Daha sonra da ultraviyole arıtıcısıyla çamaşırları sterilize ediyor. Bu işlemlerin hepsi bir dakika sürüyor. Deterjan kullanmadığı için çevreye zarar vermiyor. Ancak geleneksel çamaşır makinelerinden daha fazla su tüketiyor.

kaynak:samanyoluhaber

haha buda bişimi kosla oxi reklamındaki adam bi kaba suyu koyuyo bir ölçek kosla oxi eklio kirli çamaşırı koyuyo bir çubukla 5-6 tur attırıo mübarek çamaşır bembeyaz oluo nasıl oluo bende anlamıom madem çubukla 5-6 tur attırınca çamaşır yıkanıo çamaşır makinesi diye bir kavram neden var acaba

:)

Ya ben deterjansız temizliğe inanmıyorum. Belki mikroplardan arındırma olur ama bu temiz mi demek olur?

Benim giydiğim atlet mis gibi hacışakir kokmalı. (Hacişakir'in büyük beyaz sabunlarını bilirsiniz nasıl kokar)

Ben birgün önceden çemenli pastırma yesem atletimi temizlesin diye bu yeni icad edilen makineye atsam 1 dakika sonra makine mavi ekran hatası verir :wtf::) :)

bir ay sonrada yüksek bir elektrik ve su faturasını kapının önünde buluruz

söz konusu ç .makinesi

marka Electrolux

http://www.designboom.com/contest/view.php?contest_pk=9&item_pk=5847&p=1[/CODE]

Afrika ülkesimiydi Güney amerikamıydı orda iki öğrenci deterjansız çamaşır makinası yaptıklarını duyurmuşlardı siemens ile görüşme yapıyorlar diye duymuştuk sonradan o konu kapandı deterjan firmalarımı istemedi yoksa siemens olaya durmu dedi böylede bişey vardı aklıma o geldi yüksek basınç deyince yalnız çamaşırları eskitmezmi ki o makina? yapan yapmış gerçi helal olsun

suyunu elektrini bilmemde temizlik açısından söylüyorum deterjan lar sihirli brişey deyil.deterjanlar sadece kiri kaygamlaştıma ve yapışkanlığını azaltma gibi bir çeşit yöntemlerle kirleri ayırıyorlar.en basıit örnek el sabunu büyük bir kısma aslında yağdan ouşr beyler. ki eskiden sabun deterjanmı varmış demek istiyorum. makina ile ilgili düşüncen yüksek basınçla çalışıyor olması bir sterilizasyon yöntemidir fakat elbiselerin aşırı hızlı eskiteceğini düşünüyorum :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...