Jump to content

Harddisk Formatlanamıyor, Okuma Sorunu (0x0000050)

mythmurat

Recommended Posts

merhaba,

casper cpr2200 model bilgisayarım var, bilgisayar bozulmadan önce kaspersky antivirüs lisanslı ve tüm güncellemeleri yapılmıştı ve winamp açınca temp dosyasında bi virüs buldugunu söylüyodu sanırım dil dosyaları ile alakalı fakat online virüs ansiklopedisinde böyle benzer bi sonuca rastlamadıgımdan dikkate almamıştım. neyse bugün arkadaşlar pes 2009 oynarken, bilgisayar donar gibi oldu normal mi dediler, valla dedim ısınmıştır belki ondandır, neyse daha sonra tekrar dondu dediler, baktım ctrl alt del işe yaramıyo yanıt vermiyo bilgisyar,dügmeden kapadım.

şuan ki durum ise şu ;

bilgisayar bios ta harddiski görüyor, fakat ne güvenli kip te ne normal olarak windows açılmıyor 5-10 dk bekldikten sonra mavi ekran geliyo 0x00000050 uyarısını alıyorum.

hirenbootcd'den winpe ile açmaya çalıştım cd'den açılıyor fakat harddiskimi görmüyor.

windows yüklerken, tam hangi sürücüye kuracagımı seçecegim ekrana geliyor. sürücüler üç tane görünüyo, boyutları görünüyo, fakat c d e gibi isimleri görünmüyo herhangi birine ne yükleme yapabiliyorum ne de, bölümü silip fdisk felan deneyebiliyorum. sorun donanımsal mı illa garanti ye mi yolamam lazım, ya da ben halledebilirmiyim,

bi kaç makelede hexdoor virüsünden kaynaklanabilir yazıyo ama ben hiç bir şekilde açamıyorm, vista yüklemeye çalıştım o da görmedi harddiski. nasıl çıkabilirim işin içinden?

hata vermeden evvel hiç bir donanımsal değişiklik yapılmadı zaten sözkonusu makine laptop. hdd biosta görünüyo, norton partition magic ile dos ortamında harddisk bölümlerini silip yeniden formatladım yani fdisk attım, daha sonra windows kurma ekranında bölüm windowsa uyumlu değil dedi, formatla dedim hata verdi haddisk hatası gibi bişey veriyo, anlaşılıyo ki harddiskte bozuk kısımlar varda , tamamen mi bozuk yoksa sadece o bölümleri gözardı edip kullanma şansım var mı bunu anlamak istiyorm

ha birde bu hatanın garanti kapsamına girmeme ihtimali olur mu? yani kullanıcı hatası diyebilirler mi? bilgisayarda sogutucu ile kullanıyodm ne ısınma ne düşme ne de başka bir darbe de olmadı.

sata harddiski bazıları görüyor(hiren boot cdden), partitionları siliyorm, ama bi yerde hata veriyor. şu an acronics ile deniyorum, sata ayarları biostan compatible şeklinde ayarlanmış durumda, buna rağmen hata sata olmasından kaynaklanabilir mi? birde soracağım soru, haxdoor virüsü nasıl formata rağmen silinemiyor, ve kaspersky bunu nasıl göremedi..

acronicsten partitionları görüyor fakat iş windows kurmaya gelince vista hiç sürücü görmüyor, xp görüyor c'nin yanında ham yazıyo, ne biçimlendirebiliyorum be de windows kurabiliyorum hata veriyor.

hirent boot cd'den low level format denedim,

65000 küsür sektöre geldi,

Message, time out;

Status Register D0H,

Error register 0H,

Press a key to return the main menu! uyarısı aldım.

bu sorunun kaynagı ne olabilir, garanti kapsamı dışında tutulma ihtimali var mı ?

ve nasıl çözebilirim kafayı yiyecegim, not laptop casper ve eylül 2009'a kadar garanti devam ediyo.

Fiziksel sorun olabilir.Garantiyi bitirmemek için müdehale etmeyin.

Yok eğer vürüs yada başka bir sebepten kaynaklanıyorsa linux kurmayı deneyin.İşe yarar.Daha önce xp cd si ile diskleri bölümlenemeyen pc de linux ile işi hallettim.Tamamen kurmak zorunda değilsiniz.Hdd yi formatlayınca restart atın ve xp ile yeniden bölümleyin.

recover cdsi de harddiski görmüyor, sürücü bulunamadı uyarısı veriyor. fiziksel mudahalede bulunmadım fakat, low level format gibi başarısız girişimlerim oldu. harddiski tamamen tarattırdım hirent boot cd deki hdd regenerator ile , bad sector bulamadı. bazı arkadaşlar boot virüsünden felan bahsetti ama dogru olma payı nedir bilmiyorum, harddiske hiç bir şey yapamıyorum, win kurarken tüm bölümleri siliyorm yeni bi bölüm oluşturuyorum. hızlı biçimlendir'i seçiyorum %20 de tıkanıyo bi süre zorlaıdktan sonra. disk formatlanamadı disk hasarlı olabilir diye uyarı geliyo. diğer programlarında genel uyarısı bi süre sonra harddiskin yanıt vermemesi ya da hiç görünmemesi şeklinde oluyo. yapmamı önereceğiniz şeyler nedir şu an?

elimde linux cdside yok şu an, onu mu indirip deneyim.

recover cdsi de harddiski görmüyor, sürücü bulunamadı uyarısı veriyor. fiziksel mudahalede bulunmadım fakat, low level format gibi başarısız girişimlerim oldu. harddiski tamamen tarattırdım hirent boot cd deki hdd regenerator ile , bad sector bulamadı. bazı arkadaşlar boot virüsünden felan bahsetti ama dogru olma payı nedir bilmiyorum, harddiske hiç bir şey yapamıyorum, win kurarken tüm bölümleri siliyorm yeni bi bölüm oluşturuyorum. hızlı biçimlendir'i seçiyorum %20 de tıkanıyo bi süre zorlaıdktan sonra. disk formatlanamadı disk hasarlı olabilir diye uyarı geliyo. diğer programlarında genel uyarısı bi süre sonra harddiskin yanıt vermemesi ya da hiç görünmemesi şeklinde oluyo. yapmamı önereceğiniz şeyler nedir şu an?

elimde linux cdside yok şu an, onu mu indirip deneyim.

Kardeş, senin HDD uçmuş gönder garantiye değiştirsinler. Yazılımla çözülecek iş değil bu.

ben konyadayım, yetkili teknik servis listesinde konyada da bir bilgisayarcı görünüyor. yarın ona ******üreceğim artk. sizce casper'ın ana teknik servisi mi daha hızlı çözüm üretir konyadaki yetkili teknik servis mi, kargoda ki gidip gelme sürelerini de hesaba katarsak hangisi daha akılcı olur?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...