Jump to content

Yumurtanın Içindeki Yumurta

excellence

Recommended Posts

20081109032441_yumurta8118_ic.jpg

Yumurtanın içinden daha küçük başka bir yumurta daha çıktı.

Evet yanlış duymadınız! Japonya'nın Shiga bölgesindeki bir okulda yetiştirilen tavuğun yumurtladığı yumurtanın içinden daha küçük başka bir yumurta daha çıktı.

Yetkililer Japon ajanslarına yaptıkları açıklamada büyük yumurtanın 8.1 santimetre yüksekliğinde ve 158 gram ağırlığında olduğunu belirttiler.

Yokaichi Minami Lisesi'nde meydana gelen bu ilginç olay hemen hemen tüm Japon basınında yer aldı.

Yumurtanın büyüklüğünden dolayı ilgi çektiğini belirten Yokaichi Minami Lisesi öğretmenleri, yumurtanın çatlamış olduğunu farkettiler ve bir cımbız ve kesici yardımıyla içinde ne olduğu incelediler. Kırılan yumurtanın içinde daha küçük başka bir yumurta olduğunu farkeden öğretmenler gördükleri manzara karşısında hayrete düştüler.

İlginç olay Japon medyasında yer aldıktan sonra halk tarafından da oldukça büyük ilgi gördü. Japon halkı şimdi merakla tavuğun tekrar yumurtlamasını bekliyor...

Abi çift sarılı hormonlardan sonra alışıldık hale gelince yumurta piyasası canlansın diye böyle bi yola gitmişler mesela.Tanıtımı da hazır hem:

Anneniz sizi hergün bakkala yumurta almaya gönderiyor sizde mahalledeki çocuklarla top oynayacam diye yumurtaları mı kırıyorsunuz.ZAMZUMOĞLU yumurtaları çift katlıdır kırılması zordur hem siz top oynayın hem annenizin yaptığı hamurişlerini ******ürün

Arkadan anne ve oğlu çıkar: Sağol ZAMZUMOĞLU

Abi çift sarılı hormonlardan sonra alışıldık hale gelince yumurta piyasası canlansın diye böyle bi yola gitmişler mesela.Tanıtımı da hazır hem:

Anneniz sizi hergün bakkala yumurta almaya gönderiyor sizde mahalledeki çocuklarla top oynayacam diye yumurtaları mı kırıyorsunuz.ZAMZUMOĞLU yumurtaları çift katlıdır kırılması zordur hem siz top oynayın hem annenizin yaptığı hamurişlerini ******ürün

Arkadan anne ve oğlu çıkar: Sağol ZAMZUMOĞLU

Boluda semt pazarında köyden gelen vatandaşların ZAMZUMOĞLU ile bir ilişkisi olmadığını düşünüyorum. ( ilk kez orada 1 koli aldım da çift sarılı yumurta ) :) :)

1 koli aldım da çift sarılı yumurta ) :) :)

Ben de bir zamanlar çok severdim çift sarılı yumurtayı ama bu bilgiyi öğrendikten sonra bir daha yemedim.

Çift sarılı tavuk yumurtasının oluş nedeni nedir?

Çift sarılı yumurtalar, sıklıkla yumurtlama eşzamanlılık döngüleri gelişimini henüz tamamlayamamış olan genç tavuklarda görülüyor. Genetik koşullar da çift sarılı yumurta üretiminde bir etken olabiliyor. Normal yumurtalardan daha iri hacimli olan bu yumurtalarda yavru gelişimi sıklıkla olası değil. Bunun nedeni de, yumurtanın içinde yavru gelişimine olanak tanıyacak kadar yer ve yeterli besin bulunmaması. Yine de, bir şekilde yavru gelişimi başlarsa, 18 gün içinde bu yavrular yaşamlarını yitiriyorlar.

Kaynak: Tübitak

Yani anlayacağın çift sarılı yumurtalar aslında bir tür genetik bozukluk sebebiyle oluşan yumurtalar.

Ben de bir zamanlar çok severdim çift sarılı yumurtayı ama bu bilgiyi öğrendikten sonra bir daha yemedim.

Çift sarılı tavuk yumurtasının oluş nedeni nedir?

Çift sarılı yumurtalar, sıklıkla yumurtlama eşzamanlılık döngüleri gelişimini henüz tamamlayamamış olan genç tavuklarda görülüyor. Genetik koşullar da çift sarılı yumurta üretiminde bir etken olabiliyor. Normal yumurtalardan daha iri hacimli olan bu yumurtalarda yavru gelişimi sıklıkla olası değil. Bunun nedeni de, yumurtanın içinde yavru gelişimine olanak tanıyacak kadar yer ve yeterli besin bulunmaması. Yine de, bir şekilde yavru gelişimi başlarsa, 18 gün içinde bu yavrular yaşamlarını yitiriyorlar.

Kaynak: Tübitak

Yani anlayacağın çift sarılı yumurtalar aslında bir tür genetik bozukluk sebebiyle oluşan yumurtalar.

1 kolide 10 tane mi vardı yoksa 15 tane mi. Çift sarılı yumurta hastası değilim, denk geldi öyle yedim.

Bilgi için teşekkürler.

İyi de yediğin domates nasıl? Kısırlaştırılmış. Yediğin kabak nasıl? Bir gecede bitmiş hormonlu.

Genetik bozukluk öldürmüyor bak. Yemeye devam.

Öyle tabii de, bitkisel olduğu zaman bir derece katlanabiliyorum da bozukluk hayvansal gıdalarda olunca mümkünü yok olmuyor. Düşününce bile midem bulanıyor.

Rica ederim doruk101 :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...