Jump to content

Ekran Kartımda Renk Problemi

cengoverdi

Recommended Posts

arkadaşlar geçen gün bilgisyara temizlik yaptım öle eketrikli spürge kullanmadım kuru hava üflettim ondan sonra şöyle bir problemle karşılaştım ne yaptıysam düzeltmedim

ekran mavi cizgilir çıkıyor heryerde genelde beyaz ağırlıklı renklerde ne yaptıysam düzeltemedim işletim sisteminden desem açılışta bios logosuda öle mavi çizgili çıkıyor bios'a giriyorum bios menüsünün yazıları da parça pinçik çıkıyor ramlari kontrol ettim 2 tane 512 mb ram war hepsaini teker teker denedim işlemciyi çıkartıp taktım ekran kartını çıkarıp taktım denemediğim yöntem kalmadı ama bir türlü hiç bir çözüme ulaşamadım yardımlarınızı bekliyorum

Eğer biosta da çıkıyorsa ekran kartı ve ram in slotlara giren kısımlarını silgi ile silip öyle deneyin... yine çözüm olmazsa temizlerken slotlara toz girmiş olabilir... bu durumlarda elektronikçilerden yağsız kontak alıp kullanabilirsiniz 3-4 lira bişe... temizleyip buharlaşıyor...

Eğer biosta da çıkıyorsa ekran kartı ve ram in slotlara giren kısımlarını silgi ile silip öyle deneyin... yine çözüm olmazsa temizlerken slotlara toz girmiş olabilir... bu durumlarda elektronikçilerden yağsız kontak alıp kullanabilirsiniz 3-4 lira bişe... temizleyip buharlaşıyor...

arkadaşın dediğini yap birde dikkatli tak tam oturmuşmu diye kilidinide kontrol et eğer pcıe ise

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...