Jump to content

Klavye Ve Mouse çalışmıyor

phoenixguard

Recommended Posts

Uzun zamandır PC'mde sık sık klavye ve mouse takılıyordu ve restart atınca düzeliyordu.Yine klavye ve mouse takıldı restart attım ama düzelmedi.3-4 deneme yaptım çıkardım taktım bir türlü düzelmedi.2side USB değiller. USB bir mouse taktım ancak ışığı bile yanmadı başka bir klavye taktım klavyedeki caps lock , num lock , scrol lock tuşları sürekli yanıp söndürler.Yalnız o arada mouse çalışıyordu klavye çalışmıyordu.Fakat klavyeyi çekince mouse yeniden durdu ve tekrar aynı şeyi yapmama rağmen düzelmedi.PC de zaten masaüstünede ulaşamıyorum.Çünkü PC'm şifreliydi şifre ekranında kalıyorum.Öncelikle ;

-Ne yapabilirim?

-HDDmin yedeği yok ama çok önemli bilgiler var.HDD'mde sorun olur mu?

Şimdiden teşekkürler...

HDD bilgilerine birşey olmaz

Ama Yeni bir Klavye ve Fare alip dene Eğer Onlarda Aynisini Yaparsa

Anakartina Elveda De Chipseti Yanmiş olabilir böyle bişi olmuşsa PS/COM/LTP/USB/ hepsi kullanilmaz Hale Gelir

Zayif bir ihtimal ama Tozdanda olabilir

Yazıyı yazdıktan sonra güvenli modda açmak aklıma geldi güvenli moda girmedi klavye çalışmayınca ama biraz kablolarla falan oynadım en sonunda güvenli moda ulaştım ve virüs taraması denedim.O günden beri çalışıyor ama hala ara sıra takılıyor.Yeni bir klavye ve mouse denemeyi düşünüyorum bende

bence en iyisi yeniden bozulmadan yedek bir klavye mouse deneyin olmazsa anakartınızın chipsetinde ya toz bulnuyor yada bozukluk var :rofl:

USB bir mouse taktım ancak ışığı bile yanmadı başka bir klavye taktım klavyedeki caps lock , num lock , scrol lock tuşları sürekli yanıp söndürler.

bu sanırım anakartınızda sorun olduğu gibi gösteriyor ama her ihtimali göze almak gerek

Klavye ve mouse yerleri uzun süre zorlanma nedeniyle deforme de olabilir. Ama usb ile de sorun yaşadığını söylemişsiniz. Hazır açmışken bilgilerinizi yedekleyip güzel bir format yada erase (hiren) ile hardiskinizi temizleyip tekrardan kurarsanız en azından aynı durumla karşılaşmazsınız. Buna rağmen düzelmezse yeni bir anakart yolda demektir...

arkadaşım usb mouse ve klavye taktığınızda çalışmıyorsa biosdan usb keyboard kapatılmış olabilir sen bir yedek alıp format at eğer yine çalışmazsa yeni bir fare ile klavye al arkadaşların dediklerini yap tozları kompresörle falan temizle bir daha dene kablolarda sorun olmuş olabilir klavye ile mouseyi başka pcd de deneyebilirsin .saygılar

BU YAZI SİLİNMİŞTİR!....

• 9 ay sonra...

Hdd yi başka bir bilgisayara tak harddiskini yedekle daha sonra bi formatla bakalım.

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

Güvenlik Paketi v1

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=107534[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...