Jump to content

Firefox İçin Tarihi Başarı

Zero_1577

Recommended Posts

Firefox yüzde 20'yi buldu

Küçük kırmızı tilki, ekim ayı itibarıyle tarayıcı piyasasındaki yüzde 20'lik payını sabitledi.

Firefox, uzun zamandır hedeflediği yüzde 20 sabit pazar payına ekim ayı itibariyle ulaştı. Haziran'dan beri bazı günler kullanım oranı yüzde 20'nin üstüne çıkan açık kaynaklı tarayıcı, Net Applications'ın araştırmasına göre eylül ayındaki yüzde 19.5'luk kullanım oranını, ekim ayında sabit bir yüzde 20'ye çıkarıp orada bıraktı.

Bu esnada, internet aleminin gediklisi Internet Explorer'ın kullanım oranı da yüzde 71.5'den yüzde 71.1'e düştü ve tarayıcı böylece 2008 yılından beri yüzde 4.2 oranında kullanıcı kaybetmiş oldu.

http://yahoyt.com/h/2598/firefox-yuzde-20-yi-buldu[/CODE]

firefox.jpg

Amsterdam merkezli analiz firması onestat'a göre Firefox internet tarayıcısının dünya genelindeki % 8.7'lik kullanım oranı Nisan 2005'ten bu yana % 13 seviyesine yükseldi. Ayrıca ülkelere göre Firefox kullanım oranılarında ciddi değişiklikler gözlendiği belirtildi: USA % 16, Avustralya %24, Almanya % 39.

Sayfanın Linki:

http://slashdot.org/articles/06/07/12/1232249.shtml[/CODE]

firefox'hiç bişeye değişmem.....

en hızlı ve eklenti bakımından istediğinizi bulabiliceğiniz tek ve en güzel tarayıcı opereyıda severim chrome da ama en iyisi firefox

Merhaba Arkadaslar Firefox3'un daha hizli acilmasini istiyorsaniz firefox'u açmak için tıkladıgın kisa yol simgesine sağ tıklayıp özellikler > hedef kısmına

"C:Program FilesMozilla Firefox irefox.exe" /prefetch:1

yazınız. Tırnak hareketleride dahil. Buradan kopyala/yapıştırda olur. Bakın şimdi hızına

Arkadaşlar FAST DİAL diye bi eklentisi var. fare un SAĞkligine basıp yeni sekme açtığınızda önünüze çokgüzel sizin ekleyebileceğiniz seçenek kareleri çıkıyor sayısını çoğaltabiliyorsunuz. MAUSE GESTURES kelentisini muhakkak indirin ayrıca özelleştirebilirsiniz

firefox31.jpg

İnternet tarayıcıları arasındaki rekabette bir kilometre taşı daha geride kaldı. Mozilla Firefox, dünya genelindeki payını ne kadar artırdı?

Dünya genelinde her beş kişiden biri artık Firefox kullanıyor. Açık kaynaklı tarayıcının yapım ekibi, Net Applications'a dayanarak geldikleri yeni kilometre taşını açıkladı: Mozilla Firefox, dünya çapında %20'lik pazar payına ulaştı. Daha önce belirli kıtalarda ayrı ayrı bu başarıyı yakalayan Firefox'un genel toplamda da %20'yi geçmesi, Mozilla ekibi tarafından sevinçle karşılandı. Biz de kullanıcısından geliştiricisine kadar tüm Firefox ailesini tebrik ediyoruz.

ShiftDelete

Bence öncelikle kullanıcıların ieden başka tarayıcıların da olduğunu bilmesi gerekir. Gerisi kendiliğinden olacaktır.

bunun için microsoftun windowsla beraber firefoxuda vermesi lazım yani windowsun içine firefox bağlı şekilde gelse o zaman ie kullanılmaz mozilla dava açtı ama sonucunu bilmiyorum bu kullanım oranları konusunda haksızlık olduğunu windows bünyesinde gelmese ienin kullanılmıcaanı savundu ve dava açmıştı ama sonuç ne oldu bilmiyorum..

ki firefoxuz yapamazdım en sevdiğim ve en çok kullandığım tarıyıcı..

Arama yaptınmı ? Bu haberi okuduğuma eminimde :D

yapmadım bende okudumda bilmiyorum :D ki kazansa windows 7 firefox ile birlikte gelirdi ama öle haber bile yok zaten windowslar firefox ile gelse ienin suratına bakılmaz...özellikle firefoxda her şey için bir eklenti olduğu ve hızı düşünülürse son sırada olur ie

bunun için microsoftun windowsla beraber firefoxuda vermesi lazım yani windowsun içine firefox bağlı şekilde gelse o zaman ie kullanılmaz mozilla dava açtı ama sonucunu bilmiyorum bu kullanım oranları konusunda haksızlık olduğunu windows bünyesinde gelmese ienin kullanılmıcaanı savundu ve dava açmıştı ama sonuç ne oldu bilmiyorum..

ki firefoxuz yapamazdım en sevdiğim ve en çok kullandığım tarıyıcı..

microsoftun böyle bir şey yapmayacağını çok iyi biliyoruz.Maalesef Win7 ile de istediğimiz gibi bir tarayıcı gelmeyecek gibi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...