Jump to content

Vista Home Premium Dil Sorunu

reptile_34

Recommended Posts

arkdaşlar çok yakın bi arkadaşım laptopunu getirdi sistem vista home prem ve türkçeydi cihazın cdleri vardı bende bi yükliyim dedim fakat oda neki recovery cd geri yüjkleme yaptık megerse lisanslı ingilizce bu vistanın ultimate sürümünde dil güncellemesi varmış sonradan dili değiştirebiliyormuş ama home için yok şimdi bu adamlar nasıl olduda sistemi türkçe yaptı ? bende mecbur kendi cd lerimden ilaçlı vista kurmak zorunda kaldım ne yapmalıyım....

Forumda mevcut olan MSDN Vistayı indir. serial girmeden kur. Labtopun arkasındaki microsoft etiketinin üzerindeki seriali bilgisayarım özelliklerdeki en alt kısımda yazan keyi değiştiri tıkla yeni keyi gir orjinal olur. Bu sırada internet bağlı olmalı.Ve bazı sürücüleri manüel kurman gerekiyor. Labtoplan gelen CDler içinde olur. Driver CD

DVD Multilanguage (Çoklu dil) seçenekli olabilir mi acaba?

Anladığım kadarıyla arkadaşın kullandığı DVD recover DVDsi bu recovery DVDlerinde Vista ve gerekli programlar ve sürücüler bir dos ekranında kuruluyor birkaç restrttan sonra Vista multilanguage DVD lerinin ilk olarak sorduğu dil menüsü geliyor. İlk kullanımda ingilizce oluyor ve sisteme bir pencere geliyor orada restart felan yazıyor eğer kullnıcı bunu tıklarsa kurulum tam tamamlanmamış oluyor ve vista ingilizce çalışıyor.

ben hiçbişe yapmıyorum sadece recovery cd istedi sonra driver cd yi otomatik olarak vistayı ve driverları kurdu,,

geri yükleme yaparken hiçbir dil ile ilgili bişe sormuyo hatta administartorda açılıyo kullanıcı ismi bile sormadı cd de tr/eng yazıyodu ama türkçe hiçbişe rastlamadım

• 1 yıl yıl...
Windows Vista MUI Tools v5.5

Please register to see this content.

ile rahatca dil değiştire bilirsin

ben bu programı kurdum ama işe yaramadı ya dillerden sadece ingilizce seçiliyor türkçe paketi indirdim ama onuda kabul etmiyor ne yapmam lazım_?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...