Jump to content

Katılımsız Xp De Kurulum Süresi

Recommended Posts

xp cd sine herşeyi çok normal entgere ediyorum 0 hata ama sonuda ayarlar kaydediliyor bölümüne gelince 10-9-8-7 diye saymaya başlıyor ne yapmam lazım bakıyorum bi çok sistemde misal morning arkadasın xp lerinde tam istediğim gibi direk 10 - 2 -1 diye hemencecik geçiyor bunu nasıl sağlarım ?

bunu modifiyeli bir sistemdemi yaşıyosun yoksa temiz bir xp üzerine kendin eklentiler yaptıktan sonramı alıyorsun eğer kendin yaptığın xpde katılımsız programlar eklediğsen t13 yani 13. dakkikada o programlar kurulur ve bekler morning arkadaşımızın eklediği programlar lite xp versiyonlarında az olduğu için orası cabuk geçer

cok ilginç sanalda deniyorsanız ram miktarı az olduğundan olabilir editlemeyi sadece nlite programı ile yapıyorsunuz değilmi ve kullandığınız msdn xp sp3 mü ? eğer değilse çalışmalarınızda bunu kullanmanız cok yararlı olacaktır

inan sorun gözden kaçırdığın ufak bir ayrıntıda olabilir emek harcamışsındır okadar ama yeniden yap demekten başka birşey gelmiyo aklıma normal pcde denedinmi yoksa sanal pc programlarında hangisini kullanıyosun ve ne kadar ram ayarladın ?

yeniden başlamak lazım gibi görünüyor napalım sanal pc olarak virtual box 512 ram a 128 ekrana ayarlıyorum bie hiçbi eklenti eklemeden sadece şifresini girip yaptım yine orda ayarlar kaydediliyor kısmında yavaşladı

Kurulumun son 13 dakikasında gerçekleşenler:

svcpack.inf çalıştırılır (13 dakika kaldı)

cmdlines.txt çalıştırılır (12 dakika kaldı)

[setupParams] komutu çalıştırılır (9 Dakika kaldı) ((Bu komutun ne anlama geldiğini bilgi veritabanından kontrol edebilirsiniz.)

Ayarlar saklanır

Geçici yedekleme dosyaları silinir ve bilgisayar yeniden başlatılır..

E doğal olarak bu dakikaya rastlayan bir değişiklik varsa bu dakika gösterilir.

çok ilginç bi durum morning dediğin gibi hepsinde yok mesela senin lite xp lerde hemen 2 dakkaya düşüyor ve tamamlanıyor bende bileşenleri seninkiyle aynı çıkarıyorum xp pro sürümde olmuyor bugün home editionda denedim onda tak tak tam istediğim oldu 13 dakkadan sonrası çok seri geçti ... ilginiz için çok teşekkür sorunu şimdilik çözdüm

CD içerisinden bileşen çıkarırsanız orası hızlı geçiyor. Çıkarmazsanız hızlı geçmiyor.

Hangi bileşeni diye sormayın bilmiyorum. :D Benim çıkardığım standart bazı bileşenlerim var onları çıkarınca orası hızlı geçiyor, çıkarmazsam yavaş geçiyor. Bu durum benim de dikkatimi çekmişti. Anlaşılan siz de ayrıntılara takılıyorsunuz :D

CD içerisinden bileşen çıkarırsanız orası hızlı geçiyor. Çıkarmazsanız hızlı geçmiyor.

Hangi bileşeni diye sormayın bilmiyorum. :D Benim çıkardığım standart bazı bileşenlerim var onları çıkarınca orası hızlı geçiyor, çıkarmazsam yavaş geçiyor. Bu durum benim de dikkatimi çekmişti. Anlaşılan siz de ayrıntılara takılıyorsunuz :D

aynen neccooy kurulum kısmına çok dikkat ediyorum kafayı o kısma taktım gibi bişey taktığım için orda bi soruncuk çıkıyor galiba :D

sakınan göze çöp batar misali :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...