Jump to content

Ntldr Hakkında

sandsturm

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle yaptığınız paylaşım için teşekkürler.Dosyaları indirdim.Parçaları birleştirdim.Ve kurdum.Yanlızca kurulum aşamasında bilgisayarın başında olamadım.Benim problemim aşağıda yazan sorunun benim bilgisayarımda yaşanıp yaşanmayacağıdır.Bunu nasıl anlarım.Ve çözüm yolu hakkında ayrıntılı bilgi verirseniz memnun olurum.İlgilenen herkese teşekkür ederim.Saygılar...

* NTLDR Hata Çözümü ile Windows açılışında karşılaşabileceğimiz "NTLDR eksik" hatasını atlayarak windows açılışını sağlayabilirsiniz. Sisteminiz açıldıktan sonra eksik NTLDR dosyasını XP cdnizden sisteminize kopyalayarak format atma işleminden kurtulabilirsiniz.

Bu gıcık hatadan kurtulmanin yolu

XP cdini takarsin Onarma menüsünden MS-DOS a atar seni

ordan ilk önce

1 chkdsk komutunu kulllan bu diskteki hatalari düzeltir

2 fixmbr Bu Komut Diskin tablosunu düzeltir

3 fixboot Bu da Boot dosyalarini Tekrar Yazar NTDLL filan işe onlari

Bu 3 leme Hayat kurtarir :D

arkadaş onu sormamış.

3 fixboot Bu da Boot dosyalarini Tekrar Yazar NTDLL filan işe onlari[/CODE]

ayrıca bu komutu kullanırken sürücü belirtmek zorundasınız (C: gibi) tek başına kullanılmaz diye biliyorum.

Arkadaşlar öncelikle yaptığınız paylaşım için teşekkürler.Dosyaları indirdim.Parçaları birleştirdim.Ve kurdum.Yanlızca kurulum aşamasında bilgisayarın başında olamadım.Benim problemim aşağıda yazan sorunun benim bilgisayarımda yaşanıp yaşanmayacağıdır.Bunu nasıl anlarım.Ve çözüm yolu hakkında ayrıntılı bilgi verirseniz memnun olurum.İlgilenen herkese teşekkür ederim.Saygılar...

Sanırım ultimate 2009'dan bahsediyorsunuz ( Yaptığınız paylaşım demişsiniz,bu sitede paylaşılan yüzbinlerce şey var hangisi olduğunu belirtmemişsiniz)

Böyle bir şey Doğru şekilde kurulum yaptığınız sürece olmaz.

O eklenen NTLDR hata çözümü ise,bilgisayar başlarken NTLDR Eksik,NTDETECT.COM yüklenemedi veya boot.ini dosyası arızalı gibi durumlarda bilgisayarı formatlamaya gerek kalmadan açmak içindir. Eğer böyle bir durum olursa,Windows'u NTLDR Hata düzeltmesiyle Açtıktan sonra Bir windows CD'sinden eksik dosyayı kopyalayabilirsiniz.

arkadaş onu sormamış.

3 fixboot Bu da Boot dosyalarini Tekrar Yazar NTDLL filan işe onlari[/CODE]

ayrıca bu komutu kullanırken sürücü belirtmek zorundasınız (C: gibi) tek başına kullanılmaz diye biliyorum.

Sanırım ultimate 2009'dan bahsediyorsunuz ( Yaptığınız paylaşım demişsiniz,bu sitede paylaşılan yüzbinlerce şey var hangisi olduğunu belirtmemişsiniz)

Böyle bir şey Doğru şekilde kurulum yaptığınız sürece olmaz.

O eklenen NTLDR hata çözümü ise,bilgisayar başlarken NTLDR Eksik,NTDETECT.COM yüklenemedi veya boot.ini dosyası arızalı gibi durumlarda bilgisayarı formatlamaya gerek kalmadan açmak içindir. Eğer böyle bir durum olursa,Windows'u NTLDR Hata düzeltmesiyle Açtıktan sonra Bir windows CD'sinden eksik dosyayı kopyalayabilirsiniz.

Evet haklısınız.Ultimate 2009'dan bahsediyorum.Hatta eğer aşağıdaki adrese bakabilirseniz bilgisayarımın açılışının videosu var(dosya boyutu 7,9 m.b.dir).Ultimateyi 2 gün önce yüklemiştim.İlk açılışlarda Microsoft Corporation diye yazı gelip geçiyordu.Ancak şimdi ilkinden farklı olarak normal xp açılışı var.Ancak sonradan Ultimate'ye geçiyor.Bunun nedeni ne olabilir?Şayet videoya baktıysanız NTLDR sorunu ilk açılışta var mı?Bu sorunu ultimate cdsinden mi?Yoksa normal xp cdsinden mi çözebiliriz?Ve yapılışı hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.İlginize teşekkürler.

açılış videosu:[topic=0]

Please register to see this content.
[/topic]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...