Jump to content

Harddisk'lerim Birden Boşaldı?

sirab

Recommended Posts

Arkadaslar dvd sorunum vardı onunla uğraşırken bilgisayar acılmadı,harddisk hatası veriyordu ne yaptıysam bilgisayar acılmıyor harddiskimin birini baska bi bilgisayara taktım orda gördü ama giremedim biçimlendir diyor iki harddiskte boş görünüyor.bütün bilgilerim gidecek

lütfen yardım:!!!!!!!:dribble:

biçimlendir ve ardından active file recovery programı ile dosyalarını geri al,formattan sonra hemen bunu yüklersen yüksek itimalle geri alabilirsin dosyalarını...benimde başıma gelmişti bi zamanlar buna benzer bişey ben eksiksiz bi şekilde geri alabilmiştim dosyalarımı...

biçimlendir ve ardından active file recovery programı ile dosyalarını geri al,formattan sonra hemen bunu yüklersen yüksek itimalle geri alabilirsin dosyalarını...benimde başıma gelmişti bi zamanlar buna benzer bişey ben eksiksiz bi şekilde geri alabilmiştim dosyalarımı...

ama cok fazla dosya var geri getirmek kolay olacakmı bilemiyorum tahminime göre tam hatırlayamıyorum ama 150 gb gibi bir boyuttan bahsediyorum.

iki tanemi hdd var kasada varsa master , slave ayarlarına bakın

iki hdd var master slave ayarlarındada sorun yok bilgisayar hdd leri görüyor orda bi problem yok problem bilgilerim gitti,depo olarak kullandığım hdd'de en az 120 gb veri vardı ancak şimdi sadece 2,5 gb dolu gösteriyor bilgisayarda acılmıyor zaten baska bilgisayarda 2, hdd olarak actım ama bos görünüyor.biçimlendir diyor açamıyorum..

daha önce başından aynı sorun geçen arkadaşlar size cevap verirler ama msn adresinizi vermeyin isterseniz

ok

ya valla daha önce böyle bi sorunla karşılaşan varmı cok merak ediyorum çünkü bilgisayar tamircisi bi tanıdığım var o bile böle bi durumla ilk kez karşılaştığını söyledi,gerçi fazla bakamadı işleri yoğundu ama artık ben ona vericem ne olursa artık. sizde cok tesekkür ederim.

arkadaşım bende ghost kuracagım diye sildim dosyalarımı bilmeden sonra arkadaşların yukarda yazdıgı programlar aracılıgı ile bi kısmını döndürdüm bunların büyük çoğunlugu resim dosyalarımdı döndüremediklerim ise videolar mp3ler ve programlardı fakat ben döndürürkende bi hata yaptım dosyaları tekrar çıkarmak için çok yüklendim sana önerim şu olacak bir hdd recovery programı bul ve pc ni tarattır ve mümkünse başka bir hdd yada ortama aktar benim 4000 den fazla resimlerim vardı sadece 2000 kadarını döndürebildim ama dikkatli olursan tamamıda dönebilir diğer ortam dosyaların için başarı elde etme olasılıgında var. sen kendini yorma hemen pc ni tarayacak bir program ara çünki hdd içindeki dosyalar formatlansada üzerine yeniden bir dosya yazılmadan silinmez. kolay gelsin diyorum. eğer sürekli bu şekilde büyük hacimli arşivler oluşturuyorsan. sana önerim harici bir hdd edin ve çok önem arz eden dosyalarını orada yedek olarak bulundur.

hardisk büyük bir darbe aldığındada böyle bişey yapabiliyor veya bir sorun olduğunda voltaj gibi disk bakımında bir hata gibi veya diskle ilgili bir program çalıştırdığındada olabiliyor... böyle bişey oluyor bana bi kaç kere olmuştu ve sana şunu söyliyim kurtarma programlarıyla o dosyalardan video müziklerin yarısını bile kurtaramıyorsun ki aynı sorunla karşılaştım ordan biliyorum resimlere gelince çoğu kurtarılıyor ama bazılarının boyutlarında değişim oluyor ben bir kaç programla easy rec..pro gibi programlarlada defalarca tarattım sonuçta kurtaramadığın çok dosya oluyor word gibi dosyaların ne kadar kurtarıldığını bilmiyorum çünkü fazla worg gibi dosyam yoktu biçimlendirmedende o dosyaları kurtarman imkansız gibi bişey dosta denemeyi dene bide ama çok küçük bi ihtimal yapabiliceğin tek şey teknik serviste kurtartmak ama oda pahalı boyutuna göre para biçiyorlar..

benzer bir sorun yaşadım.. denemen gereken ilk yöntem partisyonu geri getirmek.. yani belki dosyaalrın yerli yerinde sapa sağlam duruyor ama partisyon bozulduğu için işletim sistemin partisyonu görmüyor yada bozuk görüyor.. partisyonu kurtarmak için "Partition Table Doctor" bu programı kullan. ben bununla geri getirdiğimde hiçbir dosyamı kurtarmak zorunda kalmadım çünkü partisyonlar geldiğinde dosyaalrımda yerli yerinde duruyordu.

eğer o yöntemle baaşrılı olamazsan yukarda bahsedilen yöntemlerde dikkat etmen gereken "fade_to_black"in de bahsettiği gibi.. kurtarma programalrının gördüğü dosyaları tarama yaptığın yada yapacağın yani kurtaracağın hdd bölgelerine kurtarma(çıkarma) başka bir ortama hdd flash bellek..vs çıkarki kurtarmak istediğin verilerin üzerine kurtardığın dosyaalrın verileri yazılmasın sende daha iyi verim al..

geçmiş olsun..

benzer bir sorun yaşadım.. denemen gereken ilk yöntem partisyonu geri getirmek.. yani belki dosyaalrın yerli yerinde sapa sağlam duruyor ama partisyon bozulduğu için işletim sistemin partisyonu görmüyor yada bozuk görüyor.. partisyonu kurtarmak için "Partition Table Doctor" bu programı kullan. ben bununla geri getirdiğimde hiçbir dosyamı kurtarmak zorunda kalmadım çünkü partisyonlar geldiğinde dosyaalrımda yerli yerinde duruyordu.

eğer o yöntemle baaşrılı olamazsan yukarda bahsedilen yöntemlerde dikkat etmen gereken "fade_to_black"in de bahsettiği gibi.. kurtarma programalrının gördüğü dosyaları tarama yaptığın yada yapacağın yani kurtaracağın hdd bölgelerine kurtarma(çıkarma) başka bir ortama hdd flash bellek..vs çıkarki kurtarmak istediğin verilerin üzerine kurtardığın dosyaalrın verileri yazılmasın sende daha iyi verim al..

geçmiş olsun..

ironi dostum baska bi harddisk ile bilgisayarı açtım şimdi kendi harddisklerimi kurtarmaya calısacağım "partition table doctor" programı nasıl kullanılıyor bana yardım edersen sevinirim.

bilen baska arkadaslar varsa yardımlarınızı bekliyorum....

özeldende yanıtladığım gibi programın arayüzünü tam hatırlamıyorum hdd seçip taratıyorsun oda eski partisyonlarını tek tek bulup gösteriyordu sana kalan onaylamak. sonunda yine partisyonlar dosyalar yerli yerinde duruyor. sende işe yarayıp yaramadığını bildirirsen hem öğreniriz hemde başka öneriler gelebilir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...