Jump to content

Adata 8gb My Flash Usb Bellek Sorunu

viper75

Recommended Posts

daha alalı 2 ay oldu dün pc ye taktım içinde program falan vardı içerisine bişey atayım dedim disk dolu veya yazma koruması var dedi boş alan vardı fazlasıyla ve ntfs olarak formatlamıştım daha sonra fat32 olrak formatladım aynı gün biraz kullandım ama malesef 4gb dan fazla dosya atamıyorum hatta dosyaları içinden sağlam olrak alamaz oldum tekrar ntfs olrak formatlamıyorum sürekli hata veriyo ne olmuş olabilir fikri olan varmı veya bu sorunu yaşayan varsa çözümü nedir ???

• 3 hafta sonra ...

arkadaşlar benimde sandisk micro cruzer 8gb flaş disk im var forumdaki gibbi cd rom özelliğini kullandım ve cd rom olarak görüyor ama ne varki arkadaşın ki gibi benimde 4 gb üstünü almıyor yer var halbusaki nfts ye çeviremiyorum disk fat 32 de ne yapmam lazım firmware mi atayım garantiye yollarsam düzelirmi.saygılar

ben ne yapayım lovlevel formatmı yapayım yada başka çözüm yokmu bunu ntsye nasıl ceveririm yada 4 gb dozyaları nasıl atarım

FAT 32 de maksimum 4 gb destegi vardır.

NTFS olarak formatlarsanız 4 gb dan daha büyük boyutlu dosyaları atabilirsiniz...

Bunun için HP USB Disk Storage Format Tool (HPUSBFW), partition magic vb programları kullanarak NTFS olarak biçimlendirebilirsin.

Forumda programlar mevcut...

(Reg ayarları ile Flsh belleklere bilgi yazılması engellenebiliyor.Böyle bir sorununuz olmadığındanda emin olun)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...