Jump to content

500 Gb Toshiba Harİcİ Hard Dİsk

asabay

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba.

500 gb toshıba 16 mb cache harci hard diskim var. 1 senedir kullanıorum ıcıne attıgım fılmler ve programlar oldugu gıbı duruyor. nadir olarak dvdye kaydedıp silip yerıne baska seyler kopyalıorum.format ta atmadım.

sorunum şu: hd ye verı kopyalrken kılıtlenıyor.tekrar acıp kapatmam gerekıyor.hiç birsey depolayamaz hale geldım. içinde 450 gb verım var içindekı verılerı kaybetmemem lazım.

acaba bi önerisi olan var mı_? neden kaynaklanıyor bu arıza ve nasıl giderebılırım?

bende 1 terabayt sipariş ettim harici hard disk kutulu ilerde masa üstü alırsam ondada kullanabilirim diye elime geçtiğinde 4 e bölmeyi düşünüyorum yalnız koruma şifre ve virüs için önerileriniz varmı ona bir virüs girerse sabaha kadar tarama yapar heralde artık kullanan arkadaşlar ne şekil kullanıyor yazılsa faydalansak iyi olur .

ya arkadaşlar konu biraz değişmiş.viphazar umarım dediğin gibi bad sector yoktur.aslında garantisi de mevcut ama ne işe yarar?

peki nasıl anlayabılırım bad sector oldugunu bi program var mı acaba onerebıleceğiniz.birde şunu farkettım hard diskte belli kllasorlerın içinde bu sıkıntıyı yasıyorum sanırım bad sector:(

mbr virüsü girmiş bulaşmış olabilri benımde 500 gb hdd var kaspersky 2009 ile taratma yaptım 460gb dolu idi tam atamına 29 saat 45 dk 52 sn sürüdü tarama ve 78 küsür virüs buldu nyse mbr virüsü olabılır

mbr virüsü girmiş bulaşmış olabilri benımde 500 gb hdd var kaspersky 2009 ile taratma yaptım 460gb dolu idi tam atamına 29 saat 45 dk 52 sn sürüdü tarama ve 78 küsür virüs buldu nyse mbr virüsü olabılır

sorunun benım sorun la aynımıydı?

Başka bilgisayarda deneseniz. Virus olayı ise sizin bilgisayardan bulaşmış ise önce kendi bilgisayarınızdan başlamanız gerekir. Bilgilerin biri silinip yerine yenileri yazılınca, taşıma ve kopyalamalarda bazen dosya tam kopyalanmadan yada taşınmadan data kablosunda meydana gelen bir iletişimsizlik bazı data (avi, avsq gibi paket) dosyaların bozulmasına sebep olmaktadır.

Başka bilgisayarda deneseniz. Virus olayı ise sizin bilgisayardan bulaşmış ise önce kendi bilgisayarınızdan başlamanız gerekir. Bilgilerin biri silinip yerine yenileri yazılınca, taşıma ve kopyalamalarda bazen dosya tam kopyalanmadan yada taşınmadan data kablosunda meydana gelen bir iletişimsizlik bazı data (avi, avsq gibi paket) dosyaların bozulmasına sebep olmaktadır.

ya aklıma geldı denedım yıne aynı problem:(

Error occurred while scanning MBR sector of the 2. physical disk. Error reading sector. uyarısının anlamı nedir?ne olabılır?

arkadaşlar bu sorunum karşısında nod 32 ile tarattığım zaman şu hatayı alıyorum...

Error occurred while scanning MBR sector of the 2. physical disk. Error reading sector.

nedir bu?

diskte 2 hata bulundugunu söylüyor .hata denetimi yapıp düzeltemediyse yedegini alıp tekrar bicimlendirmen gerekiyor

diskte 2 hata bulundugunu söylüyor .hata denetimi yapıp düzeltemediyse yedegini alıp tekrar bicimlendirmen gerekiyor

chkdsk yaptıgım zaman hiç bi sorun olmadığını soyluyor.

nod 32 kullanıyordum şimdi kaspersky kurup taramadan gecırecem.en son çare biçimlendirme yapmam:(

asabay kardeşim bunun birçok nedenı olabılır, benım onerımkı anladıgım kadarıyla harddıskın baslangıc sektorunde sorun var ve tabı devamnında harddıskınde badsektorlerde var( harddıskın okuma kafası arıza yapmıs olabılr, ilk sektör virisü olabilir vs...), benım onerım partıtoon magıc gıbı dısk bolumleme programlarıyla bır bak yanı bak dedığım işlem yapıyormu yapmıyormu bu programlar, eger gercekten harrdıskte bırsey yok sadece ılk sektorden kaynaklanan bıor sorunsa ordan gorebılırsın bırde eskıden dos zamanlarında norton dısk doktor dıye bır program vardı ve bu aralarda aynı ısı yapan guzel bır program var (Dead Disk Doctor v1.26 Plus Multilingual) bunları bır dene sana gösterectir bad sektor hatalarını. Eger bunlarda olmazsa ilk sektörü tekrar oluşturmayı de yalnız bu tam anlamıyla bılmıyorum eskı dos komutu fdısk/mbr idi bole yapardık ilk sektor virüslerinden kurtulmak için. Bunları bi dene olmazsa baska yolarına bakmaya calısırız.Senın için rapide yüklüyorum disk taraması yapan programlarını arama orda burda. Kolay gelsın. Senı anlıyorum 4 dıskte bende var ole arsıv harrdısklerı.

Please register to see this content.

asabay kardeşim bunun birçok nedenı olabılır, benım onerımkı anladıgım kadarıyla harddıskın baslangıc sektorunde sorun var ve tabı devamnında harddıskınde badsektorlerde var( harddıskın okuma kafası arıza yapmıs olabılr, ilk sektör virisü olabilir vs...), benım onerım partıtoon magıc gıbı dısk bolumleme programlarıyla bır bak yanı bak dedığım işlem yapıyormu yapmıyormu bu programlar, eger gercekten harrdıskte bırsey yok sadece ılk sektorden kaynaklanan bıor sorunsa ordan gorebılırsın bırde eskıden dos zamanlarında norton dısk doktor dıye bır program vardı ve bu aralarda aynı ısı yapan guzel bır program var (Dead Disk Doctor v1.26 Plus Multilingual) bunları bır dene sana gösterectir bad sektor hatalarını. Eger bunlarda olmazsa ilk sektörü tekrar oluşturmayı de yalnız bu tam anlamıyla bılmıyorum eskı dos komutu fdısk/mbr idi bole yapardık ilk sektor virüslerinden kurtulmak için. Bunları bi dene olmazsa baska yolarına bakmaya calısırız.Senın için rapide yüklüyorum disk taraması yapan programlarını arama orda burda. Kolay gelsın. Senı anlıyorum 4 dıskte bende var ole arsıv harrdısklerı.

Please register to see this content.

cok tesekkur ederım beyantt.simdi indirip deneyecem sana neticeyi bildirirm...

Arkadaşım sorun hdd de değilde,hdd kutusunda da olabilir.Elektronik devresi arıza yapma ihtimalide var.İçinden hdd yi sökeme imkanın varsa öyle dene birde.Tabi garantisi bozulur.

garantisi hala mevcut eger arızayı gıderemezsem garantıy verırım artık.bu arada kaspersky 2009ile taramayı yaptım mallware ve truva atından baska birsey bulmadı 33 adet truva atı 16 adet mallware tespit etti.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...