Jump to content

Chk Uzantılı Dosyaların Geri Getirilmesi

Hades

Recommended Posts

geçen gün flash belleğimde bir problem meydana geldi. içerisindeki tüm dosyalar abuk subuk karakterlerle yeniden isimlendirildi ve dosyaların boyuları 500mb ile 4gb civarında değişiyordu. (Bellek içerisindeki dosyalara sağ tıklayıp özelliklerine baktığıma toplam boyut 836Gb görünüyordu :rolleyes:. Bilgisayarıma tıklayıp ordan özelliklere baktığımda ise 512mb kapasiteli belleğin 300 küsür mb ı dolu görünüyordu ). Scandiski kullandım dosyalar normal boyutlarına indi ancak bellekte scandisk yeni bir klasör oluşturdu (FOUND.000 adında) ve bellek içerisindeki tüm dosyaları bu klasörün içine FILE####.CHK şeklinde kaydetti. (Örneğin eskiden ABC.doc isimli bir dosya şu anda FILE0015.CHK ). Şimdi sorum, bu dosyaları benim kurtarmam gerekiyor. yani eski orjinal isimleri, en azından uzantılarını eski haline getirmem gerekiyor. nette araştırma yaptım, chk uzantılı dosyaları eski hallerine getirebileceğini iddia eden bir kaç program indirdim ve kurdum. Ancak bellek içerisindeki 1131 dosyadan ancak 10 tanesini geri getirebildim. Bildiğiniz daha profesyonel ve mümkünse crackini de bulabileceğim bir program ya da yapabileceğim başka bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim.

virüs bulaşmış olabilir.bende hılzı format at. ama bak normal değil sakın.hızlı. easeus du zannedersem nette bulabilirsin manyak buluyo.ben bununla formatlanmış hafıza kartından bile veri çekebildim. bulmazsan pm at bana. ok. bu proyla silinen verileri kurtarabilirsin. ayarlardan hangisini kurtarmak istediğini seç yeter.

evet muhtemelen virus işi olabilir. aslında veri yazarken ya da okurken belleğin çıkarılmasından dolayı da olmuş olabilir ancak dediğim gibi, artık dosya adları filexxxx.chk olduğu için format atıp yeniden geri getirmeye kalkarsam geri gelen dosyalar eski halinde olmayacaktır. yine filexxxx.chk dosyalarını göreceğim. yanılıyor muyum? orjinal diski de şimdilik, yedeğini almış olsam da, formatla bozmak istemiyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...