Jump to content

Satayı Kapatmak

aslan570

Recommended Posts

arkadaslar ben formatta sata oldugu için dısketle format atıyorum duydumkı sata olayı bıosdan kapanıp ıde olarak gosderıp dısketsız format atılıyormus bu işi bılen varsa yardımcı olursa senınırım teşekkurler. asus a8v socket 939 ai series ami bios işlemcide amd athlon 3200

arkadaslar ben formatta sata oldugu için dısketle format atıyorum duydumkı sata olayı bıosdan kapanıp ıde olarak gosderıp dısketsız format atılıyormus bu işi bılen varsa yardımcı olursa senınırım teşekkurler. asus a8v socket 939 ai series ami bios işlemcide amd athlon 3200

3 yıldır bilgisayarcıda çalışıyorum böle bişey duymadım eğerki böle bişey varsa bizde öğrenelim. xp cdsine raid sürücüleri boşa entegre ediyoruz demektir...

evet öyle bir yöntem var ama sistem stabil çalışmıyor denenmiştir.arama yaparsanız forumda mevcut.tavsiye edilmez.

Eğer dediğin gibiyse bilgisayar üreticileri neden bilgisayarı dengesizleştirecek bir ayarı biosa koymuşlar? Bu ayar hiç kullanılmayacak mı o zaman?

10 yildir pc işiyle ugrasiyorum sata teknlojisi ilk ciktiğinda disketle format f6 ile başlatip yapiliyordu bilmeyen öğrensin 2 su anda ahci intelin yeni gelisştirdiği teknolijide ayni hdd niz sata 2 ve bordunuz sata 2 yi destekliyorsa sata modunda caliştirmaniz daha iyi performanas almaniz anlamina geliyor eğer biosunda ide menüsü yoksa bios update yap ozaman çikar gine çikmazsa öğle kullanancaksin yada asusun formuna girip diceksin ben diskimi ide olarak kullanmak istiyorum sorun olarak eger bordunuz sata 2 ncq teknolojilerini desteklemiyorsa zaten sorunlar olur hdd bechmarklara bakip yazilar yazmiş arkadaslar yanliş bilgi vermeyin insanlara ide modunda ultra dma 133 hizinda calisir disk sata 2 modunda 3.0 gps sata 1 modunda 1.5 gps

ya ben bu işi bi türlü anlamadım ben sata ide ayarında kuramıyorum sata raid yapınca hard diskler görünüyor bende flopy de yok millet raidde kuramıyor ide yapmak için uğraşıyor ne karmaşık bi iş bi türlü çözemedim

ya ben bu işi bi türlü anlamadım ben sata ide ayarında kuramıyorum sata raid yapınca hard diskler görünüyor bende flopy de yok millet raidde kuramıyor ide yapmak için uğraşıyor ne karmaşık bi iş bi türlü çözemedim

birde sorum olcak bu ayarların hızla alakası varmı sata ide sata raid tnc sp 2 kullanırken ide idi tnc sp3 te raid de yükleyebildim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...