Jump to content

Netop School 3,02 Nasil Kurucam-tarİfİ

hayal9288

Recommended Posts

Bu programı nasıl kurucam okuldaki labraturda

toplam 25 tane öğrenci bilgsayarı + 1 tane öğretmen bilgisayarı var

öncelikle yapmam gereken nedir ?

okudum araştırdım ama sadece program hakkında bilgi vermişler

nasıl kurcağım hakkında hiçbir bilgi bulamadımn

bana acil yardım edermisiniz?

Programı kurarken hangi noktalarda işaretleceğim yada nelere dikkat edeceğim?

Kurulum Normal Program krulumu gibidir..

Sadece bir farkla ; Öğretmen bilgisayarına kurarken Teacher işaretlenecek ve Teacher Şifresi (keyi) Girilecek, diğer 25 PC yede yüklenirken Student işaretlenip Student keyi girilecek...

NetOp 5 forumda var, 5.5 çıktı ama daha ilacı yok sanırsam.. Siz neden 3.02 kurmak istiyorsunuz, Lisanslımı.!?

Kurulum bittikten sonra ki ayarları biraz karıştırırak, ve forumdaki Netop Sorunlarını Çözelim başlıklı mesajı dikkatlice okuyarak halledebilirsiniz .....

Dikkat edilmesi gerekenler

1-) Öğretmen PC sine kurduğunuz Programdaki Sınıf ismi ile, öğrenci PC lerindeki Sınıf isimleri aynı olmalı..

eğer siz karştırmaz iseniz zaten varsayılan my class olarak aynı gelir.

2-) Eğer PC lerde DeepFreeze varsa TCP/IP ayarı yapmak gerekir, yoksa portlar çakışıyor sok sık tıkanma kitlen yaşanıyor.. (bu sorununda çözümü forumda var)

3-) Öğrenciler canalrı sıkıldıkça programı kapatamasınlar diye, hem programın her bilgisayar açılışındaki devreye girme işlemini sessizce yapmasını hemde ayaları için şifre verilmesini tavsiye ederim..

Yoksa satin yanında ki ikona tıklayarak Exit yapıp kendini bağlantıdan kopara bilir.. (bununda cevabı yöntemleri forumda mevcut)

Ben yaklaşık 3 yıldır aktif olarak kullanıyorum ki şuan teneffüsteyim, harika bir sistem..

eski projeksiyonlu dönemleri hatırlıyorumda Netop ve benzerleri Nur Nimet yaw :)

Hem eğitim kaliteleşiyor, öğrenciler daha iyi anlıyor hem öğretmen daha az yoruluyor :hi:

Kolay Gelsin....

öncelikle TeşekkürlerSize yazdıktan sonra bizim satın alma ile konuştum bu bilgisayarları aldığımız anlaşmalı firma yarın geleceklmiş oyüzden yarında ben yokum onlar kurucaklar sanırım bilirler sıkıntılarıve ona göre kurarlar ben 3.02 yi gene bir bilgsayarcını flashından aldım gene yarın bizden alıp kurucaklar umarım sonradan bi aksilik yaşamam.

Peki 3.02 eski sanırım 5.5 dahamı iyi ama bunu kurucaklar yani bende olanı.lisanlı değil sanırım tam bilmiyorum.

p.tesi döndüğümde bakarım.

Sizin yazdıklarınızıda öğrenmiş oldum tekrar sorun çıkarsa enazından kendim çözerim çok teşekkürler..

umarım sorunsuz çalışır.

Bu arada dedğiniz gibi Deepfrize programı var onuda bilrler sanırım... :)

• 2 hafta sonra ...

Net op scholl3,02 programı kuruldu ama biçok sorun var ayrıca ingilizce olduğu için çoğu işlevini bilmiyorum ve anlayamıyorum.

Sorunlar:

1.Çok aşırı yavaş çalışıyor nedeni ne olabilir?(öğrenci pcleri teacher pc ye bağlandığında görüntüyü zor alıyo 10 dk falan :) )

2.programı açtığımda 25 pc den enaz 6 sı açılmıyor ve doğal olarak o pcleri kontrol edemiyorum ve hakimiyet tamamne bozuluyo aynı değil herseferinde farklı pc ler bi bağlanıyo bi bağlanmıyor yani :D

Ayrıca teorik bazı şeyleri bilmiyorum örneğin öğrencinin pc ne kendi pc dem program açmak vs...gibi ( Hangi menüden)

Bilgisayarlar kablosuz ağ ile birbirine bağlı ayrıca hepsinde Xp kurulu deepfrize programıda var

bahsettiğim sorunlar nereden kaynaklanıyo olabilir?

Son olarak netop scholl hakkında bilgi edinebiliceğim bi site türkçe site biliyormusnuz?

Umarım yardım edersiniz..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...