Jump to content

Vista Sp1 Den Sonra çıkan Güncelleştirmeler

ikaraot

Recommended Posts

vista sp1 den sonra çıkan güncelleştirmeleri, vista sp1 dvd sine nasıl eklerim...vista sp1 den sonra microsoft birsürü güncelleştirme daha yayınladı bunları orjinal vista sp1 dvd sine nasıl eklerim acaba nlite kullanmak istemiyorum bozuk oluyor vista office 2007 ye sp1 ve güncelleştirme eklerken başlat çalıştırdan kod girerek rahatça yapabiliyoduk..vista güncelleştirmeleri içinde öyle bir kod varmı yada başka bir yol tüm güncelleştirmeleri kapsayan bir dvd yapmak istiyorum...

arkadaşlar vista sp1 den sonraki güncelleştirmeleri manual olarak indirebileceğimiz yer neresi ?

Önce burdan ()

programı indirip kur.

Sonra burdan (

Please register to see this content.
)

hangi windows versiyonunun güncellemelerini istiyorsan, onun update list'ini indirip çift tıkla.

Sonra Windows Updates Downloader'ı açıp indirmeye başla.

Not: Updates list'i indirirken kullandığın windows dilini seçmeyi unutma. Türkçe list de var orda.

Önce burdan ()

programı indirip kur.

Sonra burdan (

)

hangi windows versiyonunun güncellemelerini istiyorsan, onun update list'ini indirip çift tıkla.

Sonra Windows Updates Downloader'ı açıp indirmeye başla.

Not: Updates list'i indirirken kullandığın windows dilini seçmeyi unutma. Türkçe list de var orda.

sp1 den sonraki güncellemeleri mi indiriyor yoksa pcde olmayanları mı ben güncelleme yaptım 30 küsür indi bu program 10 küsür gösteriyor nedendir acaba

uptade lerde sorun yok microsoft türkiyeden indiriliyor zaten

burdan indirebilirsin ama sp1 den sonra dreamscene lerle birlikte 600-700 mb ve üzeri güncelleştirme var her vista kuruşta bunları yüklemek hem kota hem zamn kaybı oluyor office2007 ye sp1 ve sonrası güncelleştirmeler çok rahat entegre edilebiliyor vistada öyle bişey yokmu acaba?

Vista Update Tool 1.8.3 çıktı, aldı başını gidiyor ingilizce bölümde.

Lego, muiz gibi üyeler vista sp1 sonrası updateler, driverlar gibi birçok konuda sürekli güncel çalışmalar yapıyorlar. Vlite değil de vista-tool gibi araçlarla entegre ediliyor.(driver entegre konusunda vlite iyi değil anlaşılan) Waik kurulması gerekiyor bilgisayara. (Vista-tool'un çalışması için)

Vista'da dil konusu sıkıntı olmadığı için türkçe vista Sp1 ile kullanılabiliyor güncelleme paketleri. Sonradan sp1 entegre edilmemiş, msdn Sp1 gibi bir kaynak kullanmanız iyi olacakttır... Office 2007, Vista Sp1 sonrası güncelleme paketleri, driver paketleri, ultimate extralar ve daha fazlası hepsi var.

VUT ile ilgili daha fazla bilgi için;

Ryanvm forumlarını da ziyaret etmenizi öneririm;

Direk gideceğiniz bölüm;

viewforum.php?f=27&sid=32a675e5639b8d0985fb9e0544d9832a

Ekleme:

Driver entegresi hariç, diğer tüm işlemleri Vlite 1.2 ile daha basit ve ayrıntılı olarak yapabilirsiniz. 1.2 ile Vlite da devasa Waik yüklenmesini gerektiriyor sanırım. Waik yüklemeden, wim filter çalışması için vereceğim rar içindeki 3 dosyayı da program files/vlite dizini içine atarsanız Waik yüklenmesine gerek kalmayacaktır; (200 kb)

Lego, muiz gibi üyeler vista sp1 sonrası updateler, driverlar gibi birçok konuda sürekli güncel çalışmalar yapıyorlar. Vlite değil de vista-tool gibi araçlarla entegre ediliyor.(driver entegre konusunda vlite iyi değil anlaşılan) Waik kurulması gerekiyor bilgisayara. (Vista-tool'un çalışması için)

Vista'da dil konusu sıkıntı olmadığı için türkçe vista Sp1 ile kullanılabiliyor güncelleme paketleri. Sonradan sp1 entegre edilmemiş, msdn Sp1 gibi bir kaynak kullanmanız iyi olacakttır... Office 2007, Vista Sp1 sonrası güncelleme paketleri, driver paketleri, ultimate extralar ve daha fazlası hepsi var.

Direk gideceğiniz bölüm;

Ekleme:

Driver entegresi hariç, diğer tüm işlemleri Vlite 1.2 ile daha basit ve ayrıntılı olarak yapabilirsiniz. 1.2 ile Vlite da devasa Waik yüklenmesini gerektiriyor sanırım. Waik yüklemeden, wim filter çalışması için vereceğim rar içindeki 3 dosyayı da program files/vlite dizini içine atarsanız Waik yüklenmesine gerek kalmayacaktır; (200 kb)

barış bey sadece sp1 sonrası çıkan güncelleştirmeleri bende orjinal vista sp1 var msdn olan Vista Update Tool 1.8.3 bu program güncelleştirmelerimi indiriyor sadece yoksa entegre de ediyormu entegre ediyorsa kısa bir resimli anlatım yapsanız size zahmey olmazsa teşekkürler...

Vista Update Tool şuan en iyi program. Sizi her türlü update için yönlendirip, download etmenizi de sağlıyor. Zaten sadece Sp1 sonrası updateleri indiriyor. Ancak entegre edemezsiniz bununla indirdiklerinizi. Programla arşivleri indirip (hazır cab şeklindedir açınca görürsünüz) hepsini Vlite ile veya forumlarında önerilen vista-tool ile entegre edebilirsiniz. Vlite programı Nlite gibi kullanılır basittir. Vlite 1.2 final kullanın ve verdiğim dosyaları vlite klasörüne atın ki waik yüklemek zorunda kalmazsınız. VUT 1.8.3 indirirseniz o sizi her konuda yönlendiriyor, basit bir programdan ziyade bilgilendirici de. Kısacası VUT ile indirip Vlite ile entegre ediyorsunuz. Updateler, Extra Ultimate eklentileri, Media Center geliştirmeleri paketi bile var. Media center geliştirmesi paketini entegre ederken (edecekseniz) dikkatli olun İlk onu entegre edin 3 paketti sanırım, ondan sonra diğer updateleri entegre edin ki sorun çıkmasın.

(Vlite ile forumda verilen driver paketini entegre etmeye çalışmayın hatalı olur. driver entegresi zaten riskli olabilir, vista-tool kullanabilirsiniz bununla updateleri ve driverları da entegre edebilirsiniz, Vista çalışmanızda modifiye-ekleme-çıkarma yapmanıza izin vermez vlite gibi.. Daha iyi bence. Vistada bileşen silmemek lazım)

Evet aynı şekilde entegre ediliyor.

Çok canavar bir Vista Sp1 yaptım şuanda, test etmedim. Tüm updateler, ultimate Extralar, Driverlar hatta media center geliştirmesi olan TvPack 2008'i de entegre ettim.(Bu özellik update ile bile gelmiyor, yeni basılmış Orm Vista Sp1 ile geliyor) Bunun haricinde Windows 7 ile gelecek olan Wireless özellikleri paketi falan var onları da entegre ettim. Windows Search vs hepsi entegre oldu. Bakalım Gerçek Makinede test edeceğim. Sorunsuz olursa yayınlarım.

Vista ''modifiye'' işine değil de Vista ''Güncelleştirme'' işine gir derim Morning, o kadar da zor değil, Xp'den kolay hatta:) Bakalım benim çalışma sorunsuz olursa herkes onu kullanacak zaten:)

Evet aynı şekilde entegre ediliyor.

Çok canavar bir Vista Sp1 yaptım şuanda, test etmedim. Tüm updateler, ultimate Extralar, Driverlar hatta media center geliştirmesi olan TvPack 2008'i de entegre ettim.(Bu özellik update ile bile gelmiyor, yeni basılmış Orm Vista Sp1 ile geliyor) Bunun haricinde Windows 7 ile gelecek olan Wireless özellikleri paketi falan var onları da entegre ettim. Windows Search vs hepsi entegre oldu. Bakalım Gerçek Makinede test edeceğim. Sorunsuz olursa yayınlarım.

Vista ''modifiye'' işine değil de Vista ''Güncelleştirme'' işine gir derim Morning, o kadar da zor değil, Xp'den kolay hatta:) Bakalım benim çalışma sorunsuz olursa herkes onu kullanacak zaten:)

Evet, vistaya modifiye değil de güncelleştirme gerekli. Ben burada forumdan indirdiğim sp1'li vistayı kullanıyorum bir yandan oldukça iyi..

Bu arada Vista SP2 beta çıkmış.. Onu da bir iki hafta bekleyip entegre ederek çıkartın sizin Vista'yı.. Onu kullanalım. ;)

İyi günler..

• 6 ay sonra...

Direk gideceğiniz bölüm;

Ekleme:

WimFilter_for_Vlite12.rar dosyasını indirdim vlite ın yanına attım. Fakat yide WAIK indirme penceresi çıkyo indirecem ama çok büyük 1 gb dan fazla . Yardım edersen çok sevinirim ..

wimgapi.dll dosyası da vLite klasörü 'içinde' vlite.exe yanında olduğuna emin olun. Şuan kullanıyorum Vlite, sorun yok. İlk açıldığında Winfilter için Install diyorsunuz kendisi yükleyip açılmış oluyor..

Bu arada Vista SP2 final çıktı. Entegre edebileceğimiz Sp2 paketi nette var. Msdn Vista Sp2 Rtm bile düştü ama Türkçe konusunda bilmiyorum Msdn Dvd çıkar mı, sızar mı... Zaten çok yakında halka da açılacak Final sürümü Msdn Dvd sızar mı hiç bilinmez. Microsoft tarafından onlne entegresi yapılmış Vista Sp2 yani.. Yoksa Microsoft'un da gerçek Sp entegresi için Reverse Integration yöntemini kullandığını düşünüyorum. Bu yöntem en sağlam entegre yöntemidir, Vlite ile offline entegre gibi sağlıksız değil, dikkat edilirse. Ancak peygamber sabrı olmayanlar hiç bulaşmasın. Sp2 entegresi için;

Post #11'den itibaren okuyun birkaç mesajda anlatıyor sadece :)

Vista SP2 Türkçe msdn dvd çıkmazsa bu yöntem bizleri bekliyor..

WimFilter_for_Vlite12.rar dosyasını indirdim vlite ın yanına attım. Fakat yide WAIK indirme penceresi çıkyo indirecem ama çok büyük 1 gb dan fazla . Yardım edersen çok sevinirim ..

Orada Yükle tuşuna basın.

Ya da inf dosyasına sağ tıklayıp Yükle deyin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...