Jump to content

Dvd Rw Çalışmamaya Başladı ( Güç Yok )

pasa_mahmut

Recommended Posts

SELAM Arkadaşlar 2 tane DVD raytırım var şuan birisi çalışmıyor.

9800GT AMP Ekran kartı ve Seagate HDD aldım ve pc ye takmadan önce RAYTIRIM çalışıyordu ancak önce pc yi dagıttım ve bi güzel temizledim ve tekrardan topladım tabi yeni ekran kartını ve hdd yi pc ye taktım.

NOT : 2 tane hdd daha önceden vardı şuan 3 oldu

DVD raytırlardan birsi LG marka SATA Diğeri ise SAMSUNG marka IDE

ekran kartı ve 3 hdd nin 3 üde sorunsuz çalışıyor. ancak

SAMSUNG marka IDE DVD raytır çalışmıyor LG sata DVD raytır ise çalışıyor

SAMSUNG marka IDE DVD raytırın power ışıgı sanki hafiften yanıyor gibi belli belirsiz dikkatli ve karanlıkta bakınca anlaşılıyor ışık oldugu öyle olunca gücün yetersiz oldugunu düşündüm ve Hdd leri tek tek sıra ile 1 ini çıkardım 2 si çalışıyorken denedim raytır çalışmadı LG DVD raytırı çıkardım denedim raytır yine çalışmadı oda olmadı en son ekran kartının power kaplosunu çıkardım ekran kartı diiiiiiii öttü ama raytır yine çalışmadı.

Not : bu arada Pc nin POWER i CoolerMaster Kasa 460 Watt

Şuan ekran kartı Hdd nin 3 ü ve LG dvd raytır sorunsuz çalışıyor ancak SAMSUNG IDE raytır çalışmıyor.

Lütfen bu sorunla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bu sorunu daha önce tecrübe edinmiş arkadaşlar sizlerden öneri ve yardım bekliyorum ilgilenenler için şimdiden teşekkür ediyorum

kolaygelsin iyi çalışmalar

powerden gelen diger elektrık kablolarını takmayı denedeın mı ornegın hdd'nın elektrık kablosunu çalısmayan dwd rw ye takmısmıydın

evet denedim sorun yine aynı hatta bu konuyu açtıktan sonra hdd lerden 2 sini ve LG dvd raytırı çıkardım sadece ekran kartı hdd birisi ve samsung dvd raytır takılı iken denedim sonuç yine aynı çalışmıyor

sorun kesinlikle power'ın yetersiz kalmasından kaynaklanıyor. 700 watt'lık bir tagan bu sistemi uçurur bence.

kardeş arkadaşta 9600GT amp Ekran kartı var ondada aynı 2 tane dvd raytır var ama poweri 350 Watt bi sorun yok sanırım bu samsung öldü bugün başka bi arkadaşa ******ürüp denemekten başka çare kalmadı

aynı sorunu yaşamıştım, üçüncü hdd taktığımda dvd rw çalışmadı, yetersiz güç mesajı çıkıyordu. power'ı değiştirdim ben de, şimdi problem kalmadı.

yetersiz güç mesajı çıkıyordu. demişsin kardeşim ama bende buna benzer bi mesaj çıkmıyor arkadaş kullanıyor 9600 ondada aynıı ekran kartı powerden güç alıyor bide onunki 350 watt ama benim power 460 watt ekran kartını alırken sordum bu power yeterlimi diye yeterde artar bile dedi zaten 1-2 saate kadar bi arkadaşa gidip orada deneyecem samnsung raytırı ordada çalışmazsa bozulmuştur ama orda çalışırsa onun samsung Sata raytırını getirip bende deneyecem sonucu yazarım buraya kolay gelsin herkese

evet power supply demektir sen o sisteme en az 500 wattlık bir power supply al bence

ee zaten 460 ha 460 ha 500 ne farkederki şimdi evden çıkıyorum arkdaşta deneyecem samsungu çalışırsa onun sata samunguda bende deneyecez ama ben LG raytırı ve hddlerin 2 sini söktüm yine samsung çalışmadı

hddler takılı iken LG çalışıyor ama samsung çalışmıyor belki samsung daha fazla elektirik yiyor

Aynı sıkıntı bendede var.

Calısmayan yazıcıyı makina ile bağlatısını kes, sonra acma-kapama ' ya bas, tekrar tak calısması lazım, benimki genelde calısıyor.

Birde acılıp CD takılıyor ve calısmıyorsa icindeki sıkıstırma vidası var onu sıkıstırırsan olabilir.

Gibi denemek lazım. :yahoo:)

Kolay gelsin.

Arkadaşlar ilgilendiginiz için hepinize tek tek teşekkür ederim

Sorunu buldum SAMSUNG dvd raytırın IDE kaplosunu çıkarınca çalışıyor 3 soketli li IDE nin sonuncusunda problem var soketlerin yerini değiştim şimdi maşşallah canavar gibi çalışıyor hepinize kolay gelsin iyi çalışmalar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...