Jump to content

Reset Atıo

bomba_ci

Recommended Posts

Arkadaslar benim bilgisayarım durup dururken kendini resetlio ve bilgisayarı actığımda gönderme hatası verio ve hata raporunu görüntülediğimde bi text dosyasını gösterio

adszgc9.pngw800.png

Bazen art arda iki kere resetlio bazen uzun bi süre restlemio neden olduğunu anlamadım 4 gün önce format attım IE7 i yükleyince mi oldu anlamadım

Valla anlamadım birden oldu cpu ya baktım asırı derecede bi ısınması yok içini temizleyim dedim kompresörle temizledim gine olmadı.

IE7 i yükledikten sonra oldu sanırm hep onun içindeki dosyalar la bi hata buluo tekrar yüklesem olurmu veya sistem geri ykleme yapsam o zaman olurmu aslında 4 veya 5 güün önce format attım ve sistem geri yükleme noktası olusturmadım

arkadaşım şimdi bu hata codu ve hata üç sebebden olabiliyor...birinci yapman gereken pcini güvenli kipte aç sonra eğer reset atmıyorsa ekran sürücülerinden atilerde bu sorun olabiliyor bazı ekran kartlarındada oluyor yapman gereken eğer reset atmıyorsa ekran kartı sürücülerini kaldır güncellerini kur ...reset atıyorsa registry ayarların bozulmuştur onları onarmak zor format gözükebilir eğer reset atmıyorsa virüs olma olsaılığıda var...

aslında şöyle sıralarsak güvenli kipte reset atmıyorsa %80 ekran sürücüleri oyun yüklediysende olabilir sürücüleri güncelle sorun çözülür...%20de ramlerden oluyor çıkart yerlerini değiştir...

eğer güvenli kipte restart atmıyorsa registryni düzeltcen kısaca düzeltmekle uraşıcağına format:D

--------

microsoft o hata için yayınladığı çözüm....:

http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/903251[/CODE]

tmm sağolasın foumda gezerken driverleri güncelleme programları görmüştüm yeni güncel halini indirip kuruo onu bi deniyim. Sağolasın arkadasım Allarh azı olsun yarın haber veririm sonucları

ekran kartını yerinden sök sonra tekrar tak... ram in yerini degistir diger slota tak... cpu ile alakalı olsa reset atmaz direk kapanır bilgisayar... acarsın... soora tekrar kapanır... bu direk ram veya ekran kartıyla alakalı.. dedigimi yaparsan sorunun cözülecektir.. update felan hikaye yani :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...