Jump to content

İnterneti Kesme..

scorpion283

Recommended Posts

Arkadaşlar ben bilgisayar ögretmeniyim Benim Lab.35 tana bil. Var Ögrencilerin İnternete girmesini İstemedigim Zaman Swich Fişi Cekiyorum ama fişi cekme yerine bi program varsa istedigim zaman interneti kesecek istedigim zaman acacak bana yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkürler iyi paylaşımlar

bunu tamamen engellemek inan neredeyse imksansız. yıllarca int cafe çalıştırdım ve 5 yıl halk eğitim merkezinde öğretmenlik yaptım. program ile vs.. ile tamamen yasaklaman imkansız. fişi sökmek en kolay çözüm.

başlat - çalıştır - gpedit.msc - en altta yönetim şablonları sekmesinin altında sistem dosyasını çift tıklayarak aç yan tarafta belirtilen dosyaları çalıştırma sekmesini çift tıklayarak aç açılan pencerede etkin yaparak alt tarafta göstere girerek iexplore.exe yaz tamamı tıkla ve çık bu şekilde de nete girmeyi engellemiş olursun biraz uzun gibi gözüküyor ama zamanla basitleşiyor elimden geldiğince açıklamaya çalıştım daha sade anlatımı olan varsa yazabilir umarım işene yarar.

NetOp Scholl Programı ilede Yapabilirsiniz..

ben şahsen şuan kullanıyorum ve gayet memnunum :D

Hemde yasaklı olduğunda kendinizin hazırlamış olduğu bir html sayfa ile karşı karşıya maruz bırakabilirsiniz kurbanlarınızı :)

Artı olarak dilediğiniz siteyi aktif yapabilirsiniz, örneğin Sadece tnctr.com'a girsinler ama diğer bütün siteler yasaklı olsun gibi.!

NetOp 'daki Policy sekmesinden bu bahsettiğim ayarlar yapılabiliyor, ve nasıl yapıldığını "NetOp sorunlarını çözelim" başlıklı bir mesajda resimli olarak anlatmıştım..

Örneğin ben derste iken internete girmelerini istemediğimde yasağı koyuyorum ve internete gitmek isten öğrenciler aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa ile karşı karşıya geliyorlar :)

tabi ordaki TNCTR yerinde kurumumun ismi, aşağıdada benim ismim yazıyor :D

netopengelsk1.png

ve Sadece internet değil, MSN vb uygulamalarada yasak koyabiliyorsunuz..

Hem bu program sayesinde tek tıkla öğrencilerin PC lerine dosya klasör ve gönderebiliyorsunuz

Mesaj Kutucuğu veya Chat penceresi açıp mesajlaşabiliyorsunuz (dilerseniz istediğiniz le dilerseniz tüm sınıfla)

istediğiniz PC yi sessizce izleyebilir veya Kontrolü elegeçirebilirsiniz.

dilediğiniz uygulamaları - programları açıp - kapatabilirsiniz..

dilediğiniz uygulamalara yasak koyabilirsiniz (mesela wordü açamasın veya word haricinde birşey açamasın :D )

vs............

yaklaşık 3 yıldır NetOp kullanıyorum ve çok rahatım :) Neydi o eski projeksiyonlu dönemler yav :yahoo:

NetOp un 5.5 i çıktı. 5.0 vistada sorun veriyordu, başka ne tür artıları var 5.5 in bilmiyorum...

NetOp Scholl Programı ilede Yapabilirsiniz..

ben şahsen şuan kullanıyorum ve gayet memnunum :)

Hemde yasaklı olduğunda kendinizin hazırlamış olduğu bir html sayfa ile karşı karşıya maruz bırakabilirsiniz kurbanlarınızı :clapping:

Artı olarak dilediğiniz siteyi aktif yapabilirsiniz, örneğin Sadece tnctr.com'a girsinler ama diğer bütün siteler yasaklı olsun gibi.!

NetOp 'daki Policy sekmesinden bu bahsettiğim ayarlar yapılabiliyor, ve nasıl yapıldığını "NetOp sorunlarını çözelim" başlıklı bir mesajda resimli olarak anlatmıştım..

Örneğin ben derste iken internete girmelerini istemediğimde yasağı koyuyorum ve internete gitmek isten öğrenciler aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa ile karşı karşıya geliyorlar :)

tabi ordaki TNCTR yerinde kurumumun ismi, aşağıdada benim ismim yazıyor :)

netopengelsk1.png

ve Sadece internet değil, MSN vb uygulamalarada yasak koyabiliyorsunuz..

Hem bu program sayesinde tek tıkla öğrencilerin PC lerine dosya klasör ve gönderebiliyorsunuz

Mesaj Kutucuğu veya Chat penceresi açıp mesajlaşabiliyorsunuz (dilerseniz istediğiniz le dilerseniz tüm sınıfla)

istediğiniz PC yi sessizce izleyebilir veya Kontrolü elegeçirebilirsiniz.

dilediğiniz uygulamaları - programları açıp - kapatabilirsiniz..

dilediğiniz uygulamalara yasak koyabilirsiniz (mesela wordü açamasın veya word haricinde birşey açamasın :) )

vs............

yaklaşık 3 yıldır NetOp kullanıyorum ve çok rahatım :) Neydi o eski projeksiyonlu dönemler yav :)

NetOp un 5.5 i çıktı. 5.0 vistada sorun veriyordu, başka ne tür artıları var 5.5 in bilmiyorum...

ayrıca Netsupport denilen bir program da var o da aynı işlevi yapar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...