Jump to content

Ghost Hakkında Yardım...

resl

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Benim şu şekilde bi sorum olacak,

xp sp3 ve vista home premium sistemlerinin ghost'la imajını aldım her ikiside düzgün çalıştı, şu an xp deyim.

Bu 2 imajı hdd'leri bölmeden yani sadece c sürücüsü üzerinde kullanabilirmiyim?

Kısacası gerektiği zaman vista veya xp dönmek için sistemi bu şekilde kullansam herhangibir sorun yaşarmıyım

Bu şekilde deneyen oldu mu?

• 1 ay sonra...

MRB KULLANABİLİRİN AMA HER DEFASINDA GOST ALMAN GEREKİR BU DURUMDA SENİN İŞİNE GELMEZ VALLA BANA ZOR GELİR :) SANA BİLEMEM AMA KESİNLİKLE KULLANIRSIN İYİ GÜNLER

İSYANKAR_ÇEKİLMEZ_KİZ :clapping:

MRB KULLANABİLİRİN AMA HER DEFASINDA GOST ALMAN GEREKİR BU DURUMDA SENİN İŞİNE GELMEZ VALLA BANA ZOR GELİR :D SANA BİLEMEM AMA KESİNLİKLE KULLANIRSIN İYİ GÜNLER

İSYANKAR_ÇEKİLMEZ_KİZ :rolleyes2:

Evet cekilmez_kiz ın dediği gibi kullanabilirsin...cekilmez_kiz 5 dakikalık bir işlemde zorlandığına göre çok üşengeç biri sanırım...

resl;

Ben senin yapmak istediğini birçok kez denedim.Halen Pardusta dahil yedek imajlarım durmakta...

Gerektiğinde imajı geri yüklüyorum ve bir bakıyorum işletim sistemim değişmiş... :drinks:

dediğin gibi yapabilirsin ama zahmetli olur senin için sana şu şekilde tavsiyede bulunabilirim:madem ki 2 işletim sistemi kurmak istiyon hem winxp hemde vista yı kurup açılışda iki işletim sistemi karşını gelir ve oran hangisini kullanmak istiyosan onu kullanırsın....

iki işletim sistemini yapmak için şu programı kullanabilirsin...easyBCD ile yapabilirsin.......

Tek bölüme kurulumdan bahsetmiş arkadaş...

Ama sizin dediğinizde (C ve D ye farklı işletim sistemleri) uygulamada ençok tutulan yöntem...

EasyBCD programı sadece Vista sonrasında eski bir işletim sistemi örneğin XP yüklediğimizde kullanılacak olan bir program.

Fakat ilk 98,ME,XP vb. yüklediğimizde ve sonrasında VİSTA yüklediğimizde kullanımına gerek olmayan bir program...

evet hocam öyleyim öğrencinisi tanıyamadınızmı hocam yeni yeni öğreniyom bazı şaylerriii neyse hocam biraz süllerlice konuşayımmı çıkışta görüşelim hocam:D

Bence başına dert açma derim hdyi 3e böl. C ve D ye işletim sistemlerini kur. E sürücüsününe dosyaları yedekle. 5 dakikada işletim sistemi kursada ghost bu senin Sabit Diski zorlar. Sabit diskin ömürünü kısaltır.

Vistaya 30 Gb Xpye 10 Gb yer ayırsan yeter. Geri kalanı E olur. bende ghost kullanıyorum oda 3 ayda 1 filan.

bence iki işletim sistemi kullanmak ilk başta güzel olabilir...fakat zamanla bilgisayarda hem kasılma hemde işletim sistemleri arasında çakışmalar meydana getirmektedir..ayrıca gereksizde buluyorum..imaj almak için en iyisi acronis true image programıdır...norton ghost kullanmanı tavsiye etmem...çünkü en ufak bir hatada tüm verilerin yok olabilir...her zaman tek pc de tek işletim sistemi en ideal olanıdır...ayrca vistanın nesine hayran oldun kii boşu boşuna sistem kaynaklarını sömüren bir işletim sistemii...güvenlik dersen hiç alakası yok...sadece işlemler yavaşalatılmış...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...