Jump to content

Flash Bellek ! (sorunu)

xl_mupteLa

Recommended Posts

sLm arkadaşlar elimde 2 gb bigboy flash bellek var iki güne kadar normal çalışıyordu ama içinden virüsleri sildim biçimlendirdim derken bişeyler oldu ve şuan pc ye taktıgımda normal şekilde görüo ama içini açmaya çalıştıgımda biçimlendirilmemiş biçimlendirmek istermisiniz diyo evet dedigimde ise biçimlendirilemiyor diye hata veriyo özelliklerine baktıgımda dosya sistemi raw olarak görüyo normalde fat fat32 ntfs olması gerekirken sorun nerde acaba şimdiden teşekkürler

Edit:Çokca bilgisayarda denedim hepsinde aynı sorun

Bana kalırsa bilgisayarını format atıyormuş gibi XP CD'sinden boot et ve windows yüklemeden önceki bilgisayara bağlı belleklerin gösterildiği, silinip yeniden biçimlendirildiği ekranda flash diskini seç, silmek için D ye bas ve yönergeleri takip et. Sildikten sonra flash diskine ait olan biçimlendirilmemiş alanı seç ve yeni bölüm oluşturmak için C ye ve ardından da enter'a bas. Daha sonra da F3 tuşuna basarak kurulumdan çık. Bilgisayarını aç ve flash diskini biçimlendir. Benzer bir sorunla bende karşılaşmıştım sorunu bu şekilde çözdüm

Bana kalırsa bilgisayarını format atıyormuş gibi XP CD'sinden boot et ve windows yüklemeden önceki bilgisayara bağlı belleklerin gösterildiği, silinip yeniden biçimlendirildiği ekranda flash diskini seç, silmek için D ye bas ve yönergeleri takip et. Sildikten sonra flash diskine ait olan biçimlendirilmemiş alanı seç ve yeni bölüm oluşturmak için C ye ve ardından da enter'a bas. Daha sonra da F3 tuşuna basarak kurulumdan çık. Bilgisayarını aç ve flash diskini biçimlendir. Benzer bir sorunla bende karşılaşmıştım sorunu bu şekilde çözdüm

Akıllı insanın hali başka yaw :drinks: bende bu yontemi biçimlendirme yaparken kullanıyorum.

eklediğim adreste hp nin bir programı var Flash disklere format atma programı onla dene birde

http://www.byte.com.tr/download/default.asp/Gorev/DownloadAyrinti/Download/48[/CODE]

eklediğim adreste hp nin bir programı var Flash disklere format atma programı onla dene birde

http://www.byte.com.tr/download/default.asp/Gorev/DownloadAyrinti/Download/48[/CODE]

denedim bunuda arkadaşım yinede saol ilgin için

birde arkadasım bigboy kendi programları var onlara bakmısmıydın ?

Onlara bakmadım link verebilirmisin?

• 2 ay sonra...

arkaslar benım sony 32 gb. flasım vardı soora bı problem cıktı ve dısk korumalı gıbı sacmalıklar yaptı.Usb Flash Disk Format ve Sistem Tr , OnBelay V2,Quick RecoveryNTFS, hp usb format ,low lewel formatı programlarını denedim. bilgisayarını format atıyormuş gibi XP CD'sinden boot et ve windows yüklemeden önceki bilgisayara bağlı belleklerin gösterildiği, silinip yeniden biçimlendirildiği ekranda flash diskini seç, silmek için D ye bas ve yönergeleri takip et. Sildikten sonra flash diskine ait olan biçimlendirilmemiş alanı seç ve yeni bölüm oluşturmak için C ye ve ardından da enter'a bas. Daha sonra da F3 tuşuna basarak kurulumdan çık. Bilgisayarını aç ve flash diskini biçimlendirme yöntemini de denedim. Denemediğim kalmadı. hiçbiri birşey yapmadı.cozum asagıdakı sekılde oldu.İşinize yararsa tsk ler yeeter.

1. Başlat/çalıştır a gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp “değiştir” dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın.

arkaslar benım sony 32 gb flasım vardı soora bı problem cıktı ve dısk korumalı gıbı sacmalıklar yaptı.Bu forumda 3 gün gezdim bütün programları ( OnBelay V2,Usb Flash Disk Format ve Sistem Tr, hp usb format tool, vs...)başlat / çalıştır cmd

f:

format /q f: Flash Diskini Tak Sonra Bir XP Cd si Takarak Normal Format Atar Gibi İşlemlerini Yap Sürücülerin Çıktığı Bölüme Geldiğin Zaman Flash Diskide Görüceksin Oradan Flash Diskine Biçimlendir yönteminide denedim.formatları denedim. Çözüm bulamadım. cozum asagıdakı sekılde oldu.ısınıze yararsa bir tsk ler yeeter.

1. Başlat/çalıştır a gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp “değiştir” dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...