Jump to content

M2n Sli Deluxe Usb Sorunu

decade

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar benim sorunum soyle anakartim Asus M2n sli deluxe bundan iki ay kadar once bios update yaptim ve simdi usbye birsey taktigimda bilgisayar algilamiyor.Mesela usb stick takiyorum bazen yarim saat bazen 1 saat suruyor tanimasi ayni sekilde telefonumu da usbden bagladim fakat tanimadi bilgisayarim.Sizce sorun ne olabilir?

Sistemim: Mainboard:Asus M2n Sli Deluxe

Islemci :Amd Athlon X2 6000

Ram :2 X 1 Gb Apacer

Ekran Kart:Xfx 9800 Gtx Black Edition

Isletim Sistemim Windows Vista 32 bit

Not: Bu sorunun bios update den once olup olmadigina emin degilim sadece bios update den sonra fark ettim.

Sorunun bios update ile ilgili olacağını pek düşünmüyorum.Hangi usb girişleri çalışmıyor.Anakarttakiler mi,ön panel mi hepsi mi?Ön panelse anakart bağlantılarını gözden geçirin.Ayrıca işletim sisteminiz ne durumda?Gerekiyorsa sürücülerinizi veya sisteminizi komple bir elden geçirin.Biosta usb ayarlarına bakın.Tüm bunlara rağmen sorun devam ediyorsa anakartta arıza sözkonusu olabilir,garanti kapsamında değiştirmeyi deneyin.

Anakarttakiler de ön paneldekiler de yani hepsi calismiyor.Isletim sistemim su an iyi durumda hatta formatladiktan sonra bile ayni hatayi tekrarladi.Yani degisen birsey olmadi.Yalniz simdi aklima geldi bazen bilgisayari yeniden baslatmak istedigimde mavi ekran hatasi aliyorum.Yanlis hatirlamiyorsam soyle yaziyordu: Bugcode_usb_driver.Bu sorunu internette yabanci sitelerde biraz arastirmistim (mavi ekran hatasini) ayni sorun bircok kiside varmis ama su an icin bi cozum bulunamamis.Benim anladigim kadariyla boyle yaziyordu ingilizcem iyi degil.Bir ara yeni anakart almayi dusunmustum tavsiye edebileceginiz bir anakart var mi?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...