Jump to content

Harici Harddisk Problemi

el_huso

Recommended Posts

Arkadaşlar, Mikrobox marka 160 GBlik harici hdd'm var. dün mbilgisayarıma harici hdd'den program yüklerken bilgisayar takıldı, bilgisayarı resetledim ve ne olduysa o an oldu. bilg. yeniden başladığında Harici HDDyi görmedi. biraz bekledikten yeni donanım bulundu, yüklendi ve kullanıma hazır uyarısı verdi ama bilgisayarım menüsünde görünmüyor. Harici HDDye giremiyorum. aygıt yöneticisinden baktım orda da görünüyor hata gidermeye çalıştım bu aygıt düzgün çalışıyor diyor.. birkaç farklı bilgisayarda denedim hepsinde aynı sorunla karşılaştım. chkdsk/r yaptım erişilmez diyor.. bu sorunun bir çözümü var mı, cihazın garantisi devam ediyor. servisine mi ******üreyim. çok fazla ve çok önemli bilgilerim var.. Lütfen yardımcı olunuz..

teşekkürler..

Farklı bir usb kablosuyla ve farklı usb girişlerinde denedikten sonra eğer kutu sökülebiliyorsa ( garantiyi bozmamak için tırnak veya vidalara dikkat edin,çünkü bazı firmalar bu durumda garantinizi iptal edebiliyorlar) açıp içindeki HDD i ide veya sata veriyolundan bir PC ye slave olarak bağlayabilirsiniz.

babacım usb bellek,harici hdd vs leri pcye taktıgında pcye reset atman gerekirse önce bu aygıtları cıkar.pcye baglıyken bu aygıtlar reset cekersen yakarsın ki seninkide aynı dertten gitmiş görünüyo.

babacım usb bellek,harici hdd vs leri pcye taktıgında pcye reset atman gerekirse önce bu aygıtları cıkar.pcye baglıyken bu aygıtlar reset cekersen yakarsın ki seninkide aynı dertten gitmiş görünüyo.

Muhtemelen öyle oldu. yaşadıkça öğreniyoruz.

• 5 hafta sonra ...

Aynı problem bende de vardı yeni bir external hard disk aldım eve geldim bilgisayarıma bağladım pc görmedi

Dedikleriniz gibi yeni aygıt bulundu şeklinde uyarıda gelmedi bende taktım xp cd'sini boot'dan baktım oradan

Gördü biçimlendirme yaptım, yeni hard diskimi sorun halloldu ogün bugün herhangi bir sorun olmadı gayette iyi

Çalışıyor.. Acaba diyorum sizlerde harddisklerini biçimlendirme yaparsanız belki sorun hallolur saygılarımla..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...