Jump to content

Işletim Sistemi Seçme Bunun çözümü Yokmu

kaplanferhat

Recommended Posts

:thumbsup: arkadaşlar 8 ay kadar önce pc ye format atıyodum yanlışlıkla oyunların olduğu harddiski seçtim sonuç olarak hemen fişi çekip tekrardan doğru olna harddiske yükleme yaptım şimdi o günden beri açılışta işletim sistemi seçmemi istiyor xp kurarsam 2 adet xp wista kurarsam 1 vista ve kurulumu yarım bıraktığım xp bayos resetledim bot dosyasını sildim çözemedim format atmamda imsansız malum o kadar zamanın arşivi silinmiyor valla yarım kaldığı için devam edeyim kurayım dedim seçtiğimde hata veriyor harddiskin adını bile değiştiremiyorum lütfen konuyla bilgili bi arkadaş bi çözümü varsa sölermi şimdiden teşekkürler :friends:

Biraz uzun bir yöntem ama sorununa çözüm olacağını düşünüyorum.

Öncelikle forumda bulunan ve CD üzerinden çalışan bir işletim sistemi indir, daha sonra bu işletim sistemini CD ye yaz ve bilgisayarını bu CD den boot ederek aç. Daha sonra işletim sisteminin olduğu C bölümünü biçimlendir. Biçimlendirme tamamlandıktan sonra D deki verilerini C ye taşı ve D yi tamamen boşalt. Daha sonra da D yi biçimlendir. Son olarak da C ye taşıdığın belgeleri tekrar D ye taşı ve bilgisayarına işletim sistemini kur sorunun çözülür.

Tabi bu yöntem biraz uzun ve eğer C ile D arasında boyut farkı varsa çok daha uzun bir yöntem. Bu durumdan çok şikayetçi isen bu yöntemi deneyebilirsin.

masaüstünden bilgisayarım a sağ tıkla özelliklerime gir ... sonra "gelişmiş" e gel ve orda bulunan "Başlangıç ve Kurtarma" ya geleceksin ...açılan pencerede "işletim sistemleri listesini gösterme süresi" yazan yereni saniyesini "0" yap düzelir ...

masaüstünden bilgisayarım a sağ tıkla özelliklerime gir ... sonra "gelişmiş" e gel ve orda bulunan "Başlangıç ve Kurtarma" ya geleceksin ...açılan pencerede "işletim sistemleri listesini gösterme süresi" yazan yereni saniyesini "0" yap düzelir ...

teşekkürler bu yöntemi bilseydim sürekli format atmazdım :thumbsup:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...