Jump to content

Mandriva Linux 2009 Çıktı

casira

Recommended Posts

Son kullanıcılar kadar kurumsal ölçekte de kullanılan Mandriva Linux'un 2009 sürümü dağıtıma çıktı. İndirmek için gerekli bağlantılar burada.

Popüler Linux dağıtımlarından Mandriva, 2009 sürümünü dağıtıma sundu. İnternet üzerinden indirerek iki farklı sürümünü deneyebileceğiniz Mandriva Linux 2009'da en büyük gelişme KDE 4.1.2 sürümüne geçilmiş olması ve Plasma'nın nimetlerinden faydalanılması. Ayrıca dizüstü bilgisayarlar için biraz daha hafif olan ama yine de şık görünen LXDE masaüstü yöneticisi de seçenekler arasında.

Sürümler Hakkında

Mandriva Linux 2009 üç farklı pakette geliyor. One, doğrudan CD'den çalışan bir sürüm. Free isimli sürüm Mandriva Linux'un sunduğu tüm nimetlerden faydalanmanızı sağlarken, Powerpack ileri seviye kullanıcılar için fazladan araçlar ve destek hizmetiyle sunuluyor. Powerpack para karşılığı satılırken One ve Free sürümlerini 32 ve 64 bit türevleriyle birlikte ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

İndirme adresi

http://www.mandriva.com/en/download[/CODE]

kaynak

[CODE]http://shiftdelete.net/mandriva-linux-2009-download-6366.html[/CODE]

[b]DAHA GENİŞ BİR BİLGİ[/b]

Mandriva Linux 2009 duyuruldu. Bu yepyeni Mandriva sürümünde bir çok yenilik kullanıcıları bekliyor. Bu yenilikleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

- KDE 4.1 varsayılan masaüstü yapılmış

- Mandriva Control Center

- Yeniden düzenlenmiş bir kurulum programı

- GNOME 2.24

- OpenOffice.org 3

- Mozilla Firefox 3

- kernel 2.6.27

- Laptop uyumluluğu geliştirilmiş

- Daha iyi bir donanım desteği

- Ve daha bir çok yenilik

Mandriva Linux 2009’ın sürüm notlarına aşağıdaki adresten erişebilirsiniz.

[CODE]http://wiki.mandriva.com/en/2009.0_Notes[/CODE]

Dağıtımı indirmek için aşağıdaki adresleri kullanabilirsiniz.

mandriva-free-2009-dvd-i586.iso

[CODE]ftp://ftp.u-strasbg.fr/pub/linux/distributions/Mandriva/official/iso/2009.0/mandriva-linux-free-2009-dvd-i586.iso[/CODE]

mandriva-free-2009-dvd-x86_64.iso

[CODE]ftp://ftp.uninett.no/linux/MandrivaLinux/official/iso/2009.0/mandriva-linux-free-2009-dvd-x86_64.iso[/CODE]

mandriva-one-2009-KDE4-int-cdrom-i586.iso

[CODE]ftp://ftp.free.fr/mirrors/ftp.mandriva.com/MandrivaLinux/official/iso/2009.0/mandriva-linux-one-2009-KDE4-int-cdrom-i586.iso[/CODE]

mandriva-one-2009-GNOME-int-cdrom-i586.iso

[CODE]ftp://ftp.free.fr/mirrors/ftp.mandriva.com/MandrivaLinux/official/iso/2009.0/mandriva-linux-one-2009-GNOME-int-cdrom-i586.iso[/CODE]

kaynak

[CODE]http://www.linuxmasasi.com/haber/mandriva-linux-2009-duyuruldu.html[/CODE]

• 5 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...

Ubuntu dağıtımı süper. Tam türkçe desteği var. Her türlü program ve driver kurulumu için ubuntu-tr.org dan yardım alabilirsiniz linux bilmenize gerek yok. Tam bir görsel şenlik var en son versiyonda. Hatta windows vista ve windows 7 ubuntunun görsel şenliğinden çalıntılar yapmış. Yine de yetişemezler. Linux dağıtımlarının en güzel özelliği virüs ve hacker ataklarına karşı daha güvenilir olması. Linux a özgü virüs programları yok, gerek yok çünkü. Linux için dağıtımı yapılan virüs programları yalnızca disklerdeki windows virüslerini temizlemeye yarıyor çünkü sizden habersiz hiç bir program çalışmıyor bu da virüslerin etkisiz kalması anlamına geliyor. Windows programlarının benzerleri ve daha da iyiler var biraz araştırmak gerekli. Bulamazsanız dert etmeyin wine windows programının linux altında çalışmasını sağlıyor ve oldukça başarılı. Ubuntu-- insanlı için:))

* Linux Kullanıcıları Derneği tarafından yılda bir kez düzenlenir.

* Türkiye?de Linux ve Özgür Yazılım ile ilgili herkesin buluşma yeridir.

* Toplumun her kesimine uygun düzeyde, tanıtıcı ve teknik seminerler yapılır.

* Kamu kuruluşları ve özel sektörden ilgili şirketler stand açar, ürün ve hizmetlerini tanıtır.

* Ziyaretçiler ücretsiz Linux CD?leri elde edebilir, getirecekleri bilgisayarlara konunun uzmanı gönüllülerin yardımıyla Linux kurabilirler.

* Oyun turnuvası, hazine avı gibi oyunlarla bir yandan öğrenirken bir yandan da eğlenceli zaman geçirilir

linuxsenlik.jpg

Oraya nasıl giderim?

* Açık Adres: Kurtuluş Deresi Cad. No:47, Dolapdere - İstanbul (Google Maps kroki bilgisinden baka bilirsiniz :( .)

Please register to see this content.

* Etkinlik süresince Taksim Atatürk Kültür Merkezi önünden İstanbul Bilgi Üniversitesi saat başı servisleri bulunmakta

Türkçesini ne yapacaz kendisi yeter :) :)

--------------------------------------------------------------

Acaba bu full orjinalmi ?

Mandriva 2008 kullandım gayet güzeldi fakat mbr kaydı mahvolmuştu xp imajı açtığımda yemedi tabi bilmemeklikte var p.magic ile yeniden biçimlendirim derken 320gb lıkı hdd nin 5 partition dan 4ünü kaybettim acı tecrübelerimn var yani anlıyacanız full olanı varsa indirecem ftp linkleri kırık yeni linkler verirseniz sevinirim....

Tamam orjinalsa downloada Perfect !

Arkadaşlar ben indirdim dosyayı sonra açtım nero express'ten DVD'Ye attım. Sonra PC'Yi kapattım. DVD Takılı haldeyken yazılar çıktı sonra Mandriva Linux 2009 yazdı sonra siyah bir ekran çıktı onu yarım saat bekledim başka birşey çıkmadı acaba neden olmuyor ?

İndirdiğim Dosya Adı:

mandriva-linux-one-2009-KDE4-int-cdrom-i586

Arkadaşlar lütfen !... Please ...

Ubuntu dağıtımı süper. Tam türkçe desteği var. Her türlü program ve driver kurulumu için ubuntu-tr.org dan yardım alabilirsiniz linux bilmenize gerek yok. Tam bir görsel şenlik var en son versiyonda. Hatta windows vista ve windows 7 ubuntunun görsel şenliğinden çalıntılar yapmış. Yine de yetişemezler. Linux dağıtımlarının en güzel özelliği virüs ve hacker ataklarına karşı daha güvenilir olması. Linux a özgü virüs programları yok, gerek yok çünkü. Linux için dağıtımı yapılan virüs programları yalnızca disklerdeki windows virüslerini temizlemeye yarıyor çünkü sizden habersiz hiç bir program çalışmıyor bu da virüslerin etkisiz kalması anlamına geliyor. Windows programlarının benzerleri ve daha da iyiler var biraz araştırmak gerekli. Bulamazsanız dert etmeyin wine windows programının linux altında çalışmasını sağlıyor ve oldukça başarılı. Ubuntu-- insanlı için:))

buyur kardeş buda ubuntu

698MB olanı indir.....F2 ile dili "Türkçe" yapıyoruz. F3 ile "Türkçe Q" ve F4 ile çalışmak istediğimiz çözünürlüğü seçiyoruz. Benim 640x480x32 seçtiğime bakmayın açıldığında 1024x768 oldu.

Ubuntu dağıtımı süper. Tam türkçe desteği var ..:::

Program Boyutu : 698 Mb

Versiyon: 8.10

Lisans: GNU/GPL

Hit: 447

Dil: Türkçe

indir:

s2go1.png

Arkadaşlar ben indirdim dosyayı sonra açtım nero express'ten DVD'Ye attım. Sonra PC'Yi kapattım. DVD Takılı haldeyken yazılar çıktı sonra Mandriva Linux 2009 yazdı sonra siyah bir ekran çıktı onu yarım saat bekledim başka birşey çıkmadı acaba neden olmuyor ?

İndirdiğim Dosya Adı:

mandriva-linux-one-2009-KDE4-int-cdrom-i586

indirdigin dosya isolu saten kardeş neroylayazdırcan yada benzeri bi purogramla olcakbitcek biyostan cd seceksin biti olmasa ( belki pc dendir :) )recep demirci kardeşşe sor

bide bunu indirdene

:) buda benden olsun

Mandriva 2008 kullandım gayet güzeldi fakat mbr kaydı mahvolmuştu xp imajı açtığımda yemedi tabi bilmemeklikte var p.magic ile yeniden biçimlendirim derken 320gb lıkı hdd nin 5 partition dan 4ünü kaybettim acı tecrübelerimn var yani anlıyacanız full olanı varsa indirecem ftp linkleri kırık yeni linkler verirseniz sevinirim....

download manager yada benzeri purogramla indir kardeş kırık falan deyil

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...