Jump to content

Hızlı Işletim Sistemi Ile Ilgili öneri Bekliyorum?

exitly

Recommended Posts

arkadaşlar bundan üç beş ay önce bir xp pro kurmuştum yüzlerce ayarlarla yüzlerce hızlandırıcı programlarla ve manuel ayarlarla onu çok iyi bir şekilde hızlandırmıştım hiç bir kasma olmuyordu hiç bir şeyde takılma olmuyordu..ama bir şekilde işletim sistemim çöktü ve birdaha aynısını yapmam mümkün değil...şimdi size sorumsa elimde p4 2.0 işlemcili 512 mb ram olan bir pc var diyelim ve bana göre pc yavaş ama çok hızlı oalabiliceğini ayarlarla görmüştüm yani ben bu sistemin ayar yapılmamış kendinin iki katı sistem kadar hızlı çalıştığını gördüm..ve size sorum şu sizce en hızlı işletim sistemi hangisi..ama net ve msn hızlı çalışcak ve kasmalar olmıcak...mesela bişey açarken beklemicem kısaca kendimin bir sürü ayar yaparak hızlandırdığım pcme yakın bir sistem istiyorum ..tncxp sp2 veya sp3 mü kullanim?veya bazıları demiş perfect xp bazılarıda demiş xp home kullan bazıları linux son sürüm demiş...ben bilgisayarı internet msn müzik program bazende oyun için kullanıyorum ama oyun o kadarda farketmez...konsol yetiyor çünkü...neyse sizce hangi işletim sistemini yükliyim bazılarıda linux 2008 önermiş vistaya asla diyenler olmuş:drinks:..en hızlısı hangisi sizce_?xp sp2 home sp3 linux perfect xp tnc xp sp2 sp3?veya hızlı bir işletim sistemi varmı?bazıları mscos yi beğenmiş ama msn veya diğer şeyler sorunsuz çalışırmı? sizce en hızlı en iyi şekilde sistemimi hangi işletim sistemiyle değerlendirebilirim?bu arada oyun önemsiz tekrardan yazıyorum film düzenleme nero gibi programlar kullanıyorum yani önemli programları çalıştırmalı bir dosya indirdiğimde açmalı...bunları değerlendirerek önerilerinizi bekliyorum...tncxpyi çok düşündüm ama 100lerce sorun çıkmış sanırım sorular bölümü var orda herkes bi sorun yaşamış ondan vazgeçtim sizin yorumlarınızı bekliyorum....

-----

diğer sorumda harhangi bir sirketin böyle bir işletim sistemi varmı bir ara performance xp yükledim çok sorun oldu:D..böyle hızlı işletim sistemi varmı ?

---birde perfect xp gerçek xp sürümü olarakda varmı yoksa modifiyemi?

perfect xp baris_seven arkadaşımızın yaptığı modefiyeli bir işletim sistemidir genelde o içerisinde program ve driver ağırlıklı sürümler yayınlar tabii performas ayarlamasınıda unutmaz onunda lite xp var onu öneririm perfect xp lite diye olması lazım ve yine forumda mevcut olan morning arkdaşımzın yaptığı daha cok senin istediğin gibi performansa yönelin lite xpler var onlara bakabilrisin yani morning ve baris_seven bu ikisinin yaptığı xpler gerçekten bir cok secenek var kendine uygununu konulara bakarak secebilrisin

bir kaç kişinin yorumunu daha alırsam daha iyi olur ...

oyun için kullanmıyorum pcyi msn ve internetten film izleme torrentden dosya çekme gibi işlemler nette her siteyi açmalı ve bazı örneğin office word veya adobe ac.reader gibi programlarıda açmalı....işte bunları göz önünde bulundurarak bir kaç daha yorum alırsam çok iyi olur...saygılar teşekkürler...

bunda açıklama yazmıyor..yani klasik sp 3 mü? ben sıfırda xp sp2 kurup güncelliyorum hiç bir şey yüklemediğim halde çok hızlı değil bence çünki daha hızlı çalıştığını gördüm pcnin bunda hızlandırma varmı?yani gereksiz şeyler filan silinmişmi?birde yorum yapılmamış konuya fazla tereddüd ettim:S

PERFECT XP SP3+ LITE V2 EDITION(http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=69243&hl=lite)

bu daha uygun gibi geldi birazdaha öneri bekliyorum....

Keşke o hızlı sisteminin acronis true imaj programıyla sağlamken bir imajını alsaymışsın. Neyse belki bir dahaki sefere bunu hatırlarsın. :drinks:

Şimdi ısrarla oyun önemli değil diyorsun. Sana Pardus (linux) son sürüm veya Ubuntu kur derdim. Ama Windows'dan sonra linux'a alışması zaman alıyor. Buna kolay alışırım diyorsan yazında dediğin her işi Pardus'ta veya Ubuntu'da yaparsın.

Benim fikrime göre sp3 kadar gereksiz bir yama olamaz Windows için. Bence tüm güvenlik yazılımları yüklenmiş sp2'li bir Windows sana, herkese, hepimize yeterli. Ben sp3'lü windowsu bir kere denedim. mavi ekrandan, hata iletilerinden başım çok ağrıdı. Eski sistemimi geri yükledim. Vista zaten malum mutant gibi birşey :rofl:

Karar senin.

Hızlı bir sistem istiyorsan Linux kullan. Bütün XP'ler ne kadar ayar yapılırsa yapılsın performans kaybına uğruyor. XP ve Vista düşünüyorsan hızlı bir sistem sadece rüyarlarda olur. Buradaki bir çok modifiyeli XP'leri denedim, ilk başlarda oldukça iyi performansları. Yanlız belli bir süre sonra yavaşlama tekrar başlıyor.

Başta da dediğim gibi hız istiyorsa Linux kullan. Ubuntu, Mint, Pardus sana önerebileceklerim. Öğrenmesi de sanıldığı kadar zor değil. celeron işlemci 512 ram ve 64mb onboard ekran kartı ile masaüstünü küp yapabiliyorsun. canlı örnekleri youtubede.

SAYGILARIMLA

arkadaşım perfect xp lite versiyonunu kullan gayet hızlı ve iyi ama pardusa alışırım diyosan pardus kur bunu biliyiorsundur herhalde windowstaki programları nerdeyse hepsini kullanamayacaksın tabi pardusun kullandıran programı var ama ama ne kadar iyi o kadar bilgimi yok sen perfect xp lite yi kullan.saygılar

arkadaşlar teşekkürler bu pardusu kurdum ama pardusta msn yerine başka bir msn filan var ne bilim her program çalışmıyor o yüzden tutmadım şimdide

PERFECT XP SP3+ LITE V2 EDITION indirdim dediğiniz perfect xp litle bu sanırım yoksa bunun sp2 lisidemi var?

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=69243&hl=perfect[/CODE]

yani siz önerdiğiniz için arattım sitede bu verisiyonu var bir kaç tane daha var dediğiniz bumudur?bu versiyonunu indirdim bir kaç saat içinde kuruluma başlıcam o yüzden sizin önerdiğiniz perfect xp bumu sölerseniz sevinirim....link eklerseniz bunu indir diyede daha güzel olur veya indirdiğim doğrumu? şimdiden teşekkürler saygılar....

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...