Jump to content

Adsl Modem

vahdet

Recommended Posts

prestige660hw.jpg

Arkadaşlar kullandığım zyxel P-661HW-D1 marka modemden memnun değilim

sürekli kopma yaşıyorum modemi değiştirmek istiyorum fiyatı önemli değil

pc uzun süre açık kalıyo sağlam ve sorunsuz modem almak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bence ilk önce hatayı modemde arama telekomdan kaynaklanan sorunlarda olabilir ben ilk Adsl kullananlardan biriyim kimse Adsl nin ne olduğunu bilmiyorken ben adsl kullanıyordum benimde senin gibi sorunlarım vardı devamlı kopuyordu hattım gittim ikinci modemimi aldım baktım yine aynı sorun ama telekomdaki teknisyenler hep bende şuçu buluyordu sonunda ankaraya genel müdüre ulaştım şikayet ettim ve sorunum düzeldi bence sana önerim ilk önce hattını kontrol ettir sonra modem almaya bak bence senin modeminde sorun yok sorun olsada servisine yolla denemesini yaptır

benim kullandığım modemler

Usrobotics 9108A Wireless

Zoom X4 5551

hiçbir sorun yaşamadım ama telekomdaki teknisyenlerin yüzünden ikinci modem sahibi oldum

usrobotics kalite acosından en memnun kaldığım modem ama kopmaların ana nedeni telekom modemin allahınıda alsan kopmalar bi etkisi olcağını sanamam sorun altyapıda çünküüü bide net paylaşılınca sık kopmalar olur...

Dört yıl boyunca asus 4 portlu modem kullandım 24 saat açık olmak kaydıyla herhangi bi sorunla karşılaşmadım iki hafta önce zyxel P-661HW-D1 marka modemi aldım düne kadar bi sorun yoktu bugün eve geldiğimde pc internete bağlanmıyodu modemi kontrol ettim herhangi sorun yok gibi görünüyo wan,dsl ve internet ışıkları yanıyodu modemi aç kapa yaptım pc internete bağlandı ama 1 saat sonra yine gitti bende telekom yetkililerini arayıp durumu söyledim hattımı kontrol ettiklerinde bilgisayarın IP almadığını söylediler modemi kapadım tekrar açtığımda

internete bağlandı ama yine koptu bende modemi çıkarıp kutusuna koydum yarın vatan bilgisayara gidip iade edicem.şu ana zoomx5 kullanıyorum 5 saatten beri herhangi sorunla (kopma)

karşılaşmadım.

tavsiye ve yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Hattına modemden önce telefon bağlıysa yada splitterden telefonu ayırmıyor telefonu direk kabloya modemden evvel bağlıyorsan hattında mutlaka kopma yaşarsın.Sağlam modem istiyorsan zoom modem al

Ayrıca şunu da belirteyim benim hatta sürekli kopma olmakta bir buçuk yıldır bağlı bir yıldır bu sorun devam ediyor. postaneyi aradık geldi gitti ama bir düzellme yok çaresizlik artık 4440375 ten genel merkezi aradım bugün bakım varmış yarın tekrar arayıp kayıt yaptıracağım inşallah sorun köklü çözülür.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...