Jump to content

Usb Boot Iso

bilirsinya

Recommended Posts

usb den yada cd den başlatabileceğimiz hdd içindeki yada cd içindeki istediğimiz isoları gösterip boot aldırabileceğimiz bi program bilen var mı

örn:

hdd de veya cd de xp cd iso su var yada hirens boot isosu onu gösterip bilgisayar ordan boot alacak

Vista isoları için ActiveBootdiskcreator var MiniVİsta.Hireni usbden başlatmayı anlatmıştık.XP kurulumlarını da tüm ekstralarıyla usb belleğe atmayı verdik.Siz hangi isoyu istiyorsunuz ona göre anlatımları inceleyin.

ActiveBootDİsk

Hireni usbden başlatmak

USB'den xp kurulumu (Ekstralarla)

ama sizin dediğiniz gibi bir şey olmaz.

Vista isoları için ActiveBootdiskcreator var MiniVİsta.Hireni usbden başlatmayı anlatmıştık.XP kurulumlarını da tüm ekstralarıyla usb belleğe atmayı verdik.Siz hangi isoyu istiyorsunuz ona göre anlatımları inceleyin.

ActiveBootDİsk

Hireni usbden başlatmak

USB'den xp kurulumu (Ekstralarla)

ama sizin dediğiniz gibi bir şey olmaz.

o söylediklerinizi zaten yapıyorum ama ben istediğin isoyu kopyala yapıştırla çalıştırmak için böyle bir uğraştayım olmaz die bişi olsaydı yukarda sölediklerinizde olmazdı

o söylediklerinizi zaten yapıyorum ama ben istediğin isoyu kopyala yapıştırla çalıştırmak için böyle bir uğraştayım olmaz die bişi olsaydı yukarda sölediklerinizde olmazdı

1. ActiveBootDisk her isoyu çalıştırmıyor.

2. Dediğiniz kadar kolay bir yöntem olsa neden 3 farklı anlatım yapılsın

3. Yine de öyle bir yöntem bulursanız beni de haberdar edin.

morning necoy arkadaşımızın ultimate işletim sistemi var iso halinde şu an nasıl benim 4 gb lık flash bellege atıpta format atarım :s

NTFS formatlayacak yerde fat32 formatlarsın, sonra Bootsect.exeyi indirirsin (konuda aşağıdaki mesajlarda verildi) ve komut satırına bootsecti sürükler sonra /nt52 X: (X sürücü harfi) ama çok yavaş yüklüyor.NTFS yap diyeceğim ama hata alabilirsin.

En iyisi sen önce NTFS yap,hata olursa fat32 yaparsın

• 11 ay sonra...

Daha önce kullandığım bir progranla her türlü iso dosyasını usb belleğe cdye yazar gibi yazabiliyordum hatta server 2003 isosunu usb belleğe yazıp bilgisayara cd den kurar gibi kurulum yapmıştım ancak şimdi programı bulamıyorum çünkü adını hatırlayamıyorum, bu program usb bootla falan ilgili değildi e olursa olsun cd imajlarını usb belleğe kayıt ediyor ve kayıt edilen kısmı cd gibi ayırıyor kalan kısmıda normal olarak dosya taşıma için kullanılabiliyordu, kullanımı çok kolay ve pratikti ama adını hatırlayamıyorum, geçen zaman içinde net birsürü gereksiz bilgi ile dolmuş ve programı edindiğim dökümanıda bulamıyorum, bundan haberi olan arkadaşın yardımlarını bekliyorum. Sadece programın adı yeterli olacak zaten isoyu gösterip usb belleğe yazdırıyorsunu çok basit bir kullanımı vardı...

Nette birsürü uzun ve gereksiz anlatım var, yok disk part disk list vs. bunların hiçbirine gerek yok ki :D

Winimage programını deniyorum şu an ancak daha önce yaptığı işlemlerden kesinlikle farklı şeyler yaptığımı söyleyebilirim, şimdi bootusb-0.8.img dosyasını ve iso dosyasını atma işlemlerini tamamlamak üzereyim ancak dediğim gibi daha önce yaptığım şey neroda cd yakmak kadar basit ve benzer bir işlemdi ve neredeyse güncel tüm bootable sistemleri destekliyordu... windows xp isosunda boot sorunu çıkardığını anımsar gibiyim ancak server 2003 ve sonrası versiyonlar sorunsuzdu...

Program All Image yalnız onu kullanmadan önce iso dosyanızı ultra iso gibi bir imaj düzenleme yzılımı ile img uzantılı imaj dosyasına çeviriyorsunuz. Daha sonra All Image programını açıp write disk seçeneğini tıklıyorsunuz, disk drive kısmında removable disk (sürücü harfi ilede belirtilir) seçiyorsunuz, image file kısmında da img uzantılı imaj dosyanızı seçiyorsunuz, write disk butonunu tıklıyorsunuz, birkaç uyarı çıkarabilir ok ok deyip geçiyorsunuz ve yzım işlemi tamamlandığında her ne iso ile çalıştıysanız cd yerine usb bellek olarak cdniz elinizde :) windows yada linux kurulumunu sorunsuzca yapabilirsiniz...

• 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...