Jump to content

Virüs Girdi, Laptop Açılmıyor

courageous92

Recommended Posts

.exe dosyasından bilgisayara virüs bulaştı.Bir süre dondu ve yeniden başlattım.Ancak duvar kağıdına kadar geliyor.Sonrası gelmiyor.Açılsa bile hiçbir işlem yapamıyorum.Görev yöneticisi'ne izin vermiyor.Çok kastırıyor.Bilgisayarda önemli bilgiler var format atmak istemiyorum.Ayrıca güvenli kip modunu da denedim sonuç değişmedi.Ne yapabilirim?

Avira antivir in sunduğu bedava bir yazılım.Kesinlikle virüs bulaşmış yada ceşitli şekilde zarargörmüş makinelerde format atmadan önce yapılacak bir işlem.olup şüphelendiğiniz her durumda

bu yazılımı kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınıza kötü yazılımların verdiği zarar sebebi ile açılmıyor,sisteminize bulaşan zararlılar ANTİViRÜS KURMANIZI engeliyor ise veya tesbit edildiği halde silinemeyen ler var ise AVİRA ANTİVİR RESCUE SYSTEM CD/DVD İle bilgisayarınızı başlatarak Dos Ortamında bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.Öncelikle sitesine giderek en güncel hali ile olan yazılımı indirelim.

link burda()47.8 mb bir kurulum gelecek.indirip saklamayın cünkü devamlı güncellenmekte. LİNK i kaydedin kullanacagınız zaman indirin.

Denemeni ve %90 sonuca ulaşırsın.

Please register to see this content.

anlatıma göre yapmanı tavsiye ederim mümkün ise yazıcıdan çıkarıp uyg olarak kullanırsın.

masaüstü resmi görüyorsan ve gerisi gelmiyorsa şunu dene bir.

crtl + alt + del

Windows görev yöneticisi geliyorsa

işlemler / explorer'i bul üzerini seç işlemi sonlandır tıkla az bekle

sonra dosya menusune gir / Yeni göre çalıştır bölüme : 'explorer' yaz

ekranın masa üstü iconlar vs. gelebilir çözümle ilgili bir adım öne gidebilirsin.

Avira antivir in sunduğu bedava bir yazılım.Kesinlikle virüs bulaşmış yada ceşitli şekilde zarargörmüş makinelerde format atmadan önce yapılacak bir işlem.olup şüphelendiğiniz her durumda

bu yazılımı kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınıza kötü yazılımların verdiği zarar sebebi ile açılmıyor,sisteminize bulaşan zararlılar ANTİViRÜS KURMANIZI engeliyor ise veya tesbit edildiği halde silinemeyen ler var ise AVİRA ANTİVİR RESCUE SYSTEM CD/DVD İle bilgisayarınızı başlatarak Dos Ortamında bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.Öncelikle sitesine giderek en güncel hali ile olan yazılımı indirelim.

link burda()47.8 mb bir kurulum gelecek.indirip saklamayın cünkü devamlı güncellenmekte. LİNK i kaydedin kullanacagınız zaman indirin.

Denemeni ve %90 sonuca ulaşırsın.

Please register to see this content.

anlatıma göre yapmanı tavsiye ederim mümkün ise yazıcıdan çıkarıp uyg olarak kullanırsın.

aynen daha once bir arkadstan duymustum.ise yariyor

__ Günaydın iyi bayramlar kardeşim öyle sanıyorumki bilgisayarın açıldığında atağa geçen bir virüs olduğunu

Düşünüyorum bunların üstesinden gelen çok etkili iki tane virüs programı var bilgisayar açılırken otomatik

Bulup virüsü bloke ediyor ve siliyor başta (Combofix ve Drakula ) bu ikisi çok etkili denemenizi tavsiye

Ederim saygılarımla .. -_-

İndirdim, başlangıçta nasıl çalışacak.Windows açılmıyor çünkü.

Sistemine kurduktan sonra gerisini program hallediyor ama. üstesinden gelinicek gibi değil ise dostum

özel verilerini kurtar ,format atmak daha doğru olur diskin iki parçalı ise (C-D) bunları tamamen sil sonradan

Bu illet virüsler musallat oluyo -_- tamamen biçimlendir h.diskini tavsiye ederim

Cd den açılan bir sistemle pc yi açıp içindeki önemli verilerinizi yedekleyin. Sonra atın formatı. İlla bu sistemimi kullanmak istiyorsanızda. Hirens boot cd içerisindeki anti virüs araçlarıyla tarama yapabilirsiniz. Veya hdd yi çıkartıp, güncel anti virüsü olan bir pc de tarama yaptırıp sonra tekrar açmayı deneyin sistemi, ama açılırsada stabil çalışmayabilir.

Buradan Cd den açılan vistayı indirip, cd den başlatın. Sonra kurtarmak istediğiniz verileri yedekleyin. Farklı bir yol olarakta windowsu biçimlendirmeden kurabilirsiniz. Böylece hiç bir veri kaybınız olmaz. Eski sistemden virüs girmedeği sürecede açlır. Yedekleyeceğiniz verileri yedekleyip sonra biçimlendirip tekrar sistemi kurarsınız. Bu biraz zahmetli. Cd den açılan vistayla açıp verilerinizi yedeklemek daha mantıklı.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=44378[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...