Jump to content

Keyif Kimde Veya Nede Olur?

Shadoww

Recommended Posts

Arkadaşlar,

arkadaşınızla karşılaştıgınızda ''bugün keyifli gördüm seni'' veya arkadaşınızdan ayrılırken ''kendine iyi davran'' diye cümle kullanırız genelde gerçi daha çok gençler kullanıyor benim gördüğüm kadarıyla peki bun iki kelimenin ne anlama veya ne mâna taşıdıgını biliyormuyuz?

''Bugun keyifli gördüm seni'' Keyif Eşşeklerde olur biz bunu insanlara söylersek üstü kapalıca ''eşşek'' demiş oluruz.

''Kendine İyi Davran'' Hayvanlar kendilerine iyi Davranırlar, insanlara söylersek üstü kapalıca ''hayvan'' demiş oluruz.

Bu olayları kendim yaşadım bi kaç kez kullandım bu cümleleri bu cevapları aldım, sizlerle paylaşmak istedim sizlerde benim durumuma düşmeyin diye.

Bu olaydan derste çıkarabiliriz

ne gibi?

Türkeçemizi Olduğu Gibi Doğru Bi şekilde Kullanırsak Böyle Bi durumla karşılaşmayız.

Bunlar benim düşüncem eğerki sizinde buna benzer bilgikleriniz varsa paylaşabilirsiniz...

Inanirmisin arkadas yazdiklarin gülüncüme gitti demek isterim. kisaca söyle google amcaya bir sordum

Keyif´in anlami ilk cikan sayfada anlam olarak bu yaziyorduuu

Keyif Nedir?

Vücut esenliği, sağlık.

Canlılık, tasasızlık, iç rahatlığı

Örnek: Bu keyif ne kadar sürerdi? Tahminime göre beş on dakikadan fazla sürmezdi. Y. K. Karaosmanoğlu

Rahat, huzur, afiyet.

İstek, heves, zevk

Alkollü içki ve başka uyuşturucu maddeler kullanıldığında insanda görülen durum.

Yolsuz ve kural dışı istek

Esrar.

Bireyin, koşullar elverişsiz de olsa kendini sağlık, güç ve rahatlık açılarından doyurucu ve kıvançlı bir durumda sayması.

söyle su anlamlara baktimki bunlar Eseklerde görülen seyler degil ve eseklerin yaptigi seylerde degil. Buda bence demek oluyorki bana göre yani bence sana ters cevap verenler esek ki seni öyle anlamislar.

biz oldum olasi bazi seyleri yanlis anlamayi yanlis manalar vermeyi ve türkceyi sapitmayi sevmisizdir........

valla Shadoww biraz alakasız buldum bu kelimeleri çoğu kişi biliyor ''Bugun keyifli gördüm seni'' ve ''Kendine İyi Davran'' kelimelerinin anlamlarını eşşek nereden girdi araya kim bunu böyle uydurdu tebrik etmek lazım

:D

geln bizim buraya keyiflisin deyin birine size şap diye keyif eşşekte olur der.

bi keresinde bi arkadaşa ilkez kullandım kendine iyi bak dedim ben hayvanmıyım lan dedi sen kendine iyi bak dedi. bende bu kelimeyi kimseye karşı kullanmadım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...